Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Hányadik fokú unokatestvérünke...

Hányadik fokú unokatestvérünket tekinthetjük még közeli rokonnak?

Figyelt kérdés

Például az 5. fokú unokatestvérér már távoli rokonnak számít, vagy éppen közelinek?


Köszönöm az értelmes válaszokat!



2015. nov. 3. 14:58
1 2
 1/13 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Max. az elsőfokút. Másodfokú unokatestvérek akár házasodhatnak is, semmiképp sem közeli rokonok.
2015. nov. 3. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
77%
5foku unomatestvérrel csak az ősöd azonos :D már negyed fokúval is csak a szép szülő a közös. Mondjuk azért a masod unomatesoval egy dédszülő megegyezik szóval házasodni azzal se házasodnék :D
2015. nov. 3. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
85%
Én az első unokatestvéreket tekintem közeli rokonnak, a másod, harmad, stb... már nem. Még rokonnak is csak jó indulattal mondanám őket.
2015. nov. 3. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

1. fokú unokatesóimat tekintem közeli rokonnak, velük rendszeresen találkozok.


2. fokú unokatesóimnak már csak egy részét ismerem, velük is csak úgy 16-18 éves koromig találkoztam gyakrabban, amíg szüleimmel együtt látogattunk rokonokat. De vannak olyan 3. unokatesóim is akikkel néha találkozok.

Szerintem 4. 5. fokú unokasókat már senki sem jegyzi.

2015. nov. 3. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
87%

Belinkelek egy ábrát arról, hogy különböző fokú rokonaiddal a DNS-ed mekkora részén osztozol, és annak is milyen a szórása. Az y-tengely azt mutatja, hogy hány közös DNS-szakaszotok van, az x-tengely pedig azt, hogy ezek összesítve milyen hosszúságúak. Az x-tengely mértékegysége most nem fontos, a lényeg hogy a teljes DNS-ed kb. 2x3000 lenne:


[link]


(Sibling: testvér, GP/GC: nagyszülő/unoka, Avuncular: nagybácsi/unokaöcs, a többi a különböző fokú unokatestvérek)


Ebből azért látszik, hogy a másodunokatestvér még elég jelentősen rokonod, de közelinek én sem nevezném. Negyediktől fölfelé pedig már nincs is igazán értelme rokonságról beszélni.

2015. nov. 3. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
69%
Az első mindenképp, hiszen a nagybátyáim, nagynénéim gyerekei. Együtt nőttünk fel. Egy másodunokatestvéremet ismerem, de nem kedveltem sose, kb 10 éve láttam utoljára. Van olyan ismerősöm, ahol a csald az család. Mindenki. A 6od unokatestvérei is velük karácsonyoznak, szeretik egymást. Szerintem egyénfüggő a dolog.
2015. nov. 3. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
72%

"Másodfokú unokatestvérek akár házasodhatnak is, semmiképp sem közeli rokonok."


Az elsők is. Nézz utána.



Az 5. fokút már rokonnak is nehéz nevezni. Ennyi erővel mindenki mindenki rokona.

2015. nov. 3. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
51%

Nem tudom...nekem van egy 3éves (fiú)másodunokatestvérem, akit imádok, és nem csak rokonnak, hanem a testvéremnek is tekintem, meg az öcsémnek is nézték már néhányan, annyira hasonlítunk. *-* Főleg, hogy amikor résnyire kinyitja a száját és egy kicsit elgondolkozik a világ nnagy dolgain(egyesek ezt"bambulásnak"hívják), akkor anbyira hasonlítunk...! Szóval én egyértelműen rokonnak tekintem, hisz anyám nagybátyjának az unokája, nagymamám testvérének az unokája, stb. És sztem aki rokonnal házasodik az egy barom. Annyi ember van, nem hiszem hogy csak az az ember jöhetne szóba, akivel még az ember vére is közös..


14l

2015. nov. 3. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
68%

Nekem az első és a másodfokú közeli rokon, mivel velük tartjuk a kapcsolatot.

Igazából azt sem tudom, hogy van-e harmad, negyed, akárhányad fokú unokatestvérem.

2015. nov. 3. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
84%
csak mondom, hogy 1. fokú unokatestvérek is házasodhatnak már
2015. nov. 3. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!