Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nagyot javult a karrierem,...

Nagyot javult a karrierem, mégsem érzem magam az egekben. Az értékrendem változott, vagy a gazdaság?

Figyelt kérdés

Hozzászoktam a jóhoz, vagy tévesen láttam korábban, vagy a világ változott?


5-10 évvel ezelőtt, még egyetemista koromban, előtte pedig középiskolás korban arról álmodoztam, hogy majd egy sikeres mérnök leszek, és mennyit fogok keresni vele. Akár 300-400ezret is! Sőt, nem hagyom annyiban, én meg sem fogok állni a csillagos égig, és milliót is fogok keresni!


Aztán elvégeztem az egyetemet, elkezdtem a karriert, majd pedig lett olyan állásom, hogy nettó 400ezer felett kerestem. Korábban csak álmodoztam róla, és mondhatni elérhetetlen magasságnak tűnt ez. Én vidékről jöttem, és a szüleim sem voltak ennek a fizetésnek közelében sem.

Ez után pedig egy külföldi állást szereztem meg, ahol már 1 millió Ft nagyságában keresek. Mondhatni túlszárnyaltam azt, amikről álmodoztam, mert azt nem feltételeztem, hogy mindez még bőven 30 éves korom előtt meglesz. És ezekkel az összegekkel, amelyek korábban hihetetlenül magasnak tűntek, most nem érzem azt, hogy ettől én az egekben lennék, de még azt sem, hogy kifejezetten gazdag lennék.

Azon gondolkodtam, hogy ez vajon miért van. Változott az értékrendszerem? Hozzászoktam a jóhoz, és már nem értékelem annyira? Esetleg 10 évvel ezelőtt ez még valóban soknak számított, ma már nem annyira? Vagy csak akkoriban még nem láttam át elég jól a világot, és egy ilyen fizetés nem is annyira kirívó csillagászati összeg, mint én azt abban a vidéki burokban gondoltam?

Hiszen például Budapesten, nettó 400 egy mérnöknek pár év tapasztalattal, az ma már teljesen általános. Igaz, én nem ott értem ezt el.



2021. ápr. 12. 17:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
73%
Infláció mond valamit?
2021. ápr. 12. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
88%

A jóhoz hozzászokni könnyű. Általános szabály, hogy az ember magasabb bevétel esetén (főleg ha ez lépcsőzetesen történik meg) elkezdi szép lassan feljebb tornászni a kiadásait is.


Amiről álmodoztál annak idején, a néhányszázezer ma már nem nagy pénz, vagy legalábbis nem akkora, hogy érzékelhető jólétet biztosítana.

2021. ápr. 12. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
17%

Ez a kérdés értelmetlen :D

Oylan dolgot kérdezel amit senki nem tudhat csak te. Nézz magadba és meglesz a valasz.


De komolyan tippeljem meg miért érzel így?

2021. ápr. 12. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Mennyit inflálódott a fizetés 10 év alatt? Akkor ez még sokkal többnek számított, mint most?
2021. ápr. 12. 17:17
 5/15 A kérdező kommentje:

10 évvel ezelőtt is bőven előfordult, hogy ismerősök közül kerestek ennyit?

Mivel akkor még fiatalkorú voltam, nem volt erre rálátásom.

2021. ápr. 12. 17:33
 6/15 anonim ***** válasza:
78%
2021. ápr. 12. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
47%
Fostos demagóg marketingszöveg a kiszámolótól.
2021. ápr. 12. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem ez sok dolog egybefüggő hatása, de én is így érzek.


Szerintem egyszerűen rájön az ember, hogy bármeddig nyújtózkodik, mindig meglesznek a határai. Mondhatni megszokjha a jót, de közeben talál mást ami hiányzik, vagy rájön, hogy a jó nem is annyira jó.


Egyetem környékén álom fizetés lett volna az 500 ezer amit most kapok. Azt néztem hogy lesz házam, autóm, bármi 250-300 ezerből... Aztán most ennyi a fizetésem és egyik oldalról elvagyok, nem szenvedek hiányt. Na de azt sem látom, hogy előre haladnék az életben.


Sőt, ahogy írták árak emelkedése, infláció.


Gyerekként arról álmodtam, hogy 4-5 millióm lesz és lesz egy szép kis házam. Egyetemen azt néztem, hogy 6-8 millió egy kis lakás vagy egy panel.

Most 30+ évesen azt nézem, hogy 25 alatt gyakorlatilag nem veszek élhetőt ami már méretben, elhelyezkedésben jó lenne az 30-35-től indulk és akkor még mindig nem egy új lakásról beszélünk.

2021. ápr. 12. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem mindkettő. Egyrészt valóban az infláció lehet az oka, de másrészt az emberi természet olyan, hogy mindig előre néz és azt veszi természetesnek, ami körülötte van. Pl. én is sok évvel a felsőoktatási tanulmányaim befejezése után már max mosolyogni tudok az akkora élményeimen vagy önmagamon, de elsőévesen még egy szimpla vizsga miatt is aggódtam, el sem tudtam képzelni, hogy leállamvizsgázok.
2021. ápr. 12. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
82%
Kis hazánkban 300-400 ezres fizetés mondjuk a fővárosban xart se ér sajnos mondjuk ki. Ha nem mamahotelozol és legalább egy garzont bérelsz akkor jó ha 150-et félre raksz. Az ingatlanpiac az nagyon félre ment. Persze infláció nincs és a kormány mennyit segít mindenkinek hiszen pénzt ad! Gondolják sokan. De az az igazság, hogy mindenkinek egyre kevesebbet ér a pénze. A szlovák minimálbér 50 ezer Ft-al magasabb már mint a magyar mivel hagyták bezuhanni a forint árfolyamát.
2021. ápr. 13. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!