Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Közgazdász diplomával milyen...

Közgazdász diplomával milyen helyen lehet még elhelyezkedni?

Figyelt kérdés

BGE-n végeztem, számvitel szakirányon. Voltam kis ideig könyvvizsgálaton, az annyira nem tetszett, jelenleg könyvelésen dolgozom, vevő/szállító/bank/vegyes könyvelés stb, de ez meg nagyon monoton és kezdem unni.

Tudom gáz, de tényleg nem tudom milyen területekre jelentkezhetnék még, ahova jó a diplomám. Ja de, a kontrolling van még, de ott Excelből elvileg elég jónak kellene lenned és mivel nincs benne tapasztalatom, nem dolgoztam még kontrolling területen egy csomó álláshirdetés kiesik, mert több éves tapasztalatot várnak, ahol meg nem, az gyakornoki pozíció és konkrétan a fizetésem a jelenlegihez képes lényegesen visszaesne, gondolom én.

Milyen más terület van még? Csomó olyat látok, hogy ilyen-olyan elemző, pénzügyi elemző franc tudja milyen elemző, de itt sokszor elvárásoknál olyanok vannak felsorolva, hogy csak pislogok, erősen IT-s (programozói) beütése van, végzettségnél viszont odaírják, hogy gazdasági/informatikai felsőfokú végzettség. Hát nekem gazdasági végzettségem van, de közöm nincs a programozáshoz pl. Meg nem vagyok egy Excel guru.🤷🏻‍♀️

Kezdem azt érezni, hogy jobb választás lett volna valami info szak, az IT terület nagyon fel van kapva és meg is van fizetve, pl programozó, szoftverfejlesztő stb. Gondolom már egy számvitel szakirányú diplomával késő kapálózni ebbe az irányba.. :(

Na szóval ki, milyen területen melózik ezzel a diplomával?


2021. ápr. 23. 23:56
 1/6 anonim ***** válasza:
beszerzés-logisztikán vagyok PSZ végzettséggel, én szeretem, sokkal kreatívabb is a könyvelésnél, bár nem tudom te mennyit keresel, én azért nem keresem magam halálra vele.
2021. ápr. 24. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
97%

Én a helyedben az excelre feküdnék rá. Nem egy nagy truváj, ha napi 2-3 órát foglalkozol vele, tematikus feladatokat csinálsz, egy hónapon belül magadra se fogsz ismerni. És azt azért a legtöbb helyen elvárják a közgazdászoktól, hogy konyítsanak az excelhez.

Nem vagy elkésve azzal se, ha most szeretnél programozói irányba menni, de az nagyságrendileg százszor lesz nehezebb, mint kikupálni magad excelből. Javaslom, hogy tényleg kezdj el foglalkozni vele. Ha belejössz, akkor akár az általad felsorolt pozíciókat is betöltheted, illetve annyiból segít dönteni a programozás kapcsán, hogy egy komolyabb Excel tábla, kimutatás összerakása igencsak közel áll a programozáshoz, már ami a logikáját illeti. Ha meg nagyon nem boldogulsz vele, akkor valószínűleg sajnos a programozás se menne. Sok sikert!

2021. ápr. 24. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Gondolom már egy számvitel szakirányú diplomával késő kapálózni ebbe az irányba.. :(


4.5 hónapos IT talpaló van, ha elvégzed, garantálják, hogy 3 hónapon belül állást kapsz kedzésnek 350 nettóért. Van ilyen ismerősöm, aki ott végzett.

2021. ápr. 24. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Érdemes lehet egy gyorstalpaló képzésre elmenni, de ma már tényleg nem atomfizika az alapokat autodidakta módon elsajátítani. A net tele van ingyenes anyagokkal, ha angolul is beszélsz, akkor meg pláne.

Zárójeles megjegyzés a 3-as válaszhoz: vigyázz azokkal a gyorstalpalókkal, amik garanciát vállalnak arra, hogy állást találsz, és emiatt drágábbak. Igen, vannak olyan szerencsések, akiknek sikerül ezt követően hosszútávon elhelyezkedniük, de sajnos a legtöbb ilyen tanfolyam üzleti modellje arra épül, hogy a jellemzően hét számjegyű képzési díj egy részéből biztosítják, hogy valahova felvegyenek, majd a három hónapos próbaidő vége előtt elzavarnak. Maga a tudás pedig, amit megszerzel, bár a semminél több, jóval közelebb áll a semmihez, mint ahhoz, amit egy pályakezdő egyetemet végzett informatikus tud.

Másik: ha nem is példa nélküli, de nagyon ritka az, hogy kezdésnek valaki 350 nettót kapjon. Általában az a jellemző, hogy ennél jóval alacsonyabb a kezdő fizetés a próbaidő, és "betanulási" idő alatt, majd utána emelkedik egy jelentősebbet, amikor már tudsz nagyjából önállóan dolgozni, és körülbelül 1,5-2 év után reális bérigény a 350 nettó, bár ez természetesen szervezetfüggő.

2021. ápr. 24. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Van egy ismerősöm, gazdaságist végzett 3.5 éves bsc-t, info nulla. Utálta a gazdaságis dolgokat és otthon esténként önszorhgalomból programozott. Semmi suli, se talpaló, se egyetem. 1.5 év alatt olyan szintre jutott, hogy kapkodtak érte a multik. Mára Bulgáriába jár ki havonta, atomreaktorhoz tervez programokat, azokat fejleszti. Nem nettó 7-800 at keres, elhihetetitek.
2021. ápr. 24. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
Nevet is írok privátban, ha valaki nem hiszi, hogy egyetem nélkül is lehet csúcsra jutni egy idegen területen, csak jó érzéked van ehhez.
2021. ápr. 24. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!