Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Akik most munkanélküliek...

Akik most munkanélküliek miert nem akarnak dolgozni?

Figyelt kérdés
Mindenkinek jut közmunka. Dolgozni kell. Nekem is dolgoznom kell.

2021. máj. 13. 07:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
94%

Talan mert a kozmunka annyi idot elvesz annyira keves fizetesert (ertsd: kevesebbert mint a minimalber, ami amugy is csak az ehenhalashoz eleg), hogy mellette meg normalis munkat sem tud keresni...?


Es amugy nincs mindenhol kozmunka, nem tudom ezt honnan vetted.

2021. máj. 13. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
90%
gyenge troll kérdés lett...
2021. máj. 13. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
92%
Mert valaki ad enni neki így is. Mondjuk közmunkával is éhen halnának ha egyedül lennének. Sőt ha full egyedül vannak lehet hogy normális fizikai munkával sem keresnének eleget. Annyira élhetetlen már az ország. Erre mondja a jó gyakoris, hát tanúlni kell nem Orbán a híbas. Viszont nem lehet mindenki orvos, ügyvéd stb az sem lenne megoldás. Muszáj hogy legyen gyári munkás takarító stb.
2021. máj. 13. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
97%
Köszönjük Emese.
2021. máj. 13. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
89%
A közmunka nem munka, hanem felügyelt segély.
2021. máj. 13. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Tévedsz, nem mindenkinek jut közmunka, sőt általában szociális alapon megy, főleg kisebb településeken. Pl amikor álláskereső voltam, akkor én is kérdeztem, hogy mi a helyzet (diplomám van), azt mondták, hogy közmelót annak adnak, aki szociálisan nagyon rá van szorulva, illetve a végzettségével nem nagyon fog mást találni. Persze vannak "diplomás" pozíciók is, bár ott is olyan röhejesen alacsony a fizetés + általában határozott időre szólnak, hogy a felkínált helyek nagy részét vagy visszautasítják, vagy már megvan kit fognak oda beültetni.

Amúgy a munkanélküliek nagy része szeretne dolgozni, de legalább a bérminimumot érje el a fizetésük.

2021. máj. 13. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
11%
Mert férfiként keresek annyit, hogy el tudom tartani a családom!
2021. máj. 13. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
91%

Nekem például nagybátyám paranoid skizofrén, aki 50 ezret kap havonta mint rokkantsági ellátás...


Ha apukám nem adna neki ingyen szállást és nem segítené még néha pénzel is akkor éhen halna.


Már nagyon régen kezelik, de nem tünetmentes és más baja is lehet mert sokszor random el kezd zokogni vagy nevetni, de nem foglalkoznak vele az orvosok...

Meg kapja a havi injekciót és nagyjából ennyi az ellátása.


Egyszer már önveszélyessé vált, de alig lehetett bevitetni kórházba, aztán 2 nap múlva ki is engedték.


Védet helyre sem veszik fel dolgozni, ahova kötelező lenne...

Félnek tőle.


Jelentkezett már közmunkára is sokszor, de oda sem kell.

2021. máj. 13. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
91%

Te miről beszélsz?


Közmunka is csak korlátozott mennyiségben van, az sem jut minden jelentkezőnek.

2021. máj. 13. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
85%
Ha lenne munka szívesen dolgoznák. Szeged
2021. máj. 13. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!