Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ezeket mennyire kell megbecsül...

Ezeket mennyire kell megbecsülni egy munkahelyen?

Figyelt kérdés

Egy nagy IT-s multinál dolgozom, ez az első munkahelyem. Ott tartok, hogy ideje lenne váltani, ugyanis akkor nagyjából nettó 100e forinttal többet is kaphatnék. Viszont vannak olyan dolgok a jelenlegi cégemnél, amik elgondolkodtatnak. Ezek a következők:

- nincs az évnek olyan időpontja, amikor ne hagynák, hogy szabadságot vegyek ki

- prémium kategóriás eszközökkel dolgozunk és megadják, amit kérünk. Ha szeretnék egy plusz hardvert (mondjuk egy harmadik monitort), akkor a beszerzik nekem egy héten belül

- irodában korlátlan snack/mindenféle üdító/kávé/gyümölcs fogyasztás

- nem felügyelik a munkát. Ha ugyanezt a teljesítményt tudnám hozni napi 2-3 óra munkával, akkor nem szólnának érte. Nem érdekli a vezetőséget, és észre sem vennék

- sok béren kívüli juttatás (magánkórház biztosítás, karácsonyi ajándék 200e forint értékben, stb)

- folyamatosan figyelik a "jólétünket": heti rendszerességgel megkérdezik mivel nem vagyunk elégedettek, stb. Ha valami nem jó, igyekeznek orvosolni, nem szarnak le minket

- biztosítanak lehetőséget a fejlődésre, folyamatos visszajelzések vannak, elmondják miben kell fejlődni az előléptetéshez


Ezek mennyire gyakoriak más cégeknél? Annyira nekem nem fontos a pénz, hogy máshol kihajtsák a belemet, és szarba se nézzenek. Ha hozzávesszük azt, hogy nagyon jók a kollégák, szeretek dolgozni ezen a helyen, akkor szerintetek megéri kockáztatni egy magasabb fizetésért?


2021. aug. 8. 10:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
86%
Most mennyi a nettód?
2021. aug. 8. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Cafeteria és fizetés nettó együtt 520e.
2021. aug. 8. 11:02
 3/17 anonim ***** válasza:
92%

Kérj fizetésemelést!


De amúgy az a kérdés a netto 100k az a mostani fizud hány %a? Én egy ilyen jó helyről csak akkor váltanék, ha min ’25%kal több az új helyen a fizu. IT körökben a plusz netto 100 kb 10-15%

2021. aug. 8. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem becsüld meg, mert pénzben sem rossz és nagyon jó körülmények között dolgozhatsz! Mi a garancia, hogy a másik hely valóban megadja azt a + 100 ezret? Lehet cserébe év végén nem ad akkora jutalmat vagy bármi lehet mondjuk cafetériában ad kevesebbet vagy rossz lesz a társaság... Én biztos nem váltanék. Ez család mellett is teljes anyagi biztonság lehet + jó a közösség.
2021. aug. 8. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
66%
Hány eve dolgozol? 2 evre ez nagyon jo fizu, 3 nal kb 80-100 al tudnal tobbet kerni jo helyen. 4 evnel nagyon alul vagy fizetve
2021. aug. 8. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
3 éve dolgozom. Pont az a 80-100 gondolkodtatott el, amit az #5 írt. Viszont amióta dolgozok én csak a jót láttam, és lehet nem éri meg kockáztatni még.
2021. aug. 8. 11:11
 7/17 anonim ***** válasza:
81%
Azokra ne hallgass akik azt írják, hogy alul vagy fizetve. 3 évre teljesen jó ez és nem minden a pénz.
2021. aug. 8. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, itskent mondom, ev vegen odamesz a felettesedhez elmondod hogy te ugy erzed hogy alul vagy kicsit fizetve, szeretned ha komolyabb feladatokat adna neked de mellette azt is hogy a fizeteseden emeljenek. Nem biztos adnak annyit mint egy jo hely, de eljuthat a fizud olyan szintig ahol mar csak 30-50k kulonbseg lenne. Megeri ezt megprobalni.

Másik dolog, egy jo hely ahol nem egsz ki hidd el tobbet jelent mint havi netto 100. Ha 100-al tobbet keresel de kiegetnek akkor 1-2 ev mulva mar nem fogod erezni az erot, a hajtast, a tudasvagyat stb es kevesbe leszle versenykepes mint a tobbi kollega.

3. Mar most is elmehetsz interjukra, nagyon sok jo ceg van (kb 5 budapesten) ha leinterjuzol es belemennek teszem fel netto 100-200 al tobb fizuba. Akkor oda tudsz menni a felettesedhez es felmutatni hogy neked ennyit ajanlottak, de nem mesz at ha mittom 30000-el kevesebbet ok is megadnak.

2021. aug. 8. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
6%
8: Ki mondta neked, hogy alul van fizetve?
2021. aug. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Attól még nem érzem magam alulfizetettnek, hogy kaphatnék többet is akár :D


"Akkor oda tudsz menni a felettesedhez es felmutatni hogy neked ennyit ajanlottak, de nem mesz at ha mittom 30000-el kevesebbet ok is megadnak."

Lehet, hogy ez egy bevált szokás, de én ilyet soha nem csinálnék. Nekem nagyon nem pálya ez a fenyegetőzés. Főleg úgy, hogy nem szolgált rá a cég, mert szerintem nagyon jól bánnak a dolgozókkal.

2021. aug. 8. 11:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!