Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Közalkalmazotti állásnál...

Közalkalmazotti állásnál miért kérnek bérigény megjelölést az önéletrajzban?

Figyelt kérdés
Nem a bértábla besorolás számít? Vagy hogy van ez? Tanácstalan vagyok, eddig csak magánszektorban dolgoztam.
2021. aug. 13. 00:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha beleírták, hogy bérezés bértábla szerint, akkor az van.

De vannak olyan helyek, ahol ezektől eltérnek (pozitív irányba).


Nézd meg, mennyit kapnál bértábla szerint, és ahhoz közeli összeget lőjj be, ha biztosra akarsz menni.

2021. aug. 13. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
4%

Mert hülyéket keresnek. Ez egy jó szűrő.


Amúgy szerintem szimplán megszokásból.

2021. aug. 13. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
88%

Szerencsére sok helyen felismerik már, hogy bértábla szerinti bérrel nem találnak senkit. Érdemes az igény megjelölésnél fölé lőni, de azért nem nagyon sokkal.

A bértáblától pozitív irányban el lehet térni, de duplázni vélhetően nem fogják.

2021. aug. 13. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
8%
Netán megbizonyosodni akarnak arról, hogy a jelentkező tudja hova, milyen munkahelyre jelentkezett.
2021. aug. 13. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
71%

“Szerencsére sok helyen felismerik már, hogy bértábla szerinti bérrel nem találnak senkit. Érdemes az igény megjelölésnél fölé lőni, de azért nem nagyon sokkal.“


Nem.

Sajnos nem…

Engem közig-szervező diplomával nem vesznek fel önkormányzatba dolgozni.

Tavaly építettek le több ezer embert…

Még mindig jóval több munkaerő van mint amennyit ki tudnak használni.

2021. aug. 13. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
56%

Hát ez azért erősen szakma függő. Több Vízügyi igazgatóságon dolgozó mérnök barátom van, illetve a munkavédelmi hatóságnál is akad egy ismerős, akik mind bértábla fölötti bért kapnak.

Én egyetemen oktatok másodállásban közalkalmazottként. Heti fél-egy munkanapomba kerül (plusz némi rákészülés) és annyit keresek vele, mint egy főállású pályakezdő tanár. Ami így sem sok, de azért lássuk be, nem csak a kormányhivatalokban és önkormányzatoknál dolgoznak közalkalmazottak. Az egyetemen pl. már belátták, hogyha gyakorló mérnököket akarnak bevinni az oktatás gyakorlatias színvonalát javítva, akkor zsebbe kell nyúlni. És ez csak egy egyetem egy kara.

2021. aug. 13. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
19%

"hogy bértábla szerinti bérrel nem találnak senkit. "


Jjajajajajajjajajjjjj dehogynem találnak!! 1 helyre 20an jönnének!! Sokan még a táblás bér alatt is jönnének!

2021. aug. 13. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!