Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Vidéken miért nem lehet...

Vidéken miért nem lehet közgazdasági diplomával elhelyezkedni?

Figyelt kérdés

Nekem például fel kellett költöznöm Budapestre.


Vidéken, totál halott minden.

Persze voltam én állásinterjúkon, de olyan bérajánlatokat tettek, hogy nem tudtam sírjak vagy nevessek.

Kínlódtam ezzel a diplomával, a bér, amit ajánlottak, nem volt arányos a befektetett energiával, pénzzel,idővel.


Pedig nem fél milliós volt a bérigényem.Nettó 180 ezer kezdő alapbért mondtam, hogyha megkérdezték.

De, sokszor látszott az interjúztató szemén, hogy sokallja, nem tetszik neki.


Aztán elköltöztem Budapestre, itt szinte válogathattam az állásokban.

Sőt, azt a bérigényt jócskán sikerült megugrani, amit a vidéki cégeknél mondtam.



Úgy veszem észre, hogy a vidéki munkaerőpiac diplomások számára félig halott.Az összeszerelő gyárak szoktak mérnököket keresni,aztán annyi.Ritkán keresnek egyéb, nem műszaki diplomával rendelkező embert.



2016. dec. 28. 21:47
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
el lehet te is leírtad csak nem fogadtad el. Mi is a kérdés ?
2016. dec. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Az, hogy miért van ennyire kevés diplomás állás vidéken?
2016. dec. 28. 21:58
 3/10 anonim ***** válasza:
80%
Mert vidéken rájöttek diploma nélkül is el lehet végezni a azt a munkát.
2016. dec. 28. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
87%
Mert kevesebb olyan nagy cég van, ahol közgazdászra van szükség. Főleg önkormányzati cégek vannak, vagy nagyobb államiak, pl. Posta. Na ilyen helyeknél nagyon számít az is, hogy kinek a kije vagy. Először az ismerősöket teszik be.
2016. dec. 28. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
52%
Manapság már minden jöttment kamurambó "közgazdásznak" hiszi magát. Közgazdászt 2-3 fővárosi elitegyetemen képeznek, bizonyos szakokon. Neked valószínűleg valamilyen üzleti diplomád lehet - na, ezeket másod- harmaddiplomának szoktuk csinálni mérnöki, vagy infós diploma mellé, levelezőn.
2016. dec. 29. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
69%
Meg is válaszoltad a saját kérdésedet: el lehet helyezkedni, de nettó 180 alatt.
2016. dec. 29. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
75%

Azért nehéz vidéken elhelyezkedni , mert kevés a jól működő multicég , közgazdászból pedig túlképzés van , boldog-boldogtalan diplomát akar magának.

Budapesten vannak az országos cégek központjai , a multik központjai , az államigazgatás központjai , ezek felszívják a munkaerőt.Vidéken kis cégek vannak ,sokan csak vegetálak , meg magyar tulajdonú vállalkozások , azok meg nem szeretnek fizetni ....


Igazából Budapesten az ilyen munkakörökben nem is igazán közgazdász szakértelemre van szükség , kell egy élő nyelvtudás , általános intelligencia , munkabírás , jó viszony a főnökkel , kollégákkal és megvan a nettó 150-200 ezer 1-2 éven belül , ezzel pedig már lehet valamit kezdeni.

2016. dec. 29. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
El lehet, csak nem annyiért, mint Pesten.
2016. dec. 29. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez más területen is igaz, IT-s teruletwn végeztem, és helyezkedtem el nemrég. Nem Bp-i vagyok, de egyetértek abban hogy nem diplomásoknak a vidéki városok igen nagy része halott ügy. Ha egy multi be is jön hazánkba, akkor az Bp-re jön, mert itt van jól kiépítve az infrastruktúra. Persze ettől függetlenül habzó szájjal hangoztatják politikusaink, hogy pl 300 új munkahely alakult Debrecenben valamely cég miatt. Azt viszont rendszerint elfelejtik mondani, hohy ez a 300 gyártósori, háromműszakos meló.
2016. dec. 31. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

/8


Igen , vidéken is el lehet kezdeni , de itt a csúcs az 160 ezer , miután 1-2 évet dolgoztál , és nem 8 óra a munkaidő!

2017. jan. 2. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!