Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy lehet külföldre kimenni...

Hogy lehet külföldre kimenni takarítóként vagy konyhai kisegítőként dolgozni, ha nincs előtte tapasztalatunk?

Figyelt kérdés

Minden munkához odaírják, hogy 1 év szakmai tapasztalat szükséges hozzá. Tényleg muszáj így előtte egy évet itthon dolgoznom?

Most fogom befejezni a középiskolát és utána gondoltam, hogy kimennék.

Melyik országba érdemes menni és hol érdemes munkát keresni? Azt tudom, hogy a magyar cégek van, hogy lehúzzák az embert, viszont, ha az adott ország oldalán keresnék munkát, akkor nem hiszem, hogy járna hozzá szállás.



2021. nov. 16. 18:24
 1/6 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem beleírni, hogy beszélek angolul és németül és szeretnék több nyelvet is tanulni.
2021. nov. 16. 18:24
 2/6 anonim ***** válasza:

Igazán nem hiszem, hogy takarítóként egy éves tapasztalatot kérnének.

A magyar cégeknél ugyan elvileg kapsz lakást, csak annyit levonnak érte, hoyg ebböl normális szobát is tudnál bérelni, ott meg 5-en vagytok egy szobában.

2021. nov. 16. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
2021. nov. 16. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Kinti ismerősöket kell keresni, akik már ismerik a helyi viszonyokat, és ha megbíznak benne, hogy dolgozni mentél ki, akkor segítenek elkezdeni.

Magyar cégeknél sem kapsz lakást, csak egy munkásszállói ágyat, és ott is 5-en 6-an vagytok egy szobában, plusz le is húznak.

Saját lakásról eleinte ne is álmodozzál, előbb legyen egy fix fizetésed és jöjj egyenesbe. Persze valahol legyen egy bejelentett szállásod, mert ez is kell a munkához.

2021. nov. 16. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ausztria, Tirolt tudom ajánlani. Németben jóval alacsonyabbak a fizetések. Ismerősöknél kell körbekérdezni, hogy nehogy valami ótvar helyet fogj ki. Német-angol tudással nem kéne nehéznek lennie, sokan nyelvtudás nélkül csinálják... Konyhai kisegítőként vagy szobalányként kéne próbálkozni, mert ott nem ér annyira hidegzuhanyként a nyelv, hanem van időd szokni, visszakérdezni. Munkakeresés: willhaben vagy ams oldala.
2021. nov. 18. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Sehol , napi 2 tesztet követeltek amit levonnak , hetek ota csak 2 beadottvigazolt qr koddal mozoghatsz . Egyre vadabb lesz ott is de Svajcban is . Kimenni sem egyszerű ha ott ragadsz pokol ha vissza jössz talán itt egy karanténnal megúszod ha nem forditansk vissza .
2021. dec. 4. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!