Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkanélküli segély igénylése,...

Munkanélküli segély igénylése, hogyan zajlik?

Figyelt kérdés

2021.06.21-től megszünik a munkaviszonyom a munkahelyemen (közösmegegyezéssel váltunk el) kérdésem, és a kérésem az lenne, hogy valaki eltudná magyarázni egyszerűbb emberi nyelven, hogy merre hogyan tudnám a munkanélküli segélyt igénybe venni? Milyen papírok kellenek, úgy tudom, hogy 3 havi pénzt ki lehet kérni egyben ez hogyan megvalósítható?

Hálásan köszönöm előre is a segítségeteket.

(Tudom hogy az ugyfelkapu.hu-n fent van minden infó, de nekem még így is nagyon hivatalos ahhoz hogy biztosan rámondhassam, hogy értem a dolgot, illetve a személyes tapasztalatok érdekelnek)



2021. jún. 18. 22:16
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
81%
Fogod az összes papírt, amit leszámolásnál kapsz a munkahelyedről és bemész a munkaügyi központba. Megmondod, hogy közös megegyezéssel leszámoltál. Ott már a papírok alapján intézik a dolgokat. Akkor kapod meg a munkanélküli segélyt, ha 2 vagy 3 éven belül nem tudom hány napot ledolgoztál. Ezt úgyis elmagyarázzák majd, hogy jogosult vagy-e rá. Ha mégse kapod meg, akkor kérheted a foglalkozás helyettesítő támogatást, ami havi 22800 ft. Ebben az esetben kapsz vmi papírt munkaügyről és át kell menni a járási hivatalba elintézni ezt a segélyt. De ott ezt is elmondják. Intézd minél előbb, mrt visszamenőleg nem kapod meg.
2021. jún. 18. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
92%
Utána néztem, az elmúlt 3 évben 360 nap munkaviszonynak kell lenni, hogy megkaphasd az álláskeresési járadékot.
2021. jún. 18. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Ha jól értem akkor 2019-től nézzem akkor. 1 évet pennyben dolgoztam utána 1 évet feketén, most meg 2021-ben 6 hónap 18 napot dolgoztam tescosként, tehát a 360 nap fixen megvan.
2021. jún. 18. 22:31
 4/23 anonim ***** válasza:
87%
Az úgy jó. A Pennys és Tescos papírjaidat is vidd be mind.
2021. jún. 18. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
88%
Kiegészítve az első válaszolót: egyben akkor kérheted ki a 3 havi összeget, ha ez alatt az idő alatt találsz másik munkahelyet. Tehát tegyük fel, megítélik neked 3 hónapra az álláskeresési járadékot. Ha ez alatt felvesznek valahova, akkor a 3 hónapból fennmaradó időre járó pénz max. 80%-át (azt hiszem. De biztosan nem az egészet.) egyben kifizetik. Ezt majd csak akkor tudod igényelni, amikor a 3 hónap amúgy is lejárna, tehát nem rögtön. (Kivéve talán, ha nem az állandó lakhelyeden lesz a munkahelyed, hanem más városban, még talán a távolság is meg van határozva. Erre majd azért kérdezz rá.)
2021. jún. 18. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha pedig lejár a 3 hónapod és még mindig nem találsz melót, akkor kérheted a foglalkozás helyettesítő támogatást.
2021. jún. 18. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Örömmel hallom, köszönöm a segítségedet, még annyi hogy a munkáltató igazolásokon kívül milyen papírok kellenek a személyi, lakcím meg ezeken kívül?

Egy másik hasonló kérdéstől fogom ezt kimásolni:


"- iratok (személyi igazolvány, lakcím, adó, taj) mindkét oldala


- bizonyítványok


-igazolás munkaviszony megszűnéséről


- bankszámlaszámot igazoló irat


- igazolólap álláskeresési járadék és segély megállapításához (utolsó 3 év)


- adatlap a bírósági végzéssel meghatárzott tartási kötelezettségekről (utolsó 3 év)


- alkalmi munka esetén egyszerásített foglalkoztatásról igazolás


- adóelőleg nyilatkozat (amennyiben érvényesíteni kívánja)


- gyermektartásról szóló végzés ha van


- CSED/GYED/GYES megállapító, megszüntető végzés (ha volt az elmúlt 3 évben)"


Ez minden ami kellhet?

2021. jún. 18. 22:37
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha az elmúlt 3 évben összesen kb 1,5 évet voltál bejelentve, akkor kb 45 napra fog csak járni álláskeresési, nem 3 hónapra!
2021. jún. 18. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem elegendő, amit felsoroltál. Az igaz, hogy sajnos időarányosan állapítják meg a segélyt, ahogy a 8-as írja.
2021. jún. 18. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Az nem probléma, csak a lehetőségeimhez képest a legjobban akarok kijönni a helyzetből most van egy 140 ezer forintom félretéve, viszont az új munkahelyen 07.05-tel kezdek addig meg jól jön egy kis mellékes, ha megoldható. 1 telefont, 1-2 bemenetelt megér.
2021. jún. 18. 22:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!