Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 2020 évre összesen 274 ft...

2020 évre összesen 274 ft nyugdíjjárulékot vallott be a munkáltatóm, nálatok mennyi? Mit tehetek most?

Figyelt kérdés

[link]


Itt lehet leellenőrizni.



[link]


Ígyjártam...



2020. dec. 27. 15:23
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
62%
Fogadni mernék valami security-s cég. Azok 90%a ilyen, alig van már fehéren foglalkoztató, azoknál meg mindig telt ház van, nincs felvétel. Borzalmas az egész, én is évek óta ezzel szívtam. :(
2020. dec. 28. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
18%
És ez miért zavar? Mert kevesebb jut Lölőéknek helikopterre meg szállodaláncra?
2020. dec. 28. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
nekem 1 596 494
2020. dec. 28. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 A kérdező kommentje:

Security-s alvállalkozó, de tavaly meg tavalyelőtt vagy félmilliót fizettek be éves szinten utánam, ez most egy ilyen trükkös féreg ahogy látom.. De nem sokáig! Attóla meló még marad nyugi, mert ha nem akkor a megbízás is buktatva lesz! Arra meg bemozdul a nagyobb cég is!

Ha nálam nem fizettek, akkor máshol sem fizettek, márpedig az összes telephelyet ismerem, nem csak én fogom kicsapni a balhét, ennek híre megy hamar!

2020. dec. 29. 10:45
 35/39 A kérdező kommentje:

32/


Nem, nem azért zavar, hanem mert ha nem vonta le a bérpapír szerint, (amikhez még nem jutottam hozzá, mert nem hozták ki), hanem a béremmel átutalta, vagy legalábbis azt állítja, akkor nekem kell majd rendezni az állam felé (elvileg).


Gyakorlatilag majd munkajogi szempontból is kiderítem szabályos ügymenet az egyáltalán, hogy a járulékot nem vonja le. De még hozzá kellene jutnom a bérpapírjaimhoz.


Másrészt az a munkabérem része, ha nincs befizetve, az olyan mintha a saját munkaadóm meglopna, szóval ezért IS zavar.

2020. dec. 29. 10:51
 36/39 anonim ***** válasza:
76%
Igen rémes az egész. És nekünk egyszerű dolgozóknak kell mindennek utána menni, meg intézkedni, papírokat tologatni, tiszta vicc, miért nem a munkáltatóval játszák ezt el?
2020. dec. 29. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 A kérdező kommentje:

36/


Én erre magamtól jöttem rá, bár hamarabb is ránézhettem volna, szerencsére manapság ezt már két kattintás ellenőrizni, és itt az oldalon is segítettek alaposabban ellenőrizni.


Az önellenörzés mindíg is fontos volt, a NAV sokszor későn kapcsol, addigra a cég már csődvédelmet kér, vagy eltűnik.


Jövőre tuti, hogy háromhavonta csekkolni fogom a helyzetet a kérdésben szereplő linken!

2020. dec. 29. 19:38
 38/39 anonim ***** válasza:
62%
Én ezért léptem le ebből a szakmából, ha lehet ezt szakmának nevezni. Fél évembe került most egy normális bejelentett munkát találnom, gyári operátori munka, de lexarom, mert legalább itt tutira be vagyok jelentve, full fehéren és nem kell ezen görcsölnöm. Az előző munkahelyemmel megint szívhatok, M30as papírom sem adták ki, lehet könyvelőt kell fizetnem, majd hogy meglegyen az éves adóbevallásom, mert az ügyfélkapun tuti nem lesz semmi lejelentve mármint a nav felé. A nav-osolkkal meg beszélni, felhívni alig lehet, vagy foglalt, vagy nem veszik fel, tavaly is fél órámba került kitölteni az oldalt hozzá és nem tudom hogy elfogadható e, mert akkor sem volt az ügyfélkapun keresztül okés a dolog, mert semmit nem adtak le, utálom az alvállalkozó, spekulatív adócsalókat, nem lehet őket egyszerűen kiiktatni? 2017ben én úgy emlékszem a kormány megígérte, hogy megszűntetni az alvállalkozós dolgot, mégis itt vannak. A vállalkozást én szigorítanám, csak az vállalkozzon akinek van tőkéje hozzá, nem engedném a kiskapukat és a benfentességet is nagyon figyelném csak így lehetne ezt megszüntetni. Mi szívunk, nem lesz nyugdíjunk!
2020. dec. 30. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 A kérdező kommentje:

/38


Nem kell felhívni őket epapir.hu kormányzati kommunikációs felületen írhatsz nekik meg bárkinek hivatalosan.

2020. dec. 30. 22:22
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!