Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az egyetemisták inkább teherké...

Az egyetemisták inkább teherként élik meg az egyetemi éveket és alig várják, hogy vége legyen és dolgozhassanak vagy szeretik csinálni?

Figyelt kérdés
Ez gondolom attól is függ, hogy mennyire kell nekik dolgozni suli mellett vagy hogy kollégiumban, albérletben laknak e. Mert akinek dolgozni kell mellette, annak nincs semmi szabadideje, annak az élete legnehezebb időszaka

2021. júl. 18. 03:58
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
98%

Egyetem/szak/ember függő


Én pl. komolyan nem tudom elképzelni, hogy milyen lehet olyan szakon tanulni, ahol egy másikat is egy időben el tudnak végezni. Gondolom azokon a szakokon elég jampec élet lehet, ha eltartják végig a szülei. Na ezt egy nehéz műszaki szakon el se lehet képzelni.

2021. júl. 19. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
86%

Én is borzasztóan várom, hogy dolgozhassak. MSc-s vagyok, egy papíron mindenképp jobbnak számító egyetemen, mint ahol a BSc-t csináltam (gyakorlatilag még itt is gyenge, felesleges szakirányhoz kapcsolódó tárgyak vannak), messze a családtól, páromtól.


Ez az online oktatás nekem bejött, így még elviselném a következő sűrűbb félévet, az utána következő 2 pedig már elég szellős lenne, de már alig várom a versenyszférában dolgozhassak és ne az egyetemi padsorban tanuljam a sok marhaságot

2021. júl. 19. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
98%

Visszasirom az amugy dognehez egyetemi eveket. Kollegista voltam, neha idiota szobatarsakat fogtam ki, rengeteget kellett tanulni, bejarni eloadasokra, gyakorlatokra, mellette sokszor dolgoztam is. Es megis az emberek, a tarsasag, a programok a kollegiumi elet a diakelet, a heti bulik, hetvegi szabadidok. Abrandozasok a jovorol, szerelmek.

Jobb volt, mint az evi x nap szabadsag, fonok, ha nincs munkad akkor munkanelkuli vagy, meg a minden a penzrol szol felnott let. Vagyis hat ez utobbinak is meg van a varazsa, de azt az 5 ev egyetemet imadtam. Szep volt, nehez volt, de jo vissza gondolni ra. Kar lett volna kihagyni.

2021. júl. 19. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Én összességében imádok egyetemre járni, de van pár dolog, ami nem tetszik annyira. Én igazából azt tudnám szerintem a leginkább élvezni, ha egyetemre járhatnék és mellett már valami szakmai helyen dolgozhatnék (nekem erre nincsen sajnos lehetőségem, mert nem olyan szakon tanulok és nem is olyan helyen élek). Nagyon szeretek tanulni, szóval én mindig bejártam az összes órámra, jegyzeteltem (imádok jegyzetelni amúgy :D otthon is mindig átírtam az összes jegyzetemet, kiemeltem szövegkiemelővel, rendszereztem stb.), olvastam, készültem az órákra stb. Nekem az egyetem mellett eddig sajnos nem volt nagy szociális életem, mert nálunk az egyetemen és a koliban sajnos soha nem úgy alakultak a dolgok és nem olyan társaság verődött össze, akik ilyen nyitottak, barátságosak stb. lettek volna. Ettől függetlenül élvezem, hogy azért el szoktunk menni vagy akár egyedül el szoktam menni kávézni, pizzázni, moziba, egyetemi előadásokra, túrázni stb. Az egyetem rengeteg lehetőséget biztosít pl. nyelvtanulásra, sportolásra, szabválokon keresztül más tudományterületekre is át lehet kacsintgatni és vannak egyetemi programok (mondjuk nálunk a legtöbb buli, ami engem annyira nem érdekel, de néha akad más is) vagy éppenséggel külföldi lehetőségek (pl. tanulmányok, szakmai gyakorlat, táboroztatós programok stb. én pl. Ázsiában voltam egy nyári egyetemen, de szeretnék majd menni Erasmus szakmai gyakorlatra vagy a Campleaders-szel Amerikába). Anyagilag is vannak kedvező részei pl. diákigazolvánnyal csomó kedvezményed van, de kaphatsz pl. ösztöndíjat is (nem sok, de mégis valami) és koliban lakni is (ha kapsz) sokkal kedvezőbb anyagilag. Valamint szerintem úgy alapvetően jó egyetemre járni, a közegnek van egy ilyen tök jó hangulata és fiatal egyetemistaként az ember még azt érzi, hogy szabad, fiatal, mennyi lehetősége van. Én nem várom annyira, hogy főállásban dolgozzak, sőt picit félek is tőle. Attól félek, hogy elkezdek dolgozni és akkor onnantól kezdve csomó lehetőségtől elesek, unalmas lesz és monoton, nem történik velem semmi stb., pl. az egyik barátnőm már dolgozik és mindig azt meséli, hogy milyen unalmas, huszonévesként 40-50 éves családos emberek között van egész nap, munkából hazaérve már nincs kedve és ideje semmihez stb. Én ezt nagyon nem szeretném. Sőt, a jövő évtől már nem leszek kolis sem, mert nem vettek fel és albérletben fogok lakni, ezt sem várom igazán, hiányozni fog a kolis élet.
2021. júl. 20. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Szerintem sokkal több szabadideje van annak, aki már főállásban dolgozik, mint aki egyetemre jár és mellette dolgoznia kell
2021. júl. 20. 20:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!