Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 30 évesen elkezdeni az egyetem...

30 évesen elkezdeni az egyetemet? Mekkora hátrányba kerülnék ezzel a ~10 év lemaradással?Szerintetek megéri elkezdeni?

Figyelt kérdés
2020. aug. 27. 17:11
 1/8 anonim ***** válasza:
92%
talán, én 40 évesen fogom elkezdeni, de nem azért mert hazsnálni akarom, mert 40-től már a kutyának sem kell az ember, kivéve ha orvosnak tanul, esetleg vm mérnök, amihez ész is kell. Azért akarom, hogy elmondhassam hogy tanult vagyok, mert van társaság, ahol ez számít és igen, sajnos az emberek is máshogy néznek arra diplomás mint aki nem. Megélni nem a diplomából fogsz szerintem, kicsi az esélye hogy a fiatal pályakezdők helyett téged választanak majd.
2020. aug. 27. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%

Szia!

Szerintem egyáltalán nem késő, amikor mentem vizsgázgatni pár tantárgyból, akkor találkoztam idősebb hallgatókkal (kb. 40 évesek voltak). Sőt volt olyan csoporttársam aki 35 évesen kezdte el a képzést nappalin. Én azt tanácsolom, hogy kezd el levelezőn és mellette dolgozhatsz is.

2020. aug. 27. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
89%
Én jövőre fogom elkezdeni, 33 évesen, levelezőn, munka és két gyerek mellett. Nem gobdolom, hogy felesleges, szerintem minden, a szakmámhoz kapcsolódó papír javítja a munkaerőpiaci helyzetemet.
2020. aug. 27. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nekem mondjuk egy teljesen új csapásirány lenne, kb. 0 köze lenne az eddigiekhez
2020. aug. 27. 20:00
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy nem akartam belefogni. Csak úgy akartam elkezdeni, hogy biztos legyek benne, hogy lesz gyakorlati helyem, állásom az új szakmámban, és ne kelljen harmadannyi fizuért vagy nulla fizetésért robotolni juniorként, hanem csak cégen belül átnyergelek egy másik poziba.
2020. aug. 27. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Simán.
2020. aug. 27. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy milyen szakról van szó. Ha piacképes és hiány van belőle, akkor igen.
2020. aug. 31. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Előző vagyok : természetesen megéri minden korban tanulni, csak nagyobb az esély az elhelyezkedésre, ha idősebb korban nem vmi olyan szakot nézel ki, amiből így is túlképzés van.
2020. aug. 31. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!