Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kimenétek külföldre dolgozni?

Kimenétek külföldre dolgozni?

Figyelt kérdés

Ma olvasgattam itt és más forumon és arra jutottam, hogy egyetem után 1-2 évet dolgozom és ezek után elmegyek külföldre.

Röhej, hogy nem lehet ithon normálisan megélni.

+ gyereket akarok majd felnevelni, de ithon 1 max de nagyon csak max 2.

Ithon még egy házat se lehet venni hitel nélkül.

Olvastam valamelyik oldalon a fiatalok kimennek külföldre és feladják a hazát.

[link]

De mit lehetne tenni?

Eszembejutott mikor a rezidenseknél az lett volna, hogy aki államit végzet annak 9 évre itt kell maradni. Ez azért milyen már, hogy nem azt tennék, hogy jobb életkörülményeket adnának nekik hanem inkább rákötelezik őket arra, hogy itt maradjanak azért a fizetésért.

Ha ezt be akarták volna vezetni én azt tettem volna hozzá hogy ok vagy visszafizetik a képzést, de ugye akkor az állam ugyanott tartana, mert akkor is kimennének és röhögve visszafizetik a tandíjjat. De nekik az kellet volkna, hogy itt maradjanak és az itteni fizetésért robotoljanak. Itt az orvosokat akartam megvédeni de én nem az leszek.(én programozó akarok lenni)

Én azt gondolom, hogy vannak azok akik nem hagynák el az országot és ők azt gondolják azokról akik viszont elmennek, hogy milyen kis szemét hazaárulok, pedig ők csak jobb életkörülmányt akarnak.

Személy szerint én majd kint szeretnék családot alapítani.


2010. aug. 20. 01:48
1 2
 1/17 anonim válasza:
100%
Én is külföldre akarok költözni, jó persze az is benne van, hogy egyszer lehet, hogy majd vissza szeretnék jönni. De szerintem külföldön könnyebb megélni, családot alapítani stb.
2010. aug. 20. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

"Ithon még egy házat se lehet venni hitel nélkül."


Kulfoldon sem nagyon...en az USA-ban elek, az emberek 80%-a borzasztoan el van adosodva. Ettol fuggetlenul jobb itt elni, mert az emberek nagy atlagban kedvesebbek es nekem ez nagy pluszt ad. Igazabol azzal jarsz jol, amit mondasz...kulfoldon dolgozol par evig, es utana Mo-n tudsz hitel nelkul hazat venni. Ha kulfoldon maradsz, akkor ott nem tudsz hitel nelkul hazat venni.

2010. aug. 20. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Sokan akarnak am külföldre menni.

Az a baj, ott meg sokan akarják, hogy ne menjetek oda.

Nem mondja majd ki senki, mert ők nem magyarok, de minden percben éreztetik majd veled, hogy nem vagy közéjük való.

Úgy fogod magad ott érezni, mint nálunk azok, akiket itthon a többség nem szeret.

És örülni fogsz, amikor majd hazajöhetsz a nyomorba.

Ez akkor is igy lesz, ha nem tudod most elképzelni.

2010. aug. 20. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát én külföldön élek és senki nem érezteti velem, hogy hülye magyar, mindenki nagyon kedves. És házat nem tudok venni, de itt ez nem is divat, viszont nem kell félni, hogy kiraknak az albérletből. Én már nem is nagyon tervezem, hogy hazaköltözöm, bár a család hiányzik.
2010. aug. 20. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Attól függ, milyen szakmával... egy orvos, vagy egy programozó kimehet külföldre, mert tud kint is a szakmájában dolgozni. Viszont ezeket itthon is keresik, persze nem annyi pénzért, de legalább keresik őket vazze! Sokan örülnének, ha egyáltalán adnának nekik munkát.


A többi meg, akikből sok van, szintén kimehet, de sokat nem ér vele. Egy jogász mit csinál külföldön, a teljesen más jogrendszerben? Vagy egy tanár, mikor nem ott szerezte a diplomát? Elárulom: pultot törölget, vagy egy gyárban melózik a szalag mellett. Az meg annyira nem jó buli tudod, mert lehet, hogy a magyar fizetésekhez mérve az is sok pénz, de az élet is sokkal drágább ott, így az el is megy kajára meg szállásra. Ráadásul valószínűleg nem azért tanult x évet az ember, hogy minden vágya az legyen, hogy idegenek szarkaparó csicskája legyen egész életében.


Hogy mégis kimennek, az inkább annak tudható be, hogy ott legalább van munka egyáltalán, míg itthon még az se...

2010. aug. 20. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

A válasz írója 87%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 04:13


Ha kint élsz akkor azt akarom megtudni, hogy mennyi az adó? Pl neked. Mert azt hallottam hogy ez 10 és 40 % között mozog.

És mennyibe kerül a kaja ruha stb. Bár azt tudom, hogy a ruha az olcsób mint itt.

2010. aug. 20. 13:50
 7/17 anonim ***** válasza:

Én is ki akarok menni majd dolgozni ha végeztem a sulival, sajnos nem nagyon beszélek angolul de csak boldogulok majd valahogy mert itthon nem tudok annyi pénzt keresni hogy házat építsek, albérletben nem akarok élni mert drága és ha munkanélküli leszek akkor meg nem tudom fizetni.

Családot nem külföldön szeretnék, csak azért mennék ki hogy házra gyűjtsek.


Angliában van ismerősöm, azt mondta hogy a szolgáltatások nagyon drágák, ő fodrászhoz is ritkán megy mert egy hajvágás 15.000 forintba átszámolva, Magyarországon meg 650ért vágattam utoljára. Ott egy gombóc fagyi 500ft, itthon kb 140ft.

A ruha meg a kaja nem drága, az autók is olcsóbbak mint nálunk és az adó is kevesebb utánuk.

2010. aug. 21. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

A válasz írója 70%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 23:34


Ja azt tudom, hogy anglia az drága.

Én az előző eggyik embernek írtam, hogy ha tud akkor majd válaszoljon, higy mi van Amerikában.

2010. aug. 22. 22:28
 9/17 anonim ***** válasza:

En is az USA-ban elek. A fizum kb 30%-a megy el adora. Sajat hazunk nincs ezert berlunk lakast ami nem keves...itt ha dolgozol, van penzed ha nem dolgozol peched van. Ha gyereket akarsz az a te problemad hirbol sem ismerik a gyed-et vagy a gyes-t nemhogy 3 evig otthon ucsoroghetsz allambacsi penzen halabol, hogy tojtal egy gyerkocot.

Sokat kell dolgozni a kerites csak otthonrol nezve van fonva kolbaszbol amitol sokszor hanyni tudnek mert sok magyarnak budos a munka mikor idejon es meglatja hogy hub@ccadmeg...na azok hamar haza is mennek.

Persze ez fugg attol is, hogy hol akarsz dolgozni...milyen szarmazasu az akinek dolgozol....stb...

2010. aug. 24. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

A válasz írója 89%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 12:24


Te akkor miért mentél ki?

Én azért mennék oda mert szeretem azt az országot és azért meg kell mondani, hogy majdnem mindenhol jobban fizetnek mint itthon.

A legjobb az volt mikor a naplóban az volt a cikk , hogy a magyar fizetések akkorák mint sanghaiban.

2010. aug. 24. 12:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!