Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi az oka, hogy alig 2 hónap...

Mi az oka, hogy alig 2 hónap múlva újra hirdetik az állást? Nyilván felmondott/kirakták akit felvettek, de 2 hónap alatt vajon mennyi friss cv-re számítanak?

Figyelt kérdés

Nem titkolom, hogy talán álmaim melója, nagyon vágyom oda, impozáns környezet, karrier lehetőség stb.

6 éve dolgozom a szakmában, 3-5 év tapasztalatot kérnek, munkamániás vagyok, imádom a munkám és fejlődni vágyok benne, legalább középvezetői szintet elérni.

Erre a pozira már 3-4x adtam be a cv-m, legutóbb december elején. Karácsony környékén jött az elutasító e-mail. Most 2 hete megint hirdetik az állást.

Ilyenkor mit remélnek? Hisz friss cv-ket kaptak. Hátha a lila mókus előugrik az oduból.

Tudom el kell engednem, elutasítottak nem is egyszer, de kíváncsi lennék az okára miért hirdetnek ilyen gyorsan újra.


2021. jan. 24. 22:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%

Nem téged keresnek. Ahol 3-4x nemet mondanak, ott már kínos próbálkozni. Min. 1 évet kihagynék a helyedben, mert egy idő után ez már tényleg kínos, és inkább olyasmit tanulnék, ami még előny lehet ilyen területen, hogy legközelebb mást tudjak beadni.


Miért teszik ezt? Azért hirdetnek újra, mert nem találták meg, akit keresnek. Ez ennyire egyszerű. Nem nyilván felmondott / kirakták az előzőt. Nem tudom, miért gondolod, hogy felvettek bárkit is.

2021. jan. 24. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Mert kell nekik az ember.
2021. jan. 24. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
49%

Sok oka lehet.


Kiválasztunk egyet, bejön próbanapra, megnézni milyen a hely, a fizetés benne van a hírdetésben. Nap végén megkérdezed beírhatod-e a beosztásba? Mondja hogy persze, és szeretne minél több napot. Ekkor láttad utoljára, se egy telefon, se semmi, felszedi az 1 napjáért a pénzt és eltűnik.

Ilyenkor lehet újra hírdetni

2021. jan. 25. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ezt én sem értem igazából, én is hasonlóan cipőben vagyok, bár én nem jelentkeztem ennyiszer, de az intézmény oldalán folyamatosan fent van, hogy keresnek a pozícióra valakit és állásportálokon láttam, hogy kb ilyen 3-4 havonta megjelenik a pályázatuk, de nem tudom hogy ennyire válogatósak vagy mi történik, hogy újra és újra keresnek embert, mert azt kizártnak tartom, hogy ennyien otthagynák őket. A végzettségeid megvannak hozzá? Lehet, hogy magasabb végzettséggel keresnek valakit.
2021. jan. 25. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
4: pozíciófüggő is. Lehet hogy folyamatosan kell az ember, mert sokan vannak, elmennek, előrelépnek.
2021. jan. 25. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Ez nem egy próbanapos állás. Közgazdasági pozi. Nem egymás után jelentkeztem ennyiszer, évente 1x volt eddig meghirdetve, 2020-ban januárban és legutóbb decemberben. Nem fogok egy ideig jelentkezni, lejött, hogy nem engem akarnak.

Csak még ilyet nem tapasztaltam.

2021. jan. 25. 08:20
 7/13 A kérdező kommentje:
Végzettségem, tapasztalatom minden megvan hozzá.
2021. jan. 25. 08:21
 8/13 anonim ***** válasza:
Kell nekik az ember, de te nem vagy szimpatikus, ez van
2021. jan. 25. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

A legtöbb ilyen állás nem valódi.

Csak meg kell hirdetni, de valójában nem kell nekik senki, tapasztalat.

2021. jan. 25. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ezt a "kell nekik az ember" meg "nem téged keresnek" maszlagot el ne hidd.

Tele vannak kamu hirdetésekkel az álláskereső portálok, a nagy multik (Bosch, Knorr-Bremse, Thyssenkrupp, Vodafone...stb.) folyamatosan hirdetnek akkor is, amikor senkit nem keresnek. Ami rossz hír, hogy sajnos még kamu interjúkat is tartanak hozzá, egy rutinos ember rögtön észreveszi az interjúztatók metakommunikációjából, hogy rohadtul semmi kedvük hozzá, sokszor nem is azok vesznek részt rajta és nem arra a pozícióra interjúztatnak, ami a meghívóban volt ("jajj nem CAD-designert keresünk, hanem HW-fejlesztő villamosmérnököt, na mindegy, azért sz*patunk még egy órán át").


Az oka egyrészt reklám (nézd meg pl. a Professiont, az említett cégek totál leuralják a Mérnök kategóriát), illetve ha Rt.-ről van szó, akkor a befektetők felé is egy jelzés, hogy ők bizony folyamatos bővülésben vannak. Másrészt unaloműzés a HR-nek és a Team Leadereknek, valahogy nekik is el kell számolniuk a munkájukkal, mert a végén még feltűnne Jürgennek dojcslandból, hogy rohadtul nincs szükség rájuk. A Team Leaderek arcán sokszor látszik az utoljára egyetemi gólyatáborban tapasztalt pofátlan vigyor, hogy ő itt most bizony kedvére szivathat.

Harmadrészt az állami támogatást sem a semmire kapják, el van tőlük várva, hogy prezentálják azt a bizonyos "1 millió új munkahelyet" meg "amennyit a vírus elpusztít".


Ez a valóság, jöhetnek lepontozni az említett réteg képviselői.

2021. jan. 25. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!