Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Lehet az APEHnak ekkora...

Lehet az APEHnak ekkora lemaradása? Aki tud segítsen!

Figyelt kérdés
Munkaerő kölcsönző cégen keresztül dolgozom a munkahelyemen. A munkahelyem egy ellenőrzés során észlelte, hogy a bérelt munkatársak után az APEHnál nincsenek adatok arról, hogy be lennének fizetve utánunk, a kölcsönző céget terhelő járulékok már több, mint 1 éve. Azt mondták a munkahelyemen, hogy ebben mi nem vagyunk károsultak, kivéve az, aki magánynyugdíjpénztári tag. Lehetséges az, hogy a kölcsönző cég ugyan fizette a járulékokat, ezt azonban az APEH még nem könyvelte le a munkavállalók részére? Lehet, hogy ekkora lemaradása van az APEHnek?
2009. okt. 21. 20:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Éppen lehet, ha valami hiba csúszott a folyamatba, de nem nagyon hiszem, 2-3 hónapos elmaradást el tudok hinni, de ezt nem nagyon. Én arra tippelek, hogy tényleg nem fizettek... Gondolom, fel tudod keresni a céget, hogy rákérdezz, nyilatkoztasd őket. Én mindenképp ezt tenném.
2009. okt. 21. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Lekérdeztem a magánnyugdíj egyenlegemet is, de csak 2008-as egyenleget tudtak mondani de az azóta is 0... Megtettem a munkahelyem szerinti szükséges intézkedéseket, és mivel az felmondta a kölcsönző céggel a szerződést, így nekünk is intézni kellett a rendkívüli felmondásokat.. Így visszagondolva talán elsiettük egy kicsit..Mert mi van ha tényleg az APEHnál van a gond:S
2009. okt. 21. 20:49
 3/6 anonim ***** válasza:

Figyelj!

Az Apeh-nál óriási apparátus dolgozik a könyvelésen, nem tudom elképzelni, hogy hónapokra visszamenőleg elmaradásuk lenne a bekönyvelésben...

Szerintem, ha bemész egy Apeh-irodába az adószámod alapján bele tudnak nézni az adataidba : azonnal látható majd, ha nincs utánad befizetve valami a Munkáltató által!

2009. okt. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 igabcsy ***** válasza:
61%

99,9 %, hogy a kölcsönző cég nem fizetette be a járulékokat. Az Adóhivatalban is, mint minden nagyobb cégnél, már szinte minden automatikusan számítógépen megy. Ha pl. nincs probléma az adóazonosítóval, adószámmal, akkor az ügyintézőknek nincs is dolguk a rendszerrel.

Szerintem is menj be az Adóhivatalba és ott minden felvilágosítást megadnak ami Veled kapcsolatos. Ha bebizonyosodik, hogy nem fizették be utánatok a járulékot, esetleg be sem jelentettek benneteket, akkor

az azt jelenti, hogy feketén foglalkoztattak. Ami miatt még jól meg is büntethetik a kölcsönző céget.

Ha pedig tényleg valami adminisztrációs hiba van, akkor legalább utána néznek, rendeződik a dolog, és mindenki megnyugszik.

2009. okt. 21. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én megbízási szerződésre kapok alkalmi kifizetéseket ráadásul közintézményektől, és az ügyfélkapun rendszeresen több (4-5) hónappal később jelenik meg, pedig mindig következő hónap 12-ig befizetik utánam a járulékot.
2009. okt. 22. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az ügyfélkapus lekérdező nem azt mutatja ami abban a pillanatban az apeh rendszerében van, hanem pár hónapos lemaradást. Az apehban is könyvelésre kerül minden 1-2 napon belül.
2009. okt. 25. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!