Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kirúgással fenyegetőzés nem...

Kirúgással fenyegetőzés nem nevetséges?

Figyelt kérdés

Figyelembe véve hogy ezt a fenyegetőzést leginkább olyan munkakörökben csinálják amit még egy majom is meg tud csinálni.


Tehát jellemzően a millió számú betanított munkakörben. Amit szinte minden városban találni. Amikor annak idején a gyártósor mellett hallgattam ezt a nevetséges nagymenősködést a műszakvezetőtől, nem is értettem, hogy ezt ő hogy gondolhatja komolyan.


Kirúg valakit? És akkor mi van? Fogja magát átballag akármelyik másik gyárba és ugyanúgy lesz betanított munka.


A kirúgással fenyegetés akkor ér valamit, ha tényleg van mit veszítened. De most őszintén, mit veszíthet valaki egy betanított munkahellyel?


Amióta diplomás szellemi munkát csinálok, azóta nem hallottam kirúgással fenyegetőzést.



2020. dec. 27. 16:29
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
Aki 120 ért betanított munkás, az kiszolgáltatott. Nincs tartaléka, nem futhat vissza anyuékhoz lakni, ha kidobják az albérletből, mert nem tudja miből fizetni.
2020. dec. 27. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ajaj, még keveset hallottál...


Én már olyanokat is hallottam, hogy ő a könyvelőjén keresztül majd elintézi, hogy máshová se vegyenek fel dolgozni (pizzéria)


Aztán amikor megtalálták a gázórán a mágnest, bezárt az egész kóceráj!


Apropó, van egy kérdésem, lehet neked is aktuális, vagy talán tudsz rá válaszolni...


Itt találod!


https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__karrier-f..

2020. dec. 27. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

# 1


Én sem futhattam vissza anyuékhoz, mert saját lakásuk sem volt. :D

2020. dec. 27. 16:39
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Eddig javuló tendenciát mutatott, h ha kirugnak jön helyetted 100 másik, most a covid miatt újra vissza állt majdnem ez a helyzet.

Amúgy tényleg csak egy bizonyos szint alatt van ez, a kiszolgáltatott réteget fenyegetik.

2020. dec. 27. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk azt veszítheti, hogy 1-1,5 hónapra nincs semmi jövedelme. Az ilyen emberek pedig napról napra élnek...
2020. dec. 27. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

# 5


De kinek áll érdekében hogy ilyen helyzetben tartsa ezeket az embereket?

2020. dec. 27. 19:50
 7/9 anonim ***** válasza:
95%

Mármint milyen helyzetben?

Fenyegetve?

Van az a primitív réteg, akinek a szép szó nem jelent semmit. Vagy éppen csírájában sincs meg benne a gerincesség

2020. dec. 27. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Tegyük hozzá, hogy gyárak közt is van különbség. Én olyan városban élek ahol 4 gyár is van. Még tavaly, év elején voltak olyanok akik nagypofával mondták, hogy szar az egész átmennek máshova, most mindenki inkább meghúzza magát. Nem egy embert tudnék mondani aki kipróbálta a másik 3 gyárat aztán jött volna vissza hozzánk.

Mert hiába kapsz valahol 20-30 ezerrel többet ha cserébe 8 helyett 12 órázni is kell vagy fix 2 műszak helyett 3 műszak van.

2020. dec. 28. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem egyszer mondaná ezt a fönököm, beleröhögnék a pofájába, hogy rúgj ki b.meg, úgyse találsz ertelmes munkaerőt a helyemre. Bár igaz én adminisztrációs munkakörben dolgozok.
2021. jan. 3. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!