Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Havi 3 millió forintból...

Havi 3 millió forintból mennyire lehet jól élni Magyarországon?

Figyelt kérdés

Van egy ember (internetről ismerem), aki mérnökként dolgozik egy külföldi megbízónak, elmondása szerint közel 3 millió forintot kap havonta. Azt meg nem tudom, hogy a felesége mennyit keres vagy egyáltalán dolgozik-e.

Viszont olyan családi háza van, amiből egy átlag faluban kb. minden utcában van több is, szóval nem emelkedik ki semmivel sem méretre és kinézetre sem a háza. Az autója pedig igaz hogy Tesla, viszont abból is egy régebbi, nem olyan drága verzió.

Én nem nagyon értek az ilyen pénzügyi dolgokhoz mert még fiatalabb vagyok és nem vagyok ebben tapasztalt, de havi 3 millió forintból ennél is jobban lehetne élni nem? Vagy direkt szerényen élhet?

Van itt a közeli faluban valaki, akinek egy rohadt nagy luxus háza van (biztos el tudjátok képzelni, egy ilyen nagyon modern fekete-fehér több szintes ház, rohadt nagy ablakokkal, medencével, nagyon nagy kerttel stb.), illetve legutóbb is egy Lamborghini Urus állt a ház előtt. Na most ő akkor mennyit kereshet kb?


2021. ápr. 24. 00:28
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
85%
Nyilván pontosan tudod a választ, hogy havi 3 millió forintból havonta mennyire lehet jól élni, minek provokálsz itt? Még a 6 éves unokaöcsém is tudná, mennyi az a pénz.
2021. ápr. 24. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
Ki provokál? Nem, 17 évesen nem tudom, hogy havonta mennyi pénzből hogyan lehet élni.
2021. ápr. 24. 00:32
 3/30 anonim válasza:
97%
Egy átlagos magyar ember havi 180-250 ezerből él, ahhoz képest nem rossz az a 3 millió...
2021. ápr. 24. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
Nyilván. Nem az volt a kérdésem, hogy 3 millióból jól lehet-e élni, hanem hogy MENNYIRE lehet jól élni. Szerintem az első is ezt értette félre és ezért pattog, bár már jelentettem.
2021. ápr. 24. 00:39
 5/30 anonim ***** válasza:
82%
17 évesen fogalmad sincs, mire elég ennyi pénz? Azért az kicsit kínos szerintem.
2021. ápr. 24. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:

Mondjuk ez kicsit ellentmondásos, ha azt nézzük, hogy máskor az ennyi idősek fejéhez ilyen "ennyi idősen fogalmad sincs az életről" meg hasonlókat vágnak.


Egyébként muszáj kötekedni? Egy normális kérdést tettem fel, miért nem lehet úgy is válaszolni rá?

2021. ápr. 24. 00:52
 7/30 anonim ***** válasza:
20%
Gyengén lehet nincs meg egyatlag műkörmös fizetése
2021. ápr. 24. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
66%

Bármelyik programozó, fodrász és burkoló jobban keres ennél.


Viccet félretéve: gondolom bruttó a 3 millió, az nettóban bőven 2 alatt van. Ez nagyon soknak tűnik (az is), de azért a medencés kastély-Lamborghini szinttől nagyon távol áll. Ebből, ha 2 jó autót lízingelnek (mondjuk egy AMG mercit, a feleségnek meg egy X5-öst) akkor már közel a fele elment csak a 2 autóra. Elmenek évente nyaralni családdal valami jó helyre 2 hétre, az legyen 2 milliós kiadás mindennel. Arra akkor közel havi 200 ezret félre kell tenni. Gyorsan el lehet költeni ennyi pénzt, pesten sok család él ekkora fizetésből összesen, és közel sem Ferrarival járnak.

2021. ápr. 24. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
88%
Nyilvan elég jól lehet élni belőle, de kérdés hogy mióta keres ennyit és meddig fog.Lehet hogy nem keres régóta ennyit és ezért nincs még Lambója vagy nagy luxus háza. Vagy csak nem akarja mutatni, hogy milyen jól keres. Vannak projekt alapú munkák amik nagyon jól fizetnek, de nem túl hosszúak. Ezért pl. sokat tesz félre inkább. Stb..
2021. ápr. 24. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
Én is beszéltem már pár It-s mérnökkel akik szinten külföldre dolgoznak be itthonról közel kinti fizetésért. És kérdésedre a válasz: ennyiből azért egy elég magas életszínvonalat el lehet érni. Itthon alkalmazottként ennyit sose lesz, max saját vállalkozásból de ennyihez már jópár alkalmazott is kellene.
2021. ápr. 24. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!