Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek reális ötlet 26...

Szerintetek reális ötlet 26 évesen elkezdeni golfozni úgy, hogy megéljek belőle és ne kelljen dolgoznom?

Figyelt kérdés

26 éves leszek, közgazdászként dolgozok egy multinál. Tipikus fancy hangzású, de igazából agyhalott-és szellemi robotképző multis sz@r. 2 éve dolgozok csak, de már most elegem van az értelmetlen reportokból meg meetingekből, határidőkből, a főnökök állandó ideskedéséből a semmin stb. Semmi értelmét nem látom. Igazából csak azért mentem közgázra, mint a többi közgázos;jobb ötletem nem volt. Most úgy érzem, hogyha ezt kell még min. 40 évig csinálnom komolyan inkább megölöm magam. Utálom a monitor egész napos bámulását és az ülőmunkát is.

Szóval keresem a kiutakat, és a következők jutottak eszembe:

- kivonulok a civilizációból, építek egy kunyhót egy kis szigeten és ott éldegélek

- csinálok egy farmot és növényeket termesztek, de az rengeteg pénz

- elkezdek egy olyan sportot, amihez nem kell kimagaslóan jó kondi.

A golfra gondoltam. Ha most elkezdem, lehet még belőlem egy középszerű golfozó aki nem dúsgazdag, de szépen megél belőle? Egyik ismerősöm középszerű kézis egy kis csapatnál és kobban keres mint én. Szeretnék egy olyan munkát, amit élvezek is, és nem undorral megyek munkába minden nap. Mi a véleményetek?



2021. márc. 7. 13:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
57%

Hidd el, az irodai multis munka az összes munka közül a lehető legjobb.


Miért gondolod azt, hogy aki golfból él, az nem munkaként tekint rá?

2021. márc. 7. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%
Te is teljesen jól tudod, hogy nem reális ötlet.
2021. márc. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
40%
Nem, nem leszel már jó golfozó :) Amúgy a csinálsz egy farmot és növényeket termesztesz az nem rengeteg pénz, csak sok lemondással jár. Pl nincs vezetékes víz, nincs gáz, villany az van, meg kinti kút.
2021. márc. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
56%
Nem reális. Írj rá a bányász kérdezőre, tanuljatok meg lengyelül, és menjetek ki Lengyelországba egy szénbányába. Ott normális munkát végezhettek.
2021. márc. 7. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Nekem nem a legjobb. Gondolj bele, az életünk egyharmadát egy székben töltjük egy monitort bámulva. Ez inkább borzasztó.

A golfozás hirtelen ötlet volt elkeseredésemben. De mindenképp olyat szeretnék csinálni, ami kötetlenebb és a szabadban végezhető. Inkább lennék túravezető az Alpokban pl. minthogy ezt csináljam.

2021. márc. 7. 13:45
 6/11 anonim ***** válasza:
61%
Akkor miért pont ezt a pályát választottad? A sportot nagyjából elfelejtheted, mert úgyis lesz egy sokkal fiatalabb, aki jobb benne. A golf Magyarországon meg... hát nem túl népszerű.
2021. márc. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
76%
Egyébként igazad van kérdező, egy fokkal se jobb az irodai munka, mint egy gyári munka. Kivéve ha mondjuk saját vállalkozásban csinálod, de ha nem szeretsz gép előtt görnyedni és határ időkre dolgozni, akkor az se "szabadság". Falusiként az utóbbi időbe egyre több kiéget városi ember költözött ki vidékre, meg már német nyugdíjasok is vásároltak tanyát a környékünkön. Sajnos ez az élet forma se fenékig tejföl, ahogy korábban írták az, hogy nincs vezetékes víz és gáz, az nem teljesen igaz, mert kiépíthető egy hidrofolos rendszer és egy külső gáz tározó is. Viszont elkezdeni az ilyen "nomád" életet a városihoz képest meglepően nehéz és idő igényes. Van városi szomszédom, aki 3 éve költözött a faluba, a kertben próbál gazdálkodni, én próbálok neki segíteni, de amikor délbe kell mondjuk nyáron és csodálkozik, hogy az összes növénye fonnyadt, akkor nehéz elmagyarázni neki, h jó lett volna a hajnali órákban egy kicsit öntözni őket. Szabadság érzés van, jó az hogy ha kevésbé függsz a boltoktól, magadnak termelsz meg mindent, de ez nem egyik napról a másikra történik.
2021. márc. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Közgazdászként nem csak képernyőbámulós-riportolós munkahelyek vannak, nyilván ez sem való mindenkinek. El lehet menni területi képviselőnek, üzletkötőnek, lehet saját vállalkozást indítani, stb, egy csomó olyan munkakör van, ahol jönni-menni kell egész nap.
2021. márc. 7. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
40%
Teljesenirrealisotlet
2021. márc. 7. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
61%

Abszolút megértelek, kérdező, bár nekem nem a monitorbámulásból lett elegem, hanem az irodában ücsörgésből, és abból, hogy számomra teljesen érdektelen feladatokon való güzüléssel megy el az életem.


Felmondtam, vállalkozásba kezdtem (webáruház), majd szép lassan, több év alatt jutottam el odáig, hogy mi is az, ami igazán érdekel engem, majd kiképeztem magamat (illetve tanulok folyamatosan, mert itt sincs olyan, hogy "már mindent tudsz", vagy "nem lehet többet gyakorolni").


Szóval a hirtelen ötlet ritkán jó ötlet.

Komolyan át kellene nézni a kompetenciáidat, összevetni az érdeklődési köreiddel, majd azokból összekovácsolni egy olyan TERVET, amely reálisan megvalósítható záros határidőn belül.


Ha érdekel, írj rám. Nem, nem hálózatos MLM-hittérítő vagyok :D, hanem egy olyan szakember, akinek mások segítése a feladata és hivatása.

2021. márc. 7. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!