Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy cégnek miért éri meg...

Egy cégnek miért éri meg jobban felvenni egy kezdőt, mint megbecsülni a tapasztaltabbakat?

Figyelt kérdés

A legtöbb pályakezdő diplomásnak, tapasztalat hiányában nem lehetnek olyan magas bérigényei.

Br 300-400között kel el egy jó, de nem TOP (IT,villamosmérnök) diplomával rendelkező pályakezdő.


Sok cég a pályakezdőknek megfelelő bért kínál, viszont, ahogy azok tapasztaltabbak lesznek, nem akarja megfelelően emelni a bérüket.Emiatt a munkatárs keres másik helyett és felmond.

Majd jön egy kezdő és kezdődik elölről, megy körbe-körbe, mint egy mókuskerék.



Engem kezdőként felvettek br 330 ezerrel, ez felment 2 év alatt br 400 ezerig.

Viszont két év alatt tapasztaltabb lettem, én br 452 ezer forinttal lettem volna elégedett.

Úgy gondoltam, 2 év után ennyit érek a piacon és jól gondoltam, mert akkor voltam 3 állásinterjún, ahol br 460-at mondtam, az egyik kivételével mindegyik rábólintott az ajánlatra.


Természetesen, kértem én emelést az akkori munkahelyemen,amikor bementem a vezetőmmel beszélgetni a felmondásomról, akkor is mondtam,hogyha megadják a bérigényt, nem mondom fel.Olyan választ kaptam, hogy nincs keret emelni blablabla, de azért ne mondjak fel.

Mégis felmondtam, mivel mindenki pénzből él.



Most visszahallottam, hogy engem szid a vezető,hogy hogyan kicsesztem velük.

Fizetett volna annyit, amennyit érek a piacon.


Hozzáteszem, komoly multinacionális cégről volt szó, nem valami ügyeskedő kis vagy középvállalkozásról.El nem hiszem, hogy nem tudnának több pénzt fizetni.


2019. ápr. 11. 13:25
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

"Hozzáteszem, komoly multinacionális cégről volt szó, nem valami ügyeskedő kis vagy középvállalkozásról.El nem hiszem, hogy nem tudnának több pénzt fizetni"

Tudnának fizetni, csak nem akarnak. A multik nem azért jöttek Magyarországra, hogy megmutassák a népnek a nyugati munkamódszereket, hanem azért, mert itt olcsó a munkaerő. Ráadásul a multicégek felépítése olyan, hogy a magyarországihoz hasonló fióktelepeken mindenki, de tényleg mindenki pótolható, még az ügyvezető igazgató is. A munkafolyamatokat amennyire csak lehet, elaprózzák, az egyes dolgozókat sokszor értelmetlen adminisztratív keretek közé szorítják, minden tevékenységnek mérőszáma van, ami alapján megítélik az eredményességet - ezek mind-mind azt a célt szolgálják, hogy ha egy adott helyen túl magasak a bérköltségek, az ott elvégzett munkát egyik napról a másikra ki tudják szervezni valami olcsóbb helyre, akár szakképzetlen munkaerőnek is. Például ha itthon túl drága bérszámfejteni, majd valami délkelet-ázsiai putriban gombokért megcsinálják a helyi droidok.

Ezért van az, hogy a multik szeretik a pályakezdőket. Túl nagy szakmai tapasztalat amúgy sem kell a munkakörök nagy részéhez, ezért azzal nincs gond, a pályakezdőnek meg nyugodtan lehet adni egy iparági szinten röhejes kezdőfizetést, amivel az ifjú titán mégiscsak elégedett, hiszen úgy hiszi, a szakmájában dolgozik. Arra majd csak pár év után jön rá, hogy amit csinál, az nem mindig szakmai munka, inkább iszapbirkózás. Viszont mivel olcsóbb, mint a tapasztalt mérnök, ezért költséget fog rajta a multi.

2019. ápr. 11. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem éri meg. Mivel te is csak egy FTE vagy valahol a HR Payrollon, így pont mindegy, hogy neked fizetik ki a 400-at, vagy Gyurikának addig, amíg a feladat el van végezve.
2019. ápr. 11. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Egy cég mindig próbálja alacsonyan tartani a kiadásait. Próbálják minél tovább használni az olcsóbb munkaerőt, bíznak benne, hogy a kényelmes, megszokott körülményeket választod az új helyett.

Aztán ha több a munka, mint a munkaerő, akkor vesznek fel embert. Ekkor persze kénytelenek drágábban, ha valaki csak annyiért jön el. Nincs ezzel komolyabb baj, így működik a világ. Bár sokmindenben közös az érdeketek, pénzügyileg valamennyire ellenérdekeltek vagytok. Ezért mondják sokszor, hogy komolyabb emelést csak munkahelyváltással tudsz elérni.


Ezt nem szabad személyes sértésnek venni, nem barátok vagytok a céggel, hanem üzlettársak. Gondolj csak bele, ha mindenki maga találná ki, hogy mennyit szeretne keresni és mindenkinek gondolkodás nélkül megadnák, meddig működne a rendszer? 1-2 hónapig?


Most úgy néz ki, hogy az új hely a jófej, a megváltó. Majd néhány év múlva túlnövöd azt is, vagy belekényelmesedsz. Így megy ez.

2019. ápr. 11. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!