Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Havi 3 millió forintból...

Havi 3 millió forintból mennyire lehet jól élni Magyarországon?

Figyelt kérdés

Van egy ember (internetről ismerem), aki mérnökként dolgozik egy külföldi megbízónak, elmondása szerint közel 3 millió forintot kap havonta. Azt meg nem tudom, hogy a felesége mennyit keres vagy egyáltalán dolgozik-e.

Viszont olyan családi háza van, amiből egy átlag faluban kb. minden utcában van több is, szóval nem emelkedik ki semmivel sem méretre és kinézetre sem a háza. Az autója pedig igaz hogy Tesla, viszont abból is egy régebbi, nem olyan drága verzió.

Én nem nagyon értek az ilyen pénzügyi dolgokhoz mert még fiatalabb vagyok és nem vagyok ebben tapasztalt, de havi 3 millió forintból ennél is jobban lehetne élni nem? Vagy direkt szerényen élhet?

Van itt a közeli faluban valaki, akinek egy rohadt nagy luxus háza van (biztos el tudjátok képzelni, egy ilyen nagyon modern fekete-fehér több szintes ház, rohadt nagy ablakokkal, medencével, nagyon nagy kerttel stb.), illetve legutóbb is egy Lamborghini Urus állt a ház előtt. Na most ő akkor mennyit kereshet kb?


2021. ápr. 24. 00:28
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
87%

Egy ház kívülről nézve lehet 30, de 130 milliós is mondjuk...


Egyébként messze átlag feletti életszínvonalon lehet élni.

2021. ápr. 24. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
Nálunk a cégigazgató kap ilyen összeg körül. Róla sem mondanád meg, hogy egy céget vezet, kb. úgy szokott kinézni, mint egy egyetemista, aki a koliból/ba költözik éppen.
2021. ápr. 26. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
29%
kérdezd meg Gyurcsányt hogy él, sokszor mutatták már h tisztán 7 millió ft-os bevétele van+mutyi, amiről nem tudunk.
2021. ápr. 26. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
6%
Ugyan Gyurcsány azt mondta ő tudja milyen nehéz 45 ezer ft-ból kijönni, hisz az anyja ennyiből jön ki, szóval ők szegények :D Vagy ezzel is átvert minket? Hisz hazudtak reggel, délben, este. Hűha!
2021. ápr. 26. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
0%

Havi hatmilliós fizetésével játssza el Jakab Péter, hogy ő a „melósok képviselője”


Szóval el tudjátok képzelni, hogy mi pénzek mennek ott, több helyről. Gyurcsány 2007 ben 18 milliót kapott brutóbban havonta cégeiből+70 milliós nettó osztalék, szerintem most is megvan az 10 milkó.

2021. ápr. 26. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
55%

Lölönek meg 450 milliárd Ft-os vagyona van, mindezt 10 év alatt.

Orbánnak stadion és kisvasút van a kertjében, az összes rokona milliárdos.

Varga Judit 200 millióért vásárolgat lakásokat és még ki tudja mennyiért balatonparti ingatlanokat.

Gyurcsány egy proli volt, a 0-ról indult és valószínűleg nem becsületesen szerezte a vagyonát, de az orábni mutyizásokhoz képest ő kispályás. Sőt inkább csak olyan, mintha Jeff Bezost hasonlítanánk ösze vagyon alapján egy magyar közmunkással.

2021. ápr. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:

23-24-25-26: Kérdés szempontjából nagyon releváns válaszok valóban :D.

Imádom ha valaki kérdez fizetésekről, akkor megy a Lölőzés, Gyurcsányozás, Viktorozás, satöbbi...


Amúgy kérdésre is válaszoljak: Igen, 3 millióból itthon elég jól lehet élni.

Ez a "mérnökként dolgozik egy külföldi megbízónak" Magánszemélyek nem foglalkoztatnak mérnököket. Mérnökök cégeknél dolgoznak. Vagy annak az alkalmazottjai, vagy bérmérnök és közvetítő küldi őket ide-oda.

Elég ködös megfogalmazás ez a "külföldi megbízó" senki nem hív egy céget "megbízónak"... Akciófilmekben hallani ilyet.


Ha idehaza dolgozik, akkor a 3 millió egy mérnöki fizetésnek brutál sok. Aránytalanul. Már-már kamu szagú. Ha bruttó, még akkor is. SENKI nem keres itthon ennyit mérnökként. Ennyit felsővezetők meg cég/gyárvezetők keresnek, nem a mérnökök. Autógyárak sem fizetnek itthon ennyit egy "egyszerű" mérnöknek.

Mondom ezt úgy, hogy én is mérnök vagyok :)


Ha külföldön (Ausztria, Német) akkor talán reális ez az összeg.


Úgyhogy vagy nem mérnök. Vagy nem ennyit keres. Vagy mindkettő. Vagy külföldön dolgozik mérnökként (de még azt is sokallanám).

Amúgymeg internetes ismerős... Énis be tudom neked kummantani, hogy havi 47 milliót keresek.

2021. ápr. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

Ennyit felsővezetők meg cég/gyárvezetők keresnek,


Tv-sek, politikusok is

2021. ápr. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
vagy főorvos magánpraxissal kb ennyit keres. Uncsim férfjének az apja meghalt 58 évesen, de felvette főorvosként a bruttó 1.6 milliós fizetést, majd otthon éjszakába nyúlóan magánpraxis ment. Volt 2 kb 120-150 milliót érő házuk, 40 milliós nyaraló a Balcsin, több 22-26 milliót érő bmw az udvaron. Másik doki, 60 közeli itt vidéken, magánpraxis egész nap, díjak kirakva a falra, sima tükrözés 12 ezer, stb, egészen 7 től 25 ezerig mentek a tarifák. Egy nap vagy 15-20 beteg. Csak számold ki.
2021. ápr. 26. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:

#28: Persze, egy csomó más szakma is keres ennyit nyilván. De most maradjunk az emlegetett körökben, a mérnököknél, meg a multik világában. Mert a mérnökök nagyrésze egy nagyobb cégnél dolgozik. Az ilyen cégeknél tökre nem relevánsak a TV-s szereplők, meg a politikusok :D


Egy ilyen cégnél a szervezeti felépítést nézve, a mérnökök eléggé alul vannak a ranglétrán. Van felettük egykét vezetői szint. Azért mondtam, hogy ők keresnek ennyit. A mérnökök főnökei, illetve ezeknek a főnököknek a főnökei.

Tökre nem releváns ide az, hogy mennyit keres egy politikus :D

2021. ápr. 26. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!