Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkanélküli segély igénylése,...

Munkanélküli segély igénylése, hogyan zajlik?

Figyelt kérdés

2021.06.21-től megszünik a munkaviszonyom a munkahelyemen (közösmegegyezéssel váltunk el) kérdésem, és a kérésem az lenne, hogy valaki eltudná magyarázni egyszerűbb emberi nyelven, hogy merre hogyan tudnám a munkanélküli segélyt igénybe venni? Milyen papírok kellenek, úgy tudom, hogy 3 havi pénzt ki lehet kérni egyben ez hogyan megvalósítható?

Hálásan köszönöm előre is a segítségeteket.

(Tudom hogy az ugyfelkapu.hu-n fent van minden infó, de nekem még így is nagyon hivatalos ahhoz hogy biztosan rámondhassam, hogy értem a dolgot, illetve a személyes tapasztalatok érdekelnek)



2021. jún. 18. 22:16
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
94%
Így van, ki kell használni minden lehetőséget.
2021. jún. 18. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
Illetve még egy kérdés, itt van a kezemben a pennys kilépő papírom, 8-10 oldal kb, be kell mellé nyújtanom a bérjegyzéket is? tehát hogy adott hónapban mennyit kaptam? Mert ezen a 8-10 oldalon nem szerepel sehol sem. Mert ha igen akkor azt holnap a pennyből meg kell kérjem.
2021. jún. 18. 22:54
 13/23 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem az is kell, mrt az alapján számolják ki mennyit kapsz majd.
2021. jún. 18. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
Hálásan köszönöm a segítségedet, hétfőn akkor várom a tescos papírokat, és a pennys elkallódot papírokat megigénylem a munkahelyen, hogy legyenek szívesek újra megküldeni, közben telefonon a munkaüggyel egyeztetek, hogy kell-e még valami ezeken kívül. És ha minden a kezemben van akkor be ballagok.
2021. jún. 18. 23:06
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
A bérjegyzék nem kell, a kilépő papíron rajta kell lennie a keresetednek.
2021. jún. 18. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
94%

Minden munkáltató a munkaviszony megszűnésekor állít ki egy olyan igazolást, aminek a fejlécében olyasmi áll, hogy az "álláskeresési járadék megállapításához". Az abban feltüntetett adatok fontosak a járadék megállapításához, mert a figyelembe veendő jövedelmet azon tüntetik fel, és a jogosultsági időt is. Ezt pont a járadék igényléséhez állítják ki.

A járadék iránti kérelem benyújtását megelőző 3 éven belüli jogviszonyok megszűnésekor kiállított ilyen igazolást VIDD magaddal, továbbá a "tb. kiskönyvet" (Igazolvány a biztosítási jogviszonyról és az egészségbiztosítási ellátásokról). Ez általában egy rózsaszín, leporellószerűen nyitható kiskönyv. Továbbá a "Munkáltatói igazolás"-t, ahol a jogviszonyodat igazolta le a cég.

Amit még fontos igazolni, hogy "bírósági végzéssel megállapított tartási kötelezettséged" van-e. Erről is minden munkáltató köteles a munkaviszony megszűnésekor igazolást kiállítani. Ezt is az álláskeresési járadékhoz adják ki. Ez egy ADATLAP.


Azon kívül a személyes okmányaidat (személyi igazolvány vagy útlevél, lakcímkártya, adóazonosító jelet tartalmazó kártya, TAJ-kártya) vidd magaddal és a végzettségeket igazoló okmányokat.


Bérlaphoz, ilyesmihez semmi köze a munkaügyi hivatalnak.


Ha valamit elfelejtenél, hiánypótlásra szóltanak fel, és utólag pótolhatod.

2021. jún. 19. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
9%
Meg fogják kérdezni, milyen munkát keresel, itt inkább ne mondd, hogy már van új, a saját életedet teszed könnyebbé. Viszont kérdezd meg, mi a pontos teendő, ha találsz munkát - ekkor is be kell majd menned, ezt jelezni.
2021. jún. 19. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
0%

+ infó, tapasztalat.

A segély összege minden hónapban eltér. Ha teheted, regisztrálj hónap elején. Én pl hónap végén regisztráltam és első hónapban 8 ezret kaptam...


A segély is adóköteles, és majd neked kell (kicsi, de bosszantó) kifizetni.

2021. jún. 19. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

Az álláskeresési összegét napokra állapítják meg. Ha regisztrál 21-én, akkor 10 napnyi pénzt kap július elején. Ha csak július elején regisztrál, akkor augusztusban kap csak pénzt, szóval nem nyer vele.

És valóban vonnak belőle 25%-ot, de már a nettót utalják, nem kell utólag semmit fizetni.

2021. jún. 19. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
79%

"Meg fogják kérdezni, milyen munkát keresel, itt inkább ne mondd, hogy már van új, a saját életedet teszed könnyebbé. Viszont kérdezd meg, mi a pontos teendő, ha találsz munkát - ekkor is be kell majd menned, ezt jelezni."


Semmi jelentősége, hogy van már kilátásban munka, vagy sem. Ha a feltételeknek megfelel, akkor jár az álláskeresési járadék. Pont.


Ha munkaviszonyt létesít, akkor sem KELL! bemenni, elég ha bármilyen hivatalos úton értesíti erről a munkaügyi központot. Posta, ePapír bőven megfelel. Persze lehet személyesen is...



Az alábbi linken olvashatsz arról, hogy a ki nem merített járadékod egyösszegű kifizetését mikor és hogyan kell kérvényezned a munkaügyi központtól:


[link]

2021. jún. 20. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!