Igaz az, hogy a mérnök, programozó, orvos, közgazdász szakokon kívül az összes többi büfészak, amivel nem lehet megélni? És ha az ember nem mérnök, programozó, orvos vagy közgazdász lesz akkor inkább ne is menjen egyetemre?
3
Jó de hány MNB-s elemző pozíció nyílik évente? És hány ezer közgazdászt hány ki magából az oktatási rendszer évente? Na látod.
Én építész és építészmérnököket ismerek.
Sokan akik kimennek hivatalokból vagy állami szervektől mint beruházás felelősök, vagy kivitelezőknél dolgozó mérnök emberek jó része jelenleg kevesebbet keresnek mint sok egy személyes szakember akik most ugye egyszemélyes katás "vállalkozó".
Hogy ha a keresetre gondolsz elsősorban, akkor bar a végzettség önmagában nem határozza meg a fizetést (főleg ha nem feltétlenül szakmában helyezkedsz el), viszont hatalmas mértékben hozzájárul. Rengeteg olyan példát lehetne mondani, hogy valaki bölcsész végzettséggel többet keres mint egy mérnök, viszont ennek a fordítottja az általános. De semmiképp se törvényszerű.
Csak ha tehetséges programozó vagy, akkor szinte garantált a jó karrier, viszont ha penge vagy filozófiából.. hat senki se fog csak emiatt milliós fizetéseket adni.
Ebbe a bufeszak kérdéskörbe inkabb nem mennek bele, mert az egyetlen célja az egyén saját tanulmanyain való onkielegitese.
Közgázon, sőt annak a hírhedt büfé tagozatán, gazdmenen végeztem, de pár év alatt meg is elértem azt, hogy felelős pozícióban vagyok, kiemelkedő fizetéssel. Ami nyilván nem a fizetések teteje, de abszolút nem érzem cikinek es az elvégzett szakot se érzem feleslegesnek.
Szóval a kérdésedre válaszolva, meg lehet szépen élni más szakmakbol is a felsoroltakon kívül, csak nehezebb lesz.
Milyen szakra mennél pontosan?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!