Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Felmondani 4 hónap után?

Felmondani 4 hónap után?

Figyelt kérdés

Megkaptam egy állást, ami nagyon érdekesnek tűnt, de nagyon nem tetszik. Káosz van, nincsenek rendszerek, folyamatok, de ezeken még túl tudnék lendülni. Viszont ebben a helyzetben a vezetőség sem túl támogató, konkrétan az egyik felettesem olyan hangnemben beszél velem, amit nem tartok elfogadhatónak.

Nagyon gáz felmondani ilyen korán, 4-5-6 hónap után, amennyiben találok egy megfelelő másik munkát? Olyan bénának érzem ezt az egész helyzetet, nem akarom őket se nehéz helyzetbe hozni, hogy foglalkoztak velem ennyit, most meg lelépek. De valahol meg talál magamra kellene gondolnom.



2021. ápr. 4. 18:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Én 2 hét után is hagytam ott munkát. :D
2021. ápr. 4. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
91%
Ha a hangnem annyira nem megfelelő, akkor még azonnali hatállyal is felmondhatsz, nem rabszolgatartás van
2021. ápr. 4. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Mondtam már fel az ötödik napon és a próbaidő utolsó napján is. Egyiket se bántam meg. Kb addig éreztem magam rosszul emiatt, amíg kiléptem az ajtón.
2021. ápr. 4. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
86%
Én volt, hogy 2 hónap után írtam egy üzenetet, hogy további értesítésig táppénzen vagyok. Aztán már csak a felmondásomat átadni mentem be egy héttel később. Ugyanez volt a helyzet, a főnök hangneme minősíthetetlen, totál káosz. Plusz nem fizettek be utánam normálisan az adót.
2021. ápr. 4. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Persze, volt egy munkahelyem ahol kb egy hónapja dolgozhattam, amikor a főnök nekiállt üvöltözni velem. Másnap már nem mentem be.
2021. ápr. 4. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
71%
Rossz a hozzáállásod. A munkahelyeden nem a barátaid vannak, akiknek szívességet teszel azzal, hogy ott dolgozol. Ez egy szerződéssel létrejött hivatalos viszony, amiben te az idődet és a munkádat adod, ők meg cserébe pénzt és adott esetben egyebeket. Tehát a kérdés nem az, hogy mi gáz és mi nem, hanem hogy mi van a szerződésben. Ha nem határozott idejű, akkor jó eséllyel bármikor felmondhatsz.
2021. ápr. 4. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Felmondani akkor kell, ha úgy érzed, menned kell onnan.


Ez lehet akár már a kezdés másnapján is. Nem kell ezt túlreagálni, felesleges.

Amire figyelni érdemes: Határozott időre kötött szerződést felmondani csak a törvényben meghatározott indokkal lehet jogszerűen.

2021. ápr. 5. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Szerintem ne parázz rá. Nálunk volt olyan is, akit felvettek, az első napon mindenki segített neki, holott úgy jött oda, hogy ő mindent tud.


Következő nap reggel meg beszélt a főnökkel, hogy bocs, de mégsem ezt kereste és felmondott, haza is ment.


Az hogy ez nálad 4 hónap, legalább mutatja, hogy próbálkoztál. Ha otthagyod őket több év után, akkor is érezhetik ezt, hogy kitanítottak meg stb és otthagyod őket. Ha nincs ilyen a szerződésben, hogy mennyi ideig kell maradnod a tanításért cserébe, akkor ne aggódj ezen.

2021. ápr. 5. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Én is hasonló vegyes érzésekkel küzdök. 6. hónapja vagyok itt, de ha olyan ajánlatot kapok, ami pénzben és munkakörülményekben is jobb, akkor valószínüleg felmondok.

Határozatlan szerződésnél ennek semmi akadálya, csak a felmondási időt kell letölteni.

Úgy vagyok vele, hogy pályakezdőként minél jobb helyekre kell bepréseljem magam, mert ha évekig egy helyen ülök, akkor sosem fog emelkedni a fizum.

Persze 10 ezer forint plusszért nem mondanék fel, annyit nem ér az egész.

2021. ápr. 6. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Fel kell mondani minél előbb ha nem tetszik.
2021. ápr. 8. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!