Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Probléma, ha nem vagyok...

Probléma, ha nem vagyok bejelentve munkahelyen? Mik a kötelezettségeim így?

Figyelt kérdés

Fiatal vagyok és megkapom rendesen a fizetést

Nyugdíjasként meg kitudja mi lesz még, de úgyis dolgozni kell mellette

Tb meg fizethető kézileg is

Más van?


2021. okt. 29. 19:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%

Nincs táppénz

Nincs álláskeresésire jogosultságod

Nincs nyugdíjhoz szolgálati időd

Hitelképességed 0

Bármikor úgy dönthetnek, hogy nem kapsz fizetést, hiszen nem dolgoztál ott

Felmondási idő nincs

2021. okt. 29. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
88%
Jah, és ha a munkáltatót megbaxxák a fekete munkáért, akkor téged is.
2021. okt. 29. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
13%

Én soha egyetlen napot se voltam bejelentve (suli végétől, már 12 éve tartom a rekordot) - szoktunk is poénkodni, hogy fogok nyugdíjba menni, mert nálam ugyebár nem lesz "váltás" :)


Tb-t fizetem, pénzt mindig kézbe (mindig kifizettek), álláskeresési támogatásról amit meséltek, inkább hagyjuk... táppénz helyett van tartalékom, hitelt sose veszek fel (én még emlékszem a "svájcifrankra"), a felmondási idő meg egy vicc - engem a hozzáállásom miatt több mint 10 helyre hívnának dolgozni, mert nem találnak értelmes embert :)

31/F

2021. okt. 29. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
82%

Mondjuk azon a 3 hónap álláskeresési járulékon ami max 110 ezer lehet, nem kell hanyatt vágni magunkat. Nem nagy inspiráló erő.


De a többi felhozott érv viszont az.

2021. okt. 29. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
79%
Azért, ha bejön egy komolyabb betegség és akár hónapokig táppénzen kell lenned, nagy sz0pas ha előtte nem volt bejelentett munkahelyed.
2021. okt. 29. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
72%
Nőként ha pár éven belül szülnél, akkor különösen meggondolandó.
2021. okt. 29. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
32%

"Én soha egyetlen napot se voltam bejelentve (suli végétől, már 12 éve tartom a rekordot)"


Akkor elképzelhető, hogy van egy komolyabb tartozásod a társadalom biztosító intézetnél.


Ugyanis, ha jól tudom ha valakinél már lejár a "tartós munkanélküli" státusz ami kb 3 év onnantól havonta kell fizetnie maga után a tb-t szochot.


Arról már nem is beszélve, hogy ha van vagyontárgy vagy ingatlan a neveden, de soha nem fizettél egy forint SZJA-t sem akkor miből vetted?


Nehogy egyszer orvoshoz kelljen majd menned...

2021. okt. 30. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
64%
7es! Ha valaki feketén több száz ezret keres akkor ki tudja magának fizetni a tb-t stb-t. Az is lehet hogy vállalkozó, ezért veri itt ennyire magát. Az orvost meg lehet oldani magánúton is! Ha fél millát keres vagy többet akkor könnyen verheti itt magát hogy neki milyen jó.
2021. okt. 30. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
86%

7: látom olvasni azt tudsz.

Írta hogy tb-t fizeti, te meg itt erolkodsz hogy tudj valamit írni

2021. okt. 30. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
46%

Amennyiben van több millió Ft megtakarításod tartós betegségre, rokkantságra, vagy van erre biztosításod, amennyiben van saját lakásod és legalább 20-30M Ft megtakarításod lesz idős korodra, vagy lesz passzív jövedelmed pl ingatlanok bérbeadásából arra az időre, amikor már nem tudsz dolgozni, akkor az egyén szempontjából nem probléma, ha sosem volt bejelentve. Az más kérdés, hogy a társadalom szempontjából ez mindenképpen káros, de ne várjunk csodát, az ilyen emberek nagyívben tesznek arra, mik a társadalmi normák.

Az a tapasztalatom, hogy igen sokan élnek a fekete zónában, akik azt hiszik, mert pillanatnyilag több marad a zsebükben, mint a fehér zónában élők, akkor ők sokkal ügyesebbek, okosabbak, de közben máról holnapra él a többség, 0, vagy minimális megtakarítással rendelkeznek, ami pár hónapra sem elég, nemhogy idősebb korukra, vagy tartós betegségre. Társadalmi szinten is nagyon komoly bajok lesznek, amikor ez nem túl előrelátó a réteg inaktívvá válik.

2021. okt. 30. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!