Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 18 év alatt mc ben dolgozni. ...

18 év alatt mc ben dolgozni. Hogyan is zajlanak a dolgok?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

A 18 év alatti Mekiben dolgozókhoz lenne néhány kérdésem.


Én 17 vagyok, de még bejelentve nem dolgoztam sehol.


A közelünkben lévő mc nél láttam kiírva hogy munkaerőt keresnek. Úgy döntöttem hogy jelentkezni fogok de jól jönne pár plusz infó hogy hogyan is zajlanak ott a dolgok.


Valahol olvastam hogy diákszövetkezeti tagnak kell lenni, érdekelne ,hogy ez mit is jelent.

Tehát, akkor nem elég online jelentkezni a mc oldalán?


18év alatt kell valami szülői engedély szerű dolog is?

Itt elég egy papír, vagy rá kell vennem szüleimet hogy menjenek be valami irodába nyilatkozni?


Hálás lennék hogyha valaki röviden le tudná írni hogy mik is a mc alkalmazottá válás lépései 18 év alatt.



#diákmunka #mc 18 év alatt #Jelentkezés mcbe #Mekis diákmunka #Munkaválalás 18 év alatt
2021. jún. 19. 10:29
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem tavalyelőtt úgy volt, amikor a meki honlapján jelentkeztem, hogy behivtak egy irodába (azt hiszem a fürgediák irodájába, ez volt a diakszovezkezet), kérdezték melyik mekiben szeretnék dolgozni, elmondták, hogy köröm nem lehet kifestve, se gyűrű, se karkötő stb, tehát a megjelenésről beszéltek, majd arról, hogy hétvégente is kell vallanom 1 napot, heti 20 órát elvárnak, a munkaruhát az első fizetésből levonják, valamint, 1000 forint a tagsági díj. Ezeket a díjakat viszont visszakapod kilépésénél.


Szüleid nem kellenek hozzá, csak 16 év alatt, engedély sem kell tőlük.


Viszont egészségügyi kiskönyvet kell beszerezned és elmenned tüdőszűrésre.

2021. jún. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"Valahol olvastam hogy diákszövetkezeti tagnak kell lenni, érdekelne ,hogy ez mit is jelent."


A "kell" az nem feltétlenül igaz. Ha a MC kizárólag úgy alkalmaz tanulókat, hogy diákszövetkezeten keresztül, akkor logikus, hogy kénytelen vagy diákszövetkezethez regisztrálni, egyébként nem közvetítenek ki az MC-hez.


De a diákszövetkezeten keresztüli munkavállalás nem egy kötelező elem a diákoknak sem. A diákszövetkezeten keresztüli munkavállalásnak annyi előnye van a többi munkavállaláshoz képest, hogy csak SZJA előleget vonnak a fizetésből, ez által több lesz a kézhez kapott béred, mint egy nem diákszövetkezeten keresztül foglalkoztatottnak. Diákszövetkezeten keresztül kizárólag diákok foglalkoztathatók, más nem. Ezzel segít benneteket az állam.


Az én fiam nem diákszövetkezeten keresztül dolgozik nyaranta, így kevesebb is a bruttó utáni nettó bére. Viszont cserébe egyéb más előnyöket élvez. Mivel munkaviszonyban dolgozik, ezért mindenre jogosult, amire a többi munkaviszonyos is. Például ha lebetegszik, kap utána ellátást, valamikori nyugdíjához ezt az időt beszámítják, míg a diákszövetkezeteseknek nem, stb.

2021. jún. 20. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nálunk a meki csak szövetkezetek keresztül foglalkoztat. Viszont, ha mégse jön be, akkor el tudsz menni más melóra is. Eü kiskönyv mindenhez kell, tüdőszűrőt te fizeted az 1600 Ft, viszont az üzemorvost a diákszövetkezet, ami azért nem rossz, mert felénk 5-7000 egy orvosi alkalmassági.
2021. jún. 20. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek
2021. jún. 23. 10:55

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!