Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ezeket mennyire kell megbecsül...

Ezeket mennyire kell megbecsülni egy munkahelyen?

Figyelt kérdés

Egy nagy IT-s multinál dolgozom, ez az első munkahelyem. Ott tartok, hogy ideje lenne váltani, ugyanis akkor nagyjából nettó 100e forinttal többet is kaphatnék. Viszont vannak olyan dolgok a jelenlegi cégemnél, amik elgondolkodtatnak. Ezek a következők:

- nincs az évnek olyan időpontja, amikor ne hagynák, hogy szabadságot vegyek ki

- prémium kategóriás eszközökkel dolgozunk és megadják, amit kérünk. Ha szeretnék egy plusz hardvert (mondjuk egy harmadik monitort), akkor a beszerzik nekem egy héten belül

- irodában korlátlan snack/mindenféle üdító/kávé/gyümölcs fogyasztás

- nem felügyelik a munkát. Ha ugyanezt a teljesítményt tudnám hozni napi 2-3 óra munkával, akkor nem szólnának érte. Nem érdekli a vezetőséget, és észre sem vennék

- sok béren kívüli juttatás (magánkórház biztosítás, karácsonyi ajándék 200e forint értékben, stb)

- folyamatosan figyelik a "jólétünket": heti rendszerességgel megkérdezik mivel nem vagyunk elégedettek, stb. Ha valami nem jó, igyekeznek orvosolni, nem szarnak le minket

- biztosítanak lehetőséget a fejlődésre, folyamatos visszajelzések vannak, elmondják miben kell fejlődni az előléptetéshez


Ezek mennyire gyakoriak más cégeknél? Annyira nekem nem fontos a pénz, hogy máshol kihajtsák a belemet, és szarba se nézzenek. Ha hozzávesszük azt, hogy nagyon jók a kollégák, szeretek dolgozni ezen a helyen, akkor szerintetek megéri kockáztatni egy magasabb fizetésért?


2021. aug. 8. 10:58
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
26%

8vagyoj

Egy jo ember mindig alul van fizetve egy olyan cegnel ahol tobb mint 2 eve van, nehogy mar azt kezd meselni nekem hogy nincs budapesten olyan hely ahol 3 evvel nem lehet netto 600-700 at megkeresni. Intetjuztattam mar par embert, tisztaba vagyok a jelenlegi piaci helyzettel. Nem tudhatjuk hogy mennyit tud a srac, vagy hogy mennyire jol interjuzik de az biztos hogy 3 ev tapasztalattal nem ez a teteje a budapesti bereknek

2021. aug. 8. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Egyértelműen nem ez a teteje, de azért a nettó 700 3 évvel már tényleg a top 10 cég.
2021. aug. 8. 11:32
 13/17 anonim ***** válasza:
68%
11: Mondd te tényleg ennyire ostoba vagy? Mit ér a 700 ezres fizetés, ha szar a munkakörnyezet és a közösség? A kérdésben leírta neki mi a fontos. Nem az a krva pénz. Te viszont csak a pénz alapján döntenéd el mi a jó, öreg hiba!
2021. aug. 8. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem multiknál ez annyira nem ritka. Viszont amelyik helyen ennyi juttatás van, azok általában az emelésekkel sem szűkmarkúak ha valaki megérdemli. Érdemes lenne mindenképp rákérdezni a főnöknél/HR-en, hogy ők hogy látják a cégnél a jövődet.
2021. aug. 8. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
96%

Én azt gondolom, hogy ennél a bérezésnél 100 ezer forint már "nem pénz". Persze az, de feltételezem így is jól élsz, megbecsült munkavállaló vagy, úgy pedig, hogy nem létszükséglet, igenis érdemes átgondolni az egyéb körülményeket.

Váltásnál pedig érdemes komolyan körbejárni, hogy hova is mész.

Én inkább helyben próbálnék előrébb lépni.

2021. aug. 8. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
87%

"- biztosítanak lehetőséget a fejlődésre, folyamatos visszajelzések vannak, elmondják miben kell fejlődni az előléptetéshez."

Nekem ezen a ponton akadt meg a figyelmem.

A legtöbb helyen komoly fizuemelést csak akkor kapsz, ha feljebb lépsz. Ha te elmész innen, találnak a helyedre ugyanennyiért mást, mégis miért emelnék a fizetésed? Ha több pénzt akarsz, akkor mondd a főnöködnek, hogy szeretnél pozit váltani, ahol több a felelősség, és persze ezzel együtt több a pénz is.

Már ha valóban ilyen mesebeli a helyzet, ahogy írtad, akkor erre vevők lesznek. De valóban én is azt gondolom, hogy ebben az esetben 100.000 ft már nem pénz.

2021. aug. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

16#, IT szektorban azért ez nem teljesen így működik, egy 1 év tapasztalattal rendelkező progamozó és egy 3-5 évvel rendelkező programozó feladatai relatív átfedésben lehetnek, itt a tapasztalat a fontos. Kérdezőnek van már 3 év tapasztalata, nyílván hogy pontosan mihez ért, mit csinál, azt nem tudom, de egy senior progamozó kérhet úgy is fizetés emelést, hogy a felelőssége, munkaköre igazából nem változik.


Kérdező 10# válasza, szerintem minden Hr-s álma :). Kérdező helyében szimplán kérnék fizetés emelést, szinte biztosra veszem, hogy a leírtak alapján egy 60-70 ezres emelés nem fog problémát okozni. Esetleg, ha nem adnák meg akkor el lehet gondolkozni azon, hogy néhány helyre érdemes beadni egy pályázatot, és ha valahol egy nagyonjó ajánlat érkezik, akkor érdemes lehet elgondolkozni a váltáson.

2021. aug. 8. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!