Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Napok, hetek óta agyalok a...

Napok, hetek óta agyalok a változáson munkahely téren. Mennyire merjem bevállalni a bizonytalant a biztosért?

Figyelt kérdés

10 éve vagyok egy multicégnél. Hiába hangoztatják, hogy milyen jó a fizetés, szerintem brutto 330.000 jól hangzik, de ami valóban a számlámra kerül, 210.000 körül, az nem sok :( Egyedülálló anya vagyok, 2iskolás gyerekkel, egy sajátlakással, amin még hitel van. A havi kiadásaim hitellel együtt 160-180 ezer. Nincs spórolt pénzem, nem számíthatok snekire. Nagyon rugalmas egy munkahely. A beosztásom magam intézem, 3-4 hét táppénz miatt nem szólnak. Családcentrikus cég. Itt minden hónap 2.-án a számlán van a pénz,van szép kártyánk és 3 havonta kb 30-50 ezerftbónusz...viszont én már nem bírom ezt csinálni. Ügyfélszolgálatos vagyok idegen nyelven.3-4éve "kialakult" a migrén, ami 2-3 havonta mukaképtelenné tesz, annyira szarul vagyok. Közte gyógyszerrel karban tartom a rohamokat. Nagyon utálom már ezt a melót. Depresszió jeleit is észre veszem magamon :( ne értsetek félre, örülök, hogy ebben az egészcovidhelyzetben meg maradt a munkám ésnem is csökkentették a bérem...nem is szeretek panaszkodni...de annyira nem érzem jól magam így.

Próbáltam máshogyan nézni a muinkát,hátha vissza jön az "életkedvem".De nem :( Haszabadságon vagyok, annyira másvagyok,hogy tudom, hogy nem kell dolgozni. Felszabadult. Már ha nicns is bekapcsolva a telefonom (céges) sokszor hallom, hogy csörög.Tehát iszonyatosan undorodom már ettől a melótól. Viszont annyira nagyon félek váltani. Nekem nem lehet fizetés kimaradás. Miből tartom fent amim van?A hiteleket? A gyerekeim? Nagyon félek. Adjatok tanácso, hogy mit tudnák csinálni, hogy megszeressem újra a munkám vagy mi tévő legyek :(


2021. márc. 2. 08:25
 1/9 anonim ***** válasza:
60%

Azért 10 év tapasztalattal, nyelvtudással ez sehogy nem hangzik jó fizunak - egy Manna abc-ben is megkereshetsz ennyit pótlékokkal. Ha nagyon vidéken van, akkor lehet ez OK, szerintem Pesten tudnál jobbat találni. De ugye 2 gyerekkel gyanús, hogy a nettódnak nem ennyi kellene lennie.

Akkor viszont ne mondj fel, ha annyi megtakarításod sincs, hogy 1-3 hónapig kibírd munka nélkül.

2021. márc. 2. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Pesten? Milyen nyelvtudás?
2021. márc. 2. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

2 gyerekkel volt 240-250. Az adót most egy összegben kértem.

Vidéken lakok, költözni nem fogok a gyerekek miatt. Viszont nagy várostól 6km. Nem a munkalehetőség, hanem a bizonytalanság a baj :(

2021. márc. 2. 08:49
 4/9 A kérdező kommentje:
Német.... Debrecen
2021. márc. 2. 09:13
 5/9 anonim ***** válasza:
A legbiztonságosabb az lenne, ha beszélnél a vezetőddel, hogy szeretnél fentebb lépni. Nézz ki egy pozit, amit szívesen csinálnál. Gondolom ITSH vagy hasonló nagy cégnél vagy most, van belső karrier oldaluk, nézz körül. Ez hosszútávon nyugisabb munka, nem csörög folyamat a telefon, mint egy SICben, és több pénz.
2021. márc. 2. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha nem akarsz bizonytalanságban lenni még kis ideig sem, akkor tényleg az egyik legjobb módszer ha beszélsz a főnökkel, megkérdezed, hogy nincs esetleg másik pozíció, amire te alkalmas lehetsz, nyilván nagyobb bérezéssel.

Vagy elkezdesz munkát keresni, jelentkezel a neked szimpatikus állásokra és amíg nem vesznek fel biztosan valahova addig maradsz a jelenlegi helyeden.

2021. márc. 2. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Keresgélj, nézelődj, interjúzz. Ha van jobb, akkor menj. Amíg nincs, addig jó ez.

Átmenetiként kell rá tekinteni, úgy könnyebb elviselni. Nem úgy kell nézni, hogy "úristen nekem ez jutott, gyűlölöm és életem végéig ezt kell csinálnom". Azt kell nézni, hogy tök jó dolog, hogy rugalmas a munkahelyed és tudod menedzselni mellette a család dolgait. Ez azért nagy előny. Amíg nincs jobb, addig pedig csinálod a dolgod, ahogy eddig.

2021. márc. 2. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én is a belső váltást javaslom, Debrecenben nem igen fogsz ennél jobbat találni ilyen juttatásokért. Sajnos a kiégésre nincs igazan recept, mert több hónap pihenés tudja leginkább megoldani, de egyedülálló anyukaként neked ez nyilván nem opció :( sajnos arra sincs garancia, hogyha új munkakörbe kerülsz, az jobb lesz, mert ezek az üzleti központok ilyenek.
2021. márc. 2. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ez valóban kevés. Teljes vagy részmunkaidős vagy? Ha rész, akkor nincs lehetőség teljes munkaidőbe átmenni?
2021. márc. 3. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!