Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szülés után megyek vissza...

Szülés után megyek vissza dolgozni 30órában, de a szabik kivétele alatt 40órára kapok a bért?

Figyelt kérdés

Tehát a felhalmozott szabadságok alatt a 40órás fizetésemet kapom, annak ellenére, hogy majd 30órában fogok dolgozni.


Ez munka törvénykönyve vagy a munkáltató határozza meg?


2021. júl. 16. 11:53
 1/10 anonim ***** válasza:
83%
Közösen határozzátok meg, mivel ezt csak szerződésmódosítással lehet megtenni, amit mindkét félnek alá kell írnia.
2021. júl. 16. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
73%

Pénzben vagy szabadidőben ugyanott leszel.

A szabadságot órában tartják nyilván, tehát x nap * 8 óra szabadságod maradt bent.

Az, hogy hogy fogják elszámolni, attól függ, hogy az új 30 órás szerződést mikor írod alá, a szabi kivétele előtt vagy után.

2021. júl. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
88%
Csak most fogok szülni, de megkérdeztem, mielőtt eljöttem táppénzre, azt mondták, mivel még 8 órában halmozódtak fel, úgy is fizetik majd. A testvérem pár hónapja ment vissza dolgozni, neki kb harcolnia kellett azért, hogy előbb fizessék ki a szabit, és csak aztán módosítsanak a munkaidején.
2021. júl. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nekem maguktól mondták, hogy a megelt béren, 40 órán fizetik a szabit, és majd utána tesznek át 30 órára.


Egyébként elôtte írjuk alá.

2021. júl. 16. 13:49
 5/10 A kérdező kommentje:
*megemelt
2021. júl. 16. 13:50
 6/10 anonim ***** válasza:
37%

"Nekem maguktól mondták, hogy a megelt béren, 40 órán fizetik a szabit, és majd utána tesznek át 30 órára.



Egyébként elôtte írjuk alá."


Akkor mi volt a kérdésed, ha mindent tudsz?


Ha aláírjátok a szerződésmódosítást részmunkaidőre és X. Y. naptól hatályos, Te pedig utána veszed ki a szabadságot, akkor a részmunkaidőre járó bérezés alapján számolnak. Ha még előtte veszed ki, akkor a teljes munkaidős szerződés alapján számfejtenek.


A szerződés aláírásának napja mindegy, az a lényeg, hogy mikortól hatályos az "új" szerződés. Előtte veszed ki a szabit, vagy utána. A bérezést az határozza meg.

2021. júl. 17. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

“Ez munka törvénykönyve vagy a munkáltató határozza meg?”


ez a kérdés. azt tudom, hogy én hogy kapom, azt nem tudom, hogy “jófejségbôl”, vagy mert kötelezô nekik

2021. júl. 17. 06:50
 8/10 anonim ***** válasza:
73%

Leírtuk már.


Ha még előtte módosítjátok a szerződést, akkor a részmunkaidőre járó összeg jár, ha nem, akkor a teljes munkaidősre járó összeg jár.

Azt a munka törvénykönyve határozza meg, hogy a szerződésben foglaltaknak eleget kell tenni.


Szerződésmódosítás időpontjáról a két fél dönt. Ezt is az MT határozza meg. De magát a módosítás időpontját már a két félre bízza.

2021. júl. 18. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Értettem, csak válaszoltam arra, hogy akkor mi a kérdés.


Köszönöm a válaszokat.

2021. júl. 18. 08:50
 10/10 anonim ***** válasza:
OKÉ! :)
2021. júl. 19. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!