Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Közel 15 éves elcseszett...

Közel 15 éves elcseszett életúttal mit lehet kezdeni egy önéletrajzban?

Figyelt kérdés

3 éve hivatalosan munkanélküli vagyok, egyéb alkalmi munkákat szoktam végezni. Előtte 5 évig közmunkában dolgoztam irodában, közszférában, ami megint egy hátrányos tényező, ráadásul mindez csak kicsit kapcsolódott a tanulmányaimhoz.

Összességében elmondható, hogy amiket végeztem azokban nincs tapasztalatom, amit dolgoztam, arról meg nincs papírom. Próbáltam munkaügyiben tanfolyamra jelentkezni még a járvány előtt, indult is egy olyan tanfolyam, amiben előtte dolgoztam közmunkában, de nem voltam elég hátrányos már ahhoz se, hogy a jelentkezni tudjak.


2021. jún. 30. 18:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Semmit.
2021. jún. 30. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:

Fontos lenne tudni azt is mennyi idős vagy.


A munkahelyi tapasztalatokat sokszor fellehet tűntetni egész jól önéletrajzban( már ha vannak). Egyébként én előző munkahelyből alig szoktam megadni 1-2 darabot(pedig sokkal több volt), tehát szerintem az nem tényező.


Inkább add meg benne a képességeidet amik ARRA A MUNKÁRA vonatkoznak amire jelentkeznél, külön tüntesd fel, hogy esetleg ha nincs is végzettséged, milyen munkákat tudsz elvégezni jól az adott körből.


Meg ma "fontos", hogy "jól nézzen ki" az önéletrajzod, ne az a sablonos legyen, kicsit vedd elő az excelt/word-ot és szabd személyre a kinézetet, rakj bele apró dizájnt(azért ne legyen csili-vili), csak gondold, el, hogy te egy olyan helyen dolgoznál, ahol kapod az ugyan olyan sablonos önéletrajzokat, ha kézhez kapsz valami "extrát", azt jobban megnézed, felkelti a figyelmet, emlékezetesebb.


Illetve ajánlom, hogy ne legyen egy A4-es oldalnál nagyobb, csak szintúgy gondolj bele annak a helyébe, aki nézi az önéletrajzokat, 2 oldalas, lapoz egyet és a második oldalon vagy 1 munkahelyed feltüntetve és e miatt 2 oldalas....na az megy is a kukába("f4szom lapozgasson azért az 1 munkahelyért")

2021. jún. 30. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Köszi 2-es.

1 oldalas az önéletrajzom, van több verzió, mindig próbálom javítgatni. Nem valami fényes, de most leginkább az utolsó 3 év a leggázabb, nem tudom, mit írjak vagy csak hagyjam nyugodtan lyukasan?

Esetleg, ha évszámok nélkül beirok 3-4-et, az úgy milyen hatású lenne?

2021. jún. 30. 20:32
 4/15 anonim válasza:

Igen az nehézkes, ha nem is azt mondom hazudj, de valami laza dumát kitalálhatsz, ha rákérdeznek (pl.: szabadúszó voltam :D ), de az nem rossz ötlet, hogy évszámok nélkül írsz be pár hasonló, régebbi munkaköröd, ha nincs hasonló, akkor az utolsó 2-3at.

Szerintem rá sem fognak kérdezni az évre, csak a munkakörre(bár gondolom bele is futhatsz olyan emberbe aki erösködni fog).


Sok sikert!

2021. jún. 30. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Köszi, végül lehet a szabadúszó nem is annyira rossz ötlet, 6 éve van adószámom egy bizonyos tevékenységre, igaz semmi köze a megpályázni kívánt állásokhoz, de több, mint a semmi.

Korábban volt már szerencsém ilyen kukacoskodó interjúztatóhoz, a lyukak izgatták leginkább, nem írtam bele minden végzettségem meg munkahelyem, nem volt odaillő egyik se. Meg volt egy időszak be nem jelentett is. Nem is kaptam meg az állást.

Nehéz ügy ez az önéletrajzírás.

2021. júl. 1. 08:49
 6/15 anonim válasza:
Az ne csüggesszen, ha nem kapsz meg egy állást, sok másik van, de azért ne finnyáskodj semmilyen munkára
2021. júl. 1. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
49%
Akármit bekamuzhatsz az önéletrajzban, 90%-ban nem néznek utána. Nem is tudnak.
2021. júl. 1. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
100%
Azért hazugságra nem bíztatnék senkit…
2021. júl. 1. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Azért ez nem elcseszett annyira mint gondolod :) A meglévő munkatapasztalataidat bele írhatod nyugodtan, a közmunkát is. Nem kell bele írni hogy közmunkás jogviszony volt, senki nem fogjal átni, az önkormányzat adatszolgáltatása meg jogviszony bejelentésébe más nem lát bele, egyszeűen ha rá kérdeznek, villantsd ki belőle az előnyeid meg amit csináltál, amibe fejlődtél, és ennyi. A munkanélküliség alatti alkalmi melókat is nyugodtan bele veheted, még mindig jobb fényt fog rád vetni, ha látják hogy igenis csináltál ezidő alatt is valamit. Ez hátránnak nem hátrány.
2021. júl. 1. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Akkor elcseszett egy életút, ha börtönben voltál. Addig nulláról indulsz, míg nem volt priuszod.
2021. júl. 2. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!