Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy interjúnál közölhetem,...

Egy interjúnál közölhetem, hogy én csak online szeretnék interjúzni?

Figyelt kérdés

Külföldre jelentkezgetek, és beadtam a jelentkezésem több pozira is. Van ahol csak online folyik az interjú, van ahol részben online, de ha lehet, akkor az utolsó kör face to face van. Na már most ez nekem elég macerás, hogy minden egyes interjú esetén kiutazzak külföldrem álljam az utazás, a szállás költéségét, és még az sem biztos, hogy felvesznek. Nem is értem, hogy miért annyir szükséges, hogy már az interjú során megismerjem az irodát.


Mit gondoltok erről? Mondhatom, hogy ez anyagilag nekem most sokba kerülne, és ha lehet szeretném inkább online?



2021. aug. 16. 15:44
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Nekem egyébként csak azért fura, mert tavaly, amikor egy nevesebb cégnél felvettek gyakornoknak külföldre, és közöltem, hogy amúgy jelenleg Budapesten vagyok, akkor voltak annyira rugalmasak, hogy a következő interjút is online csináltuk. Plusz megértették, hogy Covid alatt nem könnyű utazni, és feltehetőleg nem csak 1 pozira jelentkezem.
2021. aug. 16. 16:43
 12/16 anonim ***** válasza:
69%
Komolyabb cegek eleve fizetik ilyenkor az utazast/szallast.
2021. aug. 16. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
91%

Indiai kollega mesélte, hogy vannak olyan ismerősei, akik helyett fizetett ember interjúzott online - elég, ha kicsit gyengébb a kamera és sötét a helyiség és már nem mondod meg, melyik Kumar ült ott a 15 millióból, de olyat is lehet, hogy a 3. mondatnál hirtelen elgyengül az internet, ki kell kapcsolni a képet és utána már egy másik, ugyanolyan indiai akcentussal hadaró fickóval beszélsz, csak nem veszed észre.

Eddig az összes zoomos interjún amit csináltam simán beültethettem volna valakit a szobába, hogy guglizza a kérdéseket ki egy nagy monitorra amíg én nyugodt, kimért mondatokban válaszolok és lenyűgözöm az interjúztatót hogy ez a csávó mennyi mindent tud.

2021. aug. 16. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
na ez az, ha fizetnék nem lenne vele gond, de így h az se biztos h felvesznek, azért az luxus. De ilyen alapon gondolom mindegy is nekik, ogy kit vesznek fel.
2021. aug. 16. 17:05
 15/16 anonim ***** válasza:
95%
Nem, éppenhogy nem mindegy. Olyat akarnak felvenni, aki eleve van annyira elkötelezett, hogy hajlandó úgy pályázni az állásra, ahogyan ők szeretnék. Ha te nem akarsz annyira az adott cégnél dolgozni, akkor - gondolják - menj máshova, ők majd találnak mást.
2021. aug. 16. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
13) ez visoznt igaz barmilyen online tevekenysegre, pl vizsgara is. Bar egy interjun kevesbe tudnak sugni szerintem.
2021. aug. 16. 18:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!