Tenyleg ennyire egyszeru informatikusnak lenni, hogy csak bejutsz az egyetemre (akar fizetoson is), le tudsz 1-2 evet es tart karokkal varnak a cegek?
Az intelligencia egy kepesseg, amely segit helyesen latni es kezelni a helyzeteket, feladatokat.
Ehhez viszont keszsegek kellenek, illetve az, hogy egyre melyebben lasd a kapcsolatokat, muveleteket, folyamatokat, stb.
Valojaban ezek melysege tukrozi vissza az intelligenciank fejlettseget.
Mivel a programozashoz eleg magas szintu logikai, kapcsolatfelismeresi, muveleti keszseg kell, igy az utolso valaszolo igazat ir.
Magas intelligencia kell hozza, csak ezt az egyetem elkezdese elott sokan nem merik fel kepessegeiket, illetve nem is gyakorolnak eleget, pedig ez a nagy titka a kivalosagnak, a melysegi megertesnek.
Elnezest, ha valamit elirtam, diszlexias vagyok.
Amúgy azt érzem, hogy rengeteg olyan informatikai munka van, amit pont az informatikusok nem tudnak jól csinálni egy idő után.
Nekem az a tapasztalatom, hogy az egyenesben a BME-n végzett diákok nagyon gyorsan megunják a szoftverfejlesztést és favágó munkának kezdik érezni, viszont nincs elég érdekes pozíció (mondjuk kutatás-fejlesztés) az országban, hogy felszívja az embereket, vagy nem orientálják magukat elég jól, illetve nem is elég mély a tudásuk ahhoz, hogy betöltsék ezeket a pozíciókat.
Viszont rengetegen, akik csak csúszással vagy sehogy nem fejezik be az egyetemet, látszólag sokkal elégedetebbek a munkájukkal (nem statisztikailag korekt mintavételezés alapján sokszor többet is keresnek, persze vannak kivételek. Nekem is van vörösdiplomás ismerősöm, aki 1 millió bruttó fölött keresett 3 évvel az egyetem után, meg olyan is, aki ennek kevesebb, mint a felét (bruttó 500-t) keresett).
Elég sok szoftverfejlesztővel dolgozok együtt és eddig a favágó munkákra legjobbak, szerintem a biológusok, sokkal kevesebb hiba van az ő kódjukban, mint a tényleges szoftverfejlesztőkében. Cserébe a nehezebb feladatoknál nem érzik azt a magabiztonsággot, hogy max. meggoogle-zöm, és valahogy megoldjuk, vagy azt a rugalmasságot, hogy gyorsan leprogramozok három prototípust, aztán meglátjuk melyik a jó.
Persze, ha száz éven keresztül folyamatosan tanítanád a programozást egy faluvégi parasztnak, előbb-utóbb az ismétlődő sablonok miatt belejönne, legalábbis alapszinten. De ezzel nem fogod megtanítani neki a logikai készséget, az ugyanis intelligenciához köthető és egyáltalán nem fogja élvezni egyetlen percét sem, hiába érdekli.
Üdv: egy bukott programozó jelölt, aki rájött, hogy inkább művészi hajlama van, mint matematikai.
Amúgy intelligens vagyok, de a számokkal kapcsolatos dolgokkal mindig elvérzek. Cserébe viszont olyan média anyagot csinálok cégeknek, hogy azok szinte fütyülnek.
Nem, te nem érted, amit mondok. De várjál, megpróbálom a kedvedért leegyszerűsíteni.
Lehetsz intelligens attól függetlenül, hogy az életben nem tudod megtanulni a programozást. Viszont a programozást bizonyos szintű intelligencia nélkül nem fogod tudni megtanulni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!