Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az egyetemisták inkább teherké...

Az egyetemisták inkább teherként élik meg az egyetemi éveket és alig várják, hogy vége legyen és dolgozhassanak vagy szeretik csinálni?

Figyelt kérdés
Ez gondolom attól is függ, hogy mennyire kell nekik dolgozni suli mellett vagy hogy kollégiumban, albérletben laknak e. Mert akinek dolgozni kell mellette, annak nincs semmi szabadideje, annak az élete legnehezebb időszaka

2021. júl. 18. 03:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%
En alig vartam dolgozhassak, nem is fejeztem be az egyetemet
2021. júl. 18. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
93%
Minden ember más, nem lehet így általánosítani. Valaki biztos tehernek éli meg valaki meg majd 30-40 évesen is vissza akar majd ülni tanulni.
2021. júl. 18. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Vodafonelive ***** válasza:
93%

Ezt nagyon nehez megvalaszolni. Nem egyforma hatterrel rendelkezunk, a kepessegeink sem egyformak. Valaki vegigbulizza es kapja a penzt otthonrol, valaki meg rengeteget dolgozik, tanul mellette es lehet nulla vagy eppen 1-2 bulin van.

Olyan is van akit nem erdekel a szakmaja de van az az ember aki mindent szeret es a tudasszomja hajtja.

Nehez a valasz.

2021. júl. 18. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
93%

Én se szerettem egyetemre járni. Eleve nem volt könnyű, sose értettem ezt a "végig bulizta" szakokat, nekünk folyamatosan kellett tanulni, a vizsgaidőszakban főleg.


Azon kívül pedig dolgoztam, mert a szüleim nem adtak semmi pénzt, és a pénzből általában az egyetemhez szükséges tankönyveket vagy vizsgákat tettem le.


Az egyetlen, ami igaz, hogy azt gondolom megérte, mert jó munkám van, magas fizetéssel és most jóval könnyebb az életem. De nem szívesen ülnék vissza tanulni.

2021. júl. 18. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
96%
Én jól szórakozom a szorgalmi időszak alatt. Igaz, zh-, és vizsgaidőszakban seggelni kell napokat, viszont szerintem arányokat tekintve nem olyan megterhelő.
2021. júl. 18. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
94%
Imádtam az egyetemet, barátaim/ismerőseim nagy része szintúgy. Nehéz szakra jártam, attól még a sörözéseket be lehetett iktatni
2021. júl. 18. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
93%

Én imádom az egyetemet. Szeretem ezt tanulni, mindent szeretek. A tárgyakat, a tanárokat, a diáktársaimat, a kolit, stb. Valószínűleg jó munkám is lesz majd, mert már most jó munkám van. Egyébként támogatnak a szüleim, ami nagy előny, koncentrálhatok a tanulásra.

Vizsgaidőszak első felében nem csinálok semmit tanuláson kívül. De tényleg napi 5-14 órákat tanulok. Szorgalmi időszakban pedig szabad vagyok, annyi, hogy bejárok az órákra (mivel nagyon jók). Zh hét 2-szer van, akkor azért tanulok valamennyit.

De nem félek kikerülni a munka világába. Annyi, hogy még egy mestert akarok.

2021. júl. 18. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
92%
Szerettem az egyetemet. Első két évben “kiéltem magam”. Harmadik évtől már gyakornokként dolgoztam és az utolsó év már nagyon nehezen ment, mert már nem akartam diák lenni és gyakornok. Főállást akartam. És élvezem, hogy az az időszak elmúlt :) de az első két év kellett. De tovább nem bírtam volna, hogy ne dolgozzak.
2021. júl. 18. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
96%

Alig várom, hogy pénzt kereshessek, és különköltözhessek, kicsit ki szeretném szellőztetni a fejem egyedül.

Barátaim az egyetemen nem igazán vannak.

Télen fejezem be az alapképzést (reményeim szerint).


21F

2021. júl. 18. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem szak és ember függő.


Ha családod biztos anyagi körülményeket ad, könnyű a szakod és van egy jó barátitársaságod az egyetemi évek a legjobbak.


Ha ezek közül bármelyik hiányzik akkor nagyon vágod hogy vége legyen.

2021. júl. 18. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!