Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A Key Account Manager jó,...

A Key Account Manager jó, nagy presztizsű munka?

Figyelt kérdés
Természetesen nagyvállalati, akár multis környezetben, mondjuk informatikai vagy más műszaki területen, nem az mlm-es “key account manager” srácokra gondolok.

2021. júl. 14. 15:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Cegfuggo, Google-nel pl. igen.
2021. júl. 14. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%
Gyakorlatilag sales-es. En nem csipem oket :D
2021. júl. 14. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen, tulajdonképpen erre irányul a kérdés, mivel nagyon komoly fizetéseket látok erre a pozira, de mégis "csak" értékesítő.
2021. júl. 14. 22:10
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom hozni kell a számokat, azért az nem egyszerű. Meg van olyan aki már meglévő ügyfelekkel foglalkozik és próbál új szolgáltatások/termékek felé terelni őket, meg van olyan fajta is, aki új ügyfeleket próbál szerezni.. szerintem ha vannak minimum előírások az nem túl jó buli, baromi nehéz lehet.
2021. júl. 14. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
41%

Ez nem az aki a "betéti" számlákra rábeszéli az embereket, hogy kössék le a pénzüket 5 évre meg ilyen a portfólió meg olyan?

Aztán közbe ő kapja a számlajutalékot utána.


Hát szerintem nem rosszabb mint egy Zepter értékesítő a fazekakkal...

2021. júl. 14. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

5)

Nem, ha jól tudom, eredtileg műszaki, informatikai, logisztikai területen ők olyan értékesítők, akik kapcsolatot tartanak a vállalatuk partnereivel, és eladják a cég termékeit más cégeknek, ők azok akik a sokmilliós ügyleteket letárgyalják, árajánlatot készítenek, esetleg továbbítják a műszaki kéréseket a fejlesztők felé.

Ahogy nézem az álláshirdetéseket, elég komoly műszaki háttértudás kell az értékesítői tapasztalat mellett.


Tényleg láttam olyat, ahogy mondod, hogy biztosítási ügynökök és egyéb alkuszok használják ezt a titulust, de az elég messze van a leírástól.


Igazából ez a percepció is az ok, ami miatt föltettem ezt a kérdést.

2021. júl. 15. 00:29
 7/7 anonim ***** válasza:

5# Pont ez rontja a presztízsemet nap mint nap.

Milliárdos cégek ügyvezetőivel tárgyalok vérremenően, forecastokat, előrejelzéseket, pénzügyi terveket gyártok és felsőkategóriás céges autóval járkálok az országban, majd amikor megemlítem valakinek, hogy mivel foglalkozom, akkor visszakérdez, hogy "nem gáz, hogy ehhez mindenkit be kell körülötted szervezni, a családodat és a barátaidat is?" :D :D :D

2022. febr. 10. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!