Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ma egy család milyen jövedelmi...

Ma egy család milyen jövedelmi szint fölött tekinthető jómódúnak?

Figyelt kérdés
Mondjuk két gyerek meg egy tehermentes, jó lakás mellett mi az a havi nettó fizetés a két szülő részéről, amire már azt lehet mondani, ők jól élnek. Nem arról beszélek, hogy kőgazdagok legyenek, csak mi az a minimum, amire azt lehet mondani, ez már magas életszínvonal.

2021. aug. 29. 20:02
 1/10 anonim ***** válasza:
72%

Kinek mi a magas színvonal???

Definiáld már kérlek hogy pontosan mire gondolsz.

Nalunk 3 gyerek van, havi 800.000 bevetel van, sajat hazzal, nem jarunk sehova flancolni. Sem kulfoldre. De ha tábort kell fizetni vagy venni kell uj cipot vagy barmit ami hetkoznapi szukseglet akkor gond es szamolgatas nelkul megtehetjuk.

Jol elunk igen. De nem ez a boldogsag kulcsa.

Sokkal kevesebb penz melltt magasabb boldogsagszintem volt.

2021. aug. 29. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
49%
Tok mindegy mennyi a fizujuk ha nem tudnak felre tenni nem gondolod? Szerinted jómódú az akinek ho vegen egy fityingje se marad?
2021. aug. 29. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
59%
Erre inkább az a válasz, hogy abból az X keresetből mennyi marad meg hó végén, mennyi pénzt tudnak félre rakni. Kereshet valaki 2 milliót is, ha havi szinten 1.5 millió elmegy belőle...
2021. aug. 29. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Hintalow ***** válasza:
87%

Egy általános èrtelemben vett jómódú èlet kb. Olyan 1 - másfèl milliós havi bevèteltől èrhető el.

Van pár ilyen család a tágabb ismerettsègi körben, itt már azèrt jellemző minden gyereknèl felkèszìtès/különórák, sport ès zenei/hangszeres oktatás is. Plusz itt már vagy az van, hogy az egyik szülő keresi ezt meg, a másik háztartasbeli, vagy takarìtó/bejárónő alkalmazásával tehermentesìtès, hogy legyen idő ezekre a plusz dolgokra.

Egy havi 800 ezres bevètel kèt dolgozó fővel nem egy nagy truváj (nem lenèzès, èn is ebben a kategóriában vagyok) ha mindketten valami multis nem vezetői pozicióban vannak, kb ennyi jön össze.

Ez gondtalan èletet biztosìt, de közel sem lèpi át a jómódúság határait.

2021. aug. 29. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
25%
1 millió havonta teljesen átlagos manapság egy családban. 3-4 milliónál kezdődhet a jómód
2021. aug. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
80%
2021. aug. 29. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
6-osnak köszönöm a linket, elolvastam onnan két másik cikket is és pont erre voltam kiváncsi.
2021. aug. 29. 23:11
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Csak átfutottam a cikket, én is valahogy így gondolom. Nincs az a fizetés, aminek ne lehetne a s*ggére verni, így nem ehhez mérném a jó életszínvonalat.

Pont nemrég olvastam egy könyvet az irigységről. Arról, hogy mit vált ki emberekből ez úgy, hogy sokszor nem is tudatosul bennük miért teszik azt, amit. E szerint sokan nem maguknak vásárolnak, hanem a környezetüknek. Olyan házat vesznek, ami megszólal. Ha erre nincs anyagi lehetősége, akkor autót vesz olyan kategóriást, ami már "mutogatható". Ha arra sincs keret, akkor márkás cuccokat kezd vásárolni, hogy többnek tűnjön, ami. Ha arra sincs, akkor pedig replikákat vásárol. A lényeg, hogy a saját közegében mindig kicsit kiemelkedjenek a többiek közül. Aki nem ül fel az irigység szekerére, az kevésbé hasonlítgatja magát másokhoz, így ahogy a cikkben is írják, jön az a felfogás, hogy bár megtehetné, nem feltétlenül veszi meg, legyen szó bármiről is.

Azt tartom jómódúnak, aki nem hónapról hónapra él. Nem esik nehezére a dolgaikat finanszírozni. Sport, egészséges életmód, különóra, tanszerek, könyvek, évi egy-két olyan nyaralás, amilyenre vágynak és mellette megvan az anyagi biztonsága, vagyis még megtakarításra is jut jelentősen, stb. (Szándékosan nem kategorizálom a nyaralást, mert valakinek a Hilton a vágya New York közepén, más meg a Balcsin szeret kempingezni. Két véglet, de ez nem csupán pénz függő szerintem.)

Én azt gondolom, hogy két gyerekkel ez ma Budapest környékén kb. havi nettó 1 milliós összjövedelemtől valósítható meg, ha pénzügyileg tudatos emberekről van szó.

2021. aug. 30. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Pesten illetve nyugatmagyar nagyvarosokban kb 1.5, egyeb helyen 1 milla a hatar.

Persze ha valaki ennek a felet elissza az nem jomodu...


Ezt igy nem lehet kategorizalni.


Jomodu az akinek nem okoz gondot ha elromlik az auto, tetocserere nem kell evekig gyujtogetni hanem nagyobb volumenu dolgokra is azonnal meg van a penze. Tehat anyagilag olyan stabil labakon all, hogy a munkahelye elvesztese utan 2 evig kb ha nem szeretne nem kene dolgoznia es fenntartana azt az eletszinvonalat ahol van jelenleg.

Ahol nem az a kerdes hova menjenek nyaralni hanem hogy akarnak e.


De ez megintcsak szubjektiv... szamomra ez jelenti a jomodusagot.


Valakinek meg az hogy van 2 tehene egy jo nagy kertje ahol megtermel minden sz.rt es keres 250 ezret o is meg a parja is.

Ez mind relativ.


A gazdagsag meg nem ez a szint...

Ott mar ingatlanallomany, komoly passziv jovedelmi forrasok, tobb szazmillios megtakaritas,

2021. aug. 30. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Én jelenleg nem albérletben élek és hitelem sincs, de a nettó 340 ezres fizetésemet még így is keveslem, egy gyereket nem tudnék normálisan eltartani belőle, nemhogy kettőt. A kaják, tisztálkodási szerek havi 60 ezer(pár hónapja ez még meg lett volna 40-ből, de most rohadt drága minden, legalábbis én nagyon ezt érzem), rezsi net telefon 27 ezer, benzin kb 15 ezer havonta. Ez már 102 ezer forint, és akkor még csak az alap megélhetést fizettem ki. Ha kell venni ruhákat, parfümöt, tönkremegy a telefonom és kell új(mint most), vagy a kocsit kell szervizelni, fodrászhoz kell menni, vagy esetleg el szeretnék menni szórakozni / nyaralni, vagy ajándékot kell venni, mert valakinek szülinapja van vagy mittudomén, ezerféle költség lehet még, ott tartok, hogy jó esetben havi 50-80 ezer forintot félre tudok tenni. Ez lószar, ennyiből nem lehet egyről a kettőre lépni az életben, ezért is fogok inkább külföldre menni.


Ezek alapján egy kétgyerek családnak a jómódhoz szerintem legalább másfél millió nettó bevétel kell havonta.

2021. aug. 30. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!