Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Havi 3 millió forintból...

Havi 3 millió forintból mennyire lehet jól élni Magyarországon?

Figyelt kérdés

Van egy ember (internetről ismerem), aki mérnökként dolgozik egy külföldi megbízónak, elmondása szerint közel 3 millió forintot kap havonta. Azt meg nem tudom, hogy a felesége mennyit keres vagy egyáltalán dolgozik-e.

Viszont olyan családi háza van, amiből egy átlag faluban kb. minden utcában van több is, szóval nem emelkedik ki semmivel sem méretre és kinézetre sem a háza. Az autója pedig igaz hogy Tesla, viszont abból is egy régebbi, nem olyan drága verzió.

Én nem nagyon értek az ilyen pénzügyi dolgokhoz mert még fiatalabb vagyok és nem vagyok ebben tapasztalt, de havi 3 millió forintból ennél is jobban lehetne élni nem? Vagy direkt szerényen élhet?

Van itt a közeli faluban valaki, akinek egy rohadt nagy luxus háza van (biztos el tudjátok képzelni, egy ilyen nagyon modern fekete-fehér több szintes ház, rohadt nagy ablakokkal, medencével, nagyon nagy kerttel stb.), illetve legutóbb is egy Lamborghini Urus állt a ház előtt. Na most ő akkor mennyit kereshet kb?


2021. ápr. 24. 00:28
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
40%
éhen halsz!
2021. ápr. 24. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:

3 millióból szépen meg lehet élni, még külföldön is.

De: sosem tudhatja, mennyi ideig tart ki ez a megbízás. Márpedig akinek van esze (úgy tűnik, az ismerősödnek van), az nem éli fel ezt az összeget, tartalékol, spórol. Lehet, hogy most egy átlag családi házban lakik, de egy jobbra, szebbre, drágábbra összespórolni több év is lehet, addig nem költ felesleges látszat-luxusra. Bár a Tesla nem egy csóró-autó, hiába régebbi (annyira régi nem lehet egyébként).

2021. ápr. 24. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
50%

Előbb mondd meg hogy mi az “ennyirejólélés” mértékegysége, akkor fogunk rá objektív választ adni.


Egyébként 17 évesen én már tudtam használni a google-t. Illetve voltak elképzeléseim az ember megélhetési alapszükségleteiről. Valamint ezekről a szüleimet is meg tudtam volna kérdezni.

2021. ápr. 24. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
69%
Vagy kérdezd meg a szüleidet ők mennyit keresnek hogyan jönnek ki belőle és 3 millióból ki tudnátok e jönni :D Szerintem jót röhögnének is egyet. Képzeld el itt Bp-en sokan a 160 ezerrbő, meg 160 ezerből élnek, nem 3 milliókon gondolkoznak, hanem azon hogy hó végére marad e kenyérre pénz. Ti tízen évesek meg állom világban éltek és a kezdő 500-600 ezerről beszéltek, meg milliókkal dobálóztok elég nevetséges, de majd felnősz, gondol még diák munkád sem volt, ha ennyire nem vagy képben
2021. ápr. 24. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
55%
* mármint 150 ezerből 160 ezerből
2021. ápr. 24. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
77%
Általában egy ember olyan 8-10 évnyi fizetését költi ingatlanra, 6-12 havit meg autóra. Nézd meg a környéken milyen egy 300-350 milliós ház, meg hogy milyen kocsit lehet venni 15-35 millió közötti összegért, valami kábé képet fog adni arról, hogy milyen életszínvonal ez.
2021. ápr. 24. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
90%

Rohadt jól lehet élni ennyi pénzből, de ez nem azt jelenti, hogy muszáj mindenkinek medencés palotát vásárolnia a pénzéből. Ha neki nincs igénye nagyobb házra, új autóra, stb, akkor kereshetne százmilliót is havonta, akkor sem ilyenekre költené.

Nekem nincs ekkora fizetésem, de ha lenne, akkor sem vennék átlagosnál nagyobb ingatlant, sem drágább kocsit, mert nem vágyok ilyenekre. Inkább utaznék a pénzből meg jótékonykodnék, mert engem az tenne boldoggá, nem a tíz üres hálószoba a házamban.

2021. ápr. 24. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
83%
Nekem van külföldön dolgozó orvos ismerősöm, és a feleségének itthon gyógyszerészeti cége van. Ketten olyan 2.5 milliót keresnek így. De kapaszkodj meg, régi panelben élnek, belül is semmi. 2.5 szobás. 8 milliós új Toyota Corollája van a hapsinak, a nőnek Opel Mokka. Szóval nem teszlák. Az más kérdés, hogy nyaranta 3 szor elmennek pl Kubába, Egyiptomba, Thaiföldre.
2021. ápr. 24. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
0%
Ha mindent elhiszel, amit a neten írnak, bajok lesznek.
2021. ápr. 24. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
68%
ITT a gykn 23 évesen is nettó 400 az átlabér, 27 évesen meg nettó 600.
2021. ápr. 24. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!