Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Olyat lehet tenni, hogy...

Olyat lehet tenni, hogy vissza küldi azt a tárgyat, ami nem megfelelő neki?

Figyelt kérdés
Egyik internetes portálon eladtam néhány dolgot, és nem tetszik a hölgynek a cucc, amit elküldtem, vissza akarja küldeni, és ha nem veszem át azzal fenyegetőzik, hogy megy a rendőrségre, és feljelent! Tehet ilyet?

2014. nov. 18. 18:46
 1/4 anonim ***** válasza:

Alapvetően csak azért, mert nem tetszik neki nem.


Akkor tehet ilyet jogosan, ha a tárgy egyértelműen nem felel meg a hirdetésben leírtaknak, ugyanis ez esetben csalásról beszélünk. Tehát ha pl. úgy hirdettél, hogy arany nyaklánc eladó és egy sárgarezet küldtél helyette.


De ez esetben sem a rendőrség lesz a kompetens elsősorban, hanem egy polgári bíróság.


A rendőrség az esetben fog nyomni, ha a csalás gyanúja megalapozott. (tehát egyértelmű - az aranynyaklánc példa pont ilyen)

2014. nov. 18. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem megteheti, ugyanis távol lévők közötti szerződésről beszélünk. Ugyan nem vagy kereskedő, de ettől még nem személyesen történt az értékesítés.

A rendőrség mondjuk egész biztosan nem fog ezzel foglalkozni, de egy polgári pert én el tudok képzelni, ha nagyon ragaszkodik hozzá a hölgy.

2014. nov. 18. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
távollévők közötti szerződés nem hatályos magánszemélyek között az elállási jog tekintetében.
2014. nov. 18. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Írd meg neki ,hogy nyugodtan menyjen,és adja át üdvözleted a biztosuraknak.:-) Én mindig ezt szoktam írni az ilyen blöffölgető,fenyegetőző személyeknek.2006 óta Vaterázom,összefutottam már néhány hasonló fazonnal,persze mind csak üres duma volt.Az ilyenekkel fölösleges levelezgeni,írd meg neki,hogy az adásvélelt részedről lezártnak tekinted és pont.
2014. nov. 19. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!