Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jár nekem a bent maradt...

Jár nekem a bent maradt szabadságomból pénz?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Az lenne a kérdésem hogy én 2020 Novemberben elkezdtem dolgozni egy helyen ahol most 2021 Júniusban ki akarok lépni.

Eddig volt nekem 5 nap szabadságom és ha én kilépek és átmegyek egy másik helyre dolgozni akkor nekem jár a bent maradt fizetett szabadságom?

27 éves vagyok úgy tudom ez is számít valamit de abszolút nem értek ehhez.

A válaszokat előre is köszönöm.


2021. jún. 24. 08:50
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Kilépés esetén kifizetik
2021. jún. 24. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
....vagy annyival kevesebbet kell bejárnod a felmondási idő alatt. Beszéld meg a munkqltatóddal.
2021. jún. 24. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez úgy van, hogy időarányosan kiadjak ami jár, ritkábban kifizetik. A többit meg viszed a másik munkahelyedre.
2021. jún. 24. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
75%
Azt a részt nem értem, hogy eddig 5 nap szabadságod volt (ennyit vettél ki idén?), de ha megszűnik a munkaviszony, akkor az időarányosan bent maradt szabikat vagy kiadják vagy kifizetik. Januártól június végéig 10-11 nap szabid van időarányosan.
2021. jún. 24. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

5 napot vettem ki eddig. És most át akarok menni egy másik munkahelyre.

És úgy tudom 23-25 napom lenne csak az a kérdés hogy a bent maradt napokat ki e fizetik. Amúgy nincs felmondási időm.

2021. jún. 24. 09:33
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha idén töltöd a 27-et, akkor 21 nap jár. Ha 28-at töltöd akkor 22 nap szabi jár.

Ha extrém körülmények között dolgozol +5 nap(ha van gyerek akkor kapsz még plusz napokat).


Az se mindegy, hogy határozott vagy határozatlan idejű a szerződésed.


A lényegen nem változtat kifizetik vagy kiadjak.

2021. jún. 24. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Lírtuk ketten, hogy időarányosan jár a szabi. 21 vagy 22 napod van egész évben (a 6-os részletezi), tehét ha 6 hónapot dolgozol ennél a cégnél, akkor kb 11 napod van.
2021. jún. 24. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Beszéltem a főnökömmel azt mondta hogy van 1 hónap felmondási idő!

De én igazából amióta ott vagyok semmilyen munka szerződést nem írtam alá! Beszéltem egy könyvelővel azt mondta hogy azonnali hatállyal ki tudok lépni és nem kötelezhet az 1 hónapra.

De amúgy kötelezhet ha nem írtam alá semmi papírt?

2021. jún. 24. 13:23
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha feketén dolgozol, akkor nyilván nem kötelezhet semmire. Így viszont szabadságod sincs, amit kifizessen.
2021. jún. 24. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

De én bevagyok jelentve elvileg 8 órába de viszont semmi papirt nem írtam alá.

Beszéltem egy könyvelővel ő azt mondta hogy ha bevagyok jelentve akkor ragaszkodhat hozzá de én meg élhetek az azonnali felmondással. Igazából a pénz így már nem is érdekel csak akkor most van joga hozzá hogy 30 napot bent tartson vagy mivel semmi papirt nem irtam alá akkor nincs joga ehez?

2021. jún. 24. 13:39

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!