Szerintetek mérnökként, vagy például szobafestőként/ burkolókét érdemes dolgozni, illetve a végzettséget megszerezni?
Most csinálom a harmadik diplomámat, mindhármat mérnöki területen. Szín ötösre végeztem majdnem az összes tárgyat, mindent amit lehet (a vége felé tisztán azzal).
- lehúztam néhány évet multicégnél: nem tetszett a folyamatos hajtás, a rendkívül egysíkú munka, az ülő munka, a sok stressz, zavart a másik 6-7 folyamatos beszéde/ kiabálása az irodában; rendkívüli módon nem szerettem a nagyon kötött munkaidőt, a sikerélmény mentességet; utáltam hogy hozzá nem értő emberek dirigáltak mindíg elvtelenul; a kollégák taposását és felfelé Huzodzkodasat, stb...
- eltöltöttem néhány évet oktatóként is: ellehetetlenített terület, onnan is úgy jottem el, hogy bármi mást csinálnék, csak ezt nem... Úgy voltam vele, hogy ez legalább szabadabb, kötöttebb dolog, több szabadidővel...
... Ezt követően részt vettünk családon belül egy ház felújításában, és rájöttem, hogy valami ilyesmi produktív dolgot lenne nekem jó csinálni. Azt mondták hogy öröm nézni, hogy hogy dolgozok! Sosem éreztem magam olyan jól, mint akkor. Megcsináltam a szobafestést (persze nem csak szimpla guritas volt), aztán a fürdőszoba burkolasban is besegítettem. Eldöntöttem, hogy én ilyesmikkel szeretnék foglalkozni...
A kerdeseim lennének:
- Velem van nagy baj, hogy három diplomával valahogy a felsorolt szakmunkákhoz lenne kedvem (persze hatályos árak mellett)?
- Természetes, hogy mindig az új kihívást keresném, és nem tűrök semmiféle lefelé húzást a kollégák és a főnökök felől, még akkor sem, ha "megfizetik"?
- Egyik ismerősöm azt mondta, hogy nem érdemes fizikai munkát csinálni hosszútávon, mert minden porcikám tönkre fog menni... Mennyire reális ez úgy, hogy mellette rendszeresen (heti háromszor) végzek súlyzós edzést is, és a futás is tervben van? Az edzéssel együtt, nem pont hogy erősebb leszek? Az edzés építi a testet, egeszsegesse tesz, de a kettő együtt már egészségtelen?
- Ha ezekkel egyikkel sem lenne érdemes Szerintetek foglalkozni nekem, akkor mivel? Ami persze jövedelmező is (a szakmunkahoz való kedv is többek között a jövedelmezokepesseg miatt jött meg) Saját vállalkozásban gondolkozok mindenképpen.
Köszönöm szépen előre is a válaszokat!
Kedves #6-os válaszoló!
Mérnökként pont ezt nem lehet megtenni, hogy azzal foglalkozzak, amivel em szeretnék, illetve dolgozzak úgy ahogy én akarok. A mai rabszolgatarto világban (multicegeknel, stb... ) hozzávágnak az emberhez havi 2-3 száz ezer között és jóformán karácsonykor vam egy kis szünet, illetve nyáron két hetet megengedhet magának az ember és ennyi! Szakmunkaskent magán emberként megkereshetném a mérnöki fizetés többszöröset is, és ráadásul azt érzem hogy ember közelebb és hasznos vagyok. A mérnöki munkát (ami ma jelent mérnöki munkát) megutaltam, besokalltam tőle. Egyedül a tudomány részét tisztelem benne, de abból önmagában megélni nem lehet, kutatokent sem... Keresni keresik a mérnököket, na de milyen feltételekkel, és milyen munkára... Most hirtelen ennyi jutott eszembe. Nyilván van mindegyiknek előnye hátránya!
Kapcsolati halom van különben elég jó, és tudja mindenki hohy mennyire precíz is vagyok például, ami szintén nagy előny, főleg a mostani oktatási rendszer miatti (jo) szakmunkás hiányának.
Kedves #7-es válaszoló!
Én ahogy tapasztalom, akár közel egymilliót is lehetne keresni havonta, szezonban... És én magam szervezem a munkát, s osztom be az időmet. Az azért már önmagában nagy megnyugvás/ könnyebbseg. Azért aki szakmunkás tudással nem tud elhelyezkedni, csak beosztottkent, hát azt sajnálom... Az tényleg nem éri meg, de ott gondolom már más előnyök játszanak (nem kell törodni neki semmi egyéb dologgal, stb...)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!