Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit akarnak megtudni a HR-esek...

Mit akarnak megtudni a HR-esek az alábbi kérdésre adott válaszom alapján?

Figyelt kérdés
"Miben jobb, mint a többi jelölt? Miért Önt válasszuk?" Nyilván nem tudhatom, hogy miben vagyok jobb, mert nem ismerem a többi jelöltet. Mi értelme van ennek a kérdésnek úgy, hogy már előtte megkérdezték, hogy mik az erősségeim, gyengeségeim? Akik találkoztatok már ezzel, milyen választ adtatok?

2021. febr. 25. 13:04
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
92%

Én elképesztően gyűlölöm az ilyen HRbull$hit kérdéseket.


Amikor HR-es előszűr és ilyesmit kérdez egyszerűen beolvasok egy "jó választ" valami útmutatóból. Amikor pedig már szakmai vezető + HR-es interjú van ahol a HR-es hasonló minőségű kérdést tesz fel ott simán be szoktam trollkodni. Pl.: erre a válaszra gondolkodás nélkül válaszolnám, hogy nem ismerem a többi jelentkezőt, de ha adnak 5 percet, hogy átnézhessem a CVket akkor mondok valamit. Ez eddig MINIDG bejött :)

2021. febr. 25. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
92%

"Minden hónapban vinni fogok saját készítésű sütit a csapatnak"

"Betartom a munkaidőt, és az se baj ha túlórázni kell, mert a cég az életem egyetlen értelme."

"Én nem vagyok sorozatgyilkos."

2021. febr. 25. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
92%

Na ilyen kerdessel is reg talalkoztam...

Ahogy egyik volt ismerosom mondana, erre azt kell mondani:

"Ha ezt onok kell megkerdezzek tolem akkor nem jol vegzik a dolgukat"

2021. febr. 25. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
79%

Első körben azt, hogy képes vagy e 2-3 értelmes mondatban érvelni.


Nem a tényszerű válsz a lényeg, hanem az, hogy hogyan reagálsz. Ha felkapod a vizet, hogy téged hagyjanak a HR bullshittel, ha képtelen vagy kinyögni 3 mondatot, ha zavarban vagy, ha túltolod, az mind mind jellemez téged.


Az teljesen másoglagos egy ilyen kérdésnél, hogy mi a konkrét válaszod.

2021. febr. 25. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
89%
Ilyen kérdést egyébként nyilván nem a 10 éve pályán lévő szeniornak szoktak feltenni (vagy ha igen, akkor nem így hangzik, hanem úgy, hogy mire fókuszálna ha belépne hozzánk)
2021. febr. 25. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
89%

Már-már úgy érzem, hogy a HR picológus szinten tart állásinterjút himi-humi melókra...

Ahol ezt a kérdést felteszik, ott én nem fogok dolgozni.

Egyszer ezt válaszoltam a piros logós telefonszolgáltatónál.

Másnap felhívtak, hogy felvettek :D

De nem viccnek szántam amit mondtam :D

2021. febr. 25. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Több kérdés is volt, ahol láthatták, hogy értelmes kérdésekre képes vagyok értelmes választ adni. Tehát azt akarták megtudni, hogy hogy reagálok? 12 éve vagyok a pályán és gazdasági állásról lett volna szó.
2021. febr. 25. 14:39
 8/17 anonim ***** válasza:
90%

7: hülye, a szakmájához kevésbé értő, vagy szimplán junior minden területen van. A közgazdászoknál ugyanúgy, ahogy a HR-en.


Nem kell vele nagyon törődni. Korábban leírtam, hogy kb miért szokták feltenni, és azt is, hogy nyilván ilyesmivel nem az évtizedes szeniort illik megkínálni.


Lépj túl rajta, ahogy a saját területed kevésbé felkészült emberein sem rugózol sokat.

2021. febr. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Rendben van. Köszönöm a válaszokat! :)
2021. febr. 25. 15:04
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Én kifejezetten szeretem az ilyen kérdéseket mert könnyű egy bemagolt válasszal kenyérre kenni az ostoba HRest.
2021. febr. 25. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!