Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha valaki most végez a szakján...

Ha valaki most végez a szakján nyáron az egyetemen, akkor májusban ráér elkezdeni állásokra pályázni?

Figyelt kérdés

Corvinus, Budapest.

Linkedin-en májusban kezdeném el küldeni a jelentkezéseket.


Túl korai, vagy túl késő?

Nyár elejétől már dolgoznék, a szakdoga leadása után.



2021. ápr. 9. 18:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%
Rá. Ha a nyár eleje azt jelenti, hogy június elejétől, akkor esetleg valamivel korábban.
2021. ápr. 9. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Az már inkább késő. Most nem kapkodnak a frissdiplomás közgazdászok után, nagyon nagy szerencse kell, hogy 1 hónapon belül találj egy jó állást.
2021. ápr. 9. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs tapasztalatod, akkor már késő is, mert 1-2 hónap is kellhet, mire megfelelő ajánlatot kapsz, utána 2-3 körös interjú és nem azonnali kezdés van sok helyen.
2021. ápr. 9. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
97%

Kezdd el MOST ! Sőt az egyetem elejétől kezdve ezen kell(ene) dolgozni, megalapozni a kapcsolatokat, információkat szerezni, a későbbi munkaszerzés végett.

Én nem ezt tettem anno, rá is faragtam rendesen.

2021. ápr. 9. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
91%
Én április végén kezdtem tavaly és július közepén kezdtem a munkahelyen.
2021. ápr. 9. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
98%

Egy átlag kiválasztási folyamat 2 hónap. És utána még kb egy hónapot hajlandóak a cégek várni, ha valaki csak később tud kezdeni.


Szóval én a helyedben már jelentkezgetnék.

2021. ápr. 9. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Kezdd el. Volt, hogy egy hónapon belül kaptam két ajánlatot, de olyan is, hogy hónapokig semmi. Általában a legelső teljes állást a legnehezebb megtalálni, arra több idő kellhet, pár év után ez kicsit egyszerűbb lesz.
2021. ápr. 9. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
27%

Én ezt nem értem. Vagy inkább elszomorít.

Egy mai diplomás tényleg ennyire nem tud önállóan gondolkodni? Ennyit érne egy mostani alap diploma? Ha egy 16-18 éves kérdezne ilyet azt még megértem. Milyen munkát lehet rábízni egy olyanra aki nem tud gondolkodni?


Vagy már csak engedelmes robotokat képeznek, akiknek pontosan meg kell mondani mit csináljon és azon kívül mást nem is tud?

2021. ápr. 10. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Kezd el. Lehet hogy valahol valakik 2 hét alatt állást szereznek a környezetben, de nagyon sok cég leépít, nálunk pl bérstop van pedig Fortune 500, nehezebb ez mint máskor.
2021. ápr. 10. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

8-as válasza kritikán aluli.


A többieknek köszönöm. :)

2021. ápr. 10. 11:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!