Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kimenétek külföldre dolgozni?

Kimenétek külföldre dolgozni?

Figyelt kérdés

Ma olvasgattam itt és más forumon és arra jutottam, hogy egyetem után 1-2 évet dolgozom és ezek után elmegyek külföldre.

Röhej, hogy nem lehet ithon normálisan megélni.

+ gyereket akarok majd felnevelni, de ithon 1 max de nagyon csak max 2.

Ithon még egy házat se lehet venni hitel nélkül.

Olvastam valamelyik oldalon a fiatalok kimennek külföldre és feladják a hazát.

[link]

De mit lehetne tenni?

Eszembejutott mikor a rezidenseknél az lett volna, hogy aki államit végzet annak 9 évre itt kell maradni. Ez azért milyen már, hogy nem azt tennék, hogy jobb életkörülményeket adnának nekik hanem inkább rákötelezik őket arra, hogy itt maradjanak azért a fizetésért.

Ha ezt be akarták volna vezetni én azt tettem volna hozzá hogy ok vagy visszafizetik a képzést, de ugye akkor az állam ugyanott tartana, mert akkor is kimennének és röhögve visszafizetik a tandíjjat. De nekik az kellet volkna, hogy itt maradjanak és az itteni fizetésért robotoljanak. Itt az orvosokat akartam megvédeni de én nem az leszek.(én programozó akarok lenni)

Én azt gondolom, hogy vannak azok akik nem hagynák el az országot és ők azt gondolják azokról akik viszont elmennek, hogy milyen kis szemét hazaárulok, pedig ők csak jobb életkörülmányt akarnak.

Személy szerint én majd kint szeretnék családot alapítani.


2010. aug. 20. 01:48
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
álomvilágban élsz...
2010. aug. 24. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Ja tehát azt mondod, hogy sehol se fizetnek jobban mint MO-n.
2010. aug. 24. 16:17
 13/17 anonim ***** válasza:

"Itthon még házat sem lehet venni"


Ez csak itthon szokás hogy ebbe teszik az embereka pénzt..


Németországban, Spanyol országban, de sztem még Amerikában is csak a leggazdagabbaknak vannak saját házaik

Általában mindenki tartós bérletben él valahol, azaz élete végéig vagy ameddig fel nem mondja bérel az államtól egy házat vagy lakást.


Olyasmi mint régen itthon a tanácsi lakás.

A pénzüket pedig befektetésekben tartják vagy egyéb módon forgatják.

2010. aug. 24. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Egyébként meg Shanghai egy világváros, simán veri Bármelyik amerikai vagy európai várost.
2010. aug. 24. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Ja lehet hogy nem vesznek AZONNAL lakást de többet meg lehet spórolni.

Mo.-n se csak a leggazdagabbaknak van lakása. Mondjuk nekem normálsi szakák lesz.

DE kint sokkal többet meg lehet spórolni. ÉS persze a fizetés se olyan mint nálnk.

Van egy ismerősöm aki angliában csak mosogatással többet keresett mint itthon egy elég jó szakmával.

Anglia persze nem a legjobb ugyanin az nem olcsó hely.

2010. aug. 24. 21:27
 16/17 A kérdező kommentje:

ÉS az ember miért ne mehetne ki külföldre szerencsét próbálni?

Van akinek bejön van akinek nem. DE ha meg se próbálja akkor nem is jöhet be.

Sokan úgy vannak hoggy aki elmegy MO.-ról az egy nagya hazaáruló. De azért nehogy már csak azért maradjon itt vsalaki mert ide született. Nagy ez a világ.

2010. aug. 24. 21:30
 17/17 A kérdező kommentje:

"Egyébként meg Shanghai egy világváros, simán veri Bármelyik amerikai vagy európai várost."

Kínában csak az a baj, hogy ok most szárnyal de 20 év múlva mikor azok akik még 6 fős családban születtek azok nyugdíjjaok lesznek nem nagyon tudják majd eltartani őket ugyanis a mostani törvény szerint mindenkinek csak egy gyereke lehet.

Mo.-n most pont ez a gond, ugyanois nagyon sok nyugdíjas van és egyre kevesebb gyerek illetve fiatal és ez csak egyre rosszabb lesz.2025-re becslések szerint 8M magyar lesz és ennek akik végiggondolja nyugdíjjas lesz. A középiskolások 39% maradna 31% nem tudja 30% menne.

Itt is van egy gyakorikérdések:

http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__111..


Itt is a link [link]

2010. aug. 24. 21:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!