Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 450 ezres nettó fizetés jónak...

450 ezres nettó fizetés jónak mondható egy gyárban betanított munkásként 12 órás műszakban 2 szombati túlórával?

Figyelt kérdés
Országos szinten ez milyen fizetés?
2021. júl. 28. 16:14
1 2 3 4
 21/37 A kérdező kommentje:
Igen, szomorú annak aki 300 órát képes dolgozni 1 hónapban, de nekem szerencsére ehhez a pénzhez elég csak 192 órát ledolgoznom.:)
2021. júl. 28. 19:31
 22/37 anonim ***** válasza:
34%
Szomoru. Nekem szerdncsere effektiven csak 100-110-et. De hat nyilvan nem vagyunk egyfofmak, munkaltaton is mulik. Kerj emelest.
2021. júl. 28. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 A kérdező kommentje:
Kösz, de nekem ez így teljesen jó. 100-110 órát is dolgozhatnék, de a közmunka nem nekem való.
2021. júl. 28. 19:56
 24/37 anonim ***** válasza:
36%

20: Csak a 12 órázás nem így működik. Nem fog egy cég havi 100 óra túlórát fizetni 150%-kal (wtf), mikor folyamatos műszakként sokkal olcsóbban jön ki (15-50% közötti pótlékok délutánra, éjszakára, hétvégére). Vasárnapi, pihenőnapi túlóra lehet más pótlékkal, de az általában csak alkalmanként fordul elő.

Sok rosszat el lehet mondani a multikról, a dolgozóikkal való bánásmódjukról, de a munka törvénykönyvéhez tartják magukat. Ebből a szempontból megbízhatóbbak, mint a magyar kis-,középvállalkozások a féligbejelentős sunyiskodásaikkal.

2021. júl. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
67%

Ez kamu.


Írd le a multi nevét öcsém akkor elhiszem.


Vegyiparban vannak ilyen fizetések "gyári munkásnak" de ugye az nem betanított kategória.

2021. júl. 28. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 A kérdező kommentje:
Dehogy kamu öcsém. Vegyiparban meg dolgozna a halál.
2021. júl. 28. 22:23
 27/37 anonim ***** válasza:
79%

Akkor valszeg óriás multinál tolod.


A nevét gondolom nem írod le,pedig vélhetően a többi munkás is jól keres :D


ÉS feltételezem ez egy nagyon titkos állás.


Ugyan már. Néz rá az átlag gyári fizetésekre.


Nettó 450 ezerért pályakezdő MÉRNÖKNEK adnak, nem egy betanított melósnak.


300 környékig elhiszem, de akkor 5 kölyökkel nyomod. Az meg játékon kívüli szitu :D

2021. júl. 28. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 A kérdező kommentje:
Az átlag gyári bérek valóban siralmasak. Most az, hogy a fizetésem nekem meg még rajtam kívül annak a párszáz embernek mérnöki elég indok, hogy ne verjük nagy dobra. A gyár sem mondja meg előre a fizetést, csakis interjún derül ki.
2021. júl. 28. 22:37
 29/37 A kérdező kommentje:
Kölyök még nincs, 3 gyerek mellett valszeg 600 nettót vinnék haza.
2021. júl. 28. 22:38
 30/37 anonim ***** válasza:
63%

#24 Dolgoztam 4 műszakban. És de, a 12 órázás sok helyen így működik. Konkrét példa a Samsung gödi és jászfényszarusi üzeme mikor év végi hajtás van. Ott a délelőttös műszak úgy néz ki szezonban, hogy 6-18:30-ig, a délutános 14:30-02:00-ig, az éjszakás pedig 22:30-10:00.

Azért dolgoztatnak így, mert nincs annyi munkaerő a térségben, hogy normál 8 órás műszakban le tudják fedni azt a termelési igényt, ami a darabszámhoz szükséges. Közel 400%-os kapacitással működnek ilyenkor a gyártósorok. Én karbantartóként dolgoztam 4 műszsakban az említett helyen, katasztrofális helyzetek uralkodnak szeptember és december között.

Arról könyvet tudnék írni, hogy a munkavédelmi, tűzvédelmi előírásokat hogyan teszik farzsebbe a multik. Magyarországon a Munkavédelmi és Munkaügyi hatóságnak nincs olyan hatásköre, amibe belebukhatna egy multi. Mióta berendezéseket tervezek ilyen gyáregységeknek, azóta fogom a fejem, hogy milyen belső szabályzatokat kreálnak hozzá nem értő emberek. Rendszeresen beszélgetek operátorokkal munkámból kifolyólag, egy hétvégi szervizelésénél vagy beüzemelésnél nem ritka az olyan embereke aki már 60-70 órát ledolgozott a héten. Megdöbbenve tapasztalom a gyakoriságát is a leírt jelenség(ek)nek.

2021. júl. 29. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!