Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 2020 évre összesen 274 ft...

2020 évre összesen 274 ft nyugdíjjárulékot vallott be a munkáltatóm, nálatok mennyi? Mit tehetek most?

Figyelt kérdés

[link]


Itt lehet leellenőrizni.



[link]


Ígyjártam...



2020. dec. 27. 15:23
1 2 3 4
 21/39 A kérdező kommentje:

20/


Itt sincs semmi!


[link]

2020. dec. 27. 21:49
 22/39 A kérdező kommentje:

" bejelentéseknél a munkavállaló lekérdezésnél a biztosítotti bejelentést és az alkalmi munkát.


Azok mit mutatnak?"


Ennél látom a cég adatait, szerepel benne és sok más adat is, ezért nem tudom ide kitenni...


Az Adatlap feldolgozottsági státusza feldolgozott, és heti 40 órába vagyok elvileg, és nem vagyok kijelentve.


Akkor ez mit jelenthet?

2020. dec. 27. 21:57
 23/39 anonim ***** válasza:
Valószínűleg azt, hogy van a "cégnek" egy kiadós köztartozása.
2020. dec. 27. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 A kérdező kommentje:

De akkor nekem kell lépnem a hatóság felé ettől függetlenül?

Ha igen akkor hogyan és konkrétan kihez?

Elektronikusan intézném, mert sehol sincs hivatal ilyenkor.

2020. dec. 27. 22:07
 25/39 anonim ***** válasza:

Egyeztess a NAVval:

A TAJ nyilvántartás és a biztosítotti bejelentés alapján bejelentett, élő munkaviszonyod van (és volt 2020-ban végig)

Az egyéni nyugdíjszámlán levő összeg egy 1 napos egyszerűsített foglalkoztatás, azon belül is alkalmi munka járuléka.

Ennek viszont szerepelnie kellene a járulékadat kivonatodban is (a munkáltató megnevezésével és a kifizetés összegével együtt)

A vonatkozó lekérdezések: TAJ nyilvántartás, Biztosítotti bejelentés releváns időszaka, 2020 évi járulékadat és a keresetkimutatás képeit mellékeld a NAVnak és kérd az adatok egyeztetését a munkáltatói bevallásokkal.

2020. dec. 27. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 A kérdező kommentje:

25/


Okés rendben, nagyon köszönöm!

2020. dec. 27. 22:12
 27/39 A kérdező kommentje:
Szükségem lesz a munkáltató által adott bármilyen papírra az egyeztetéshez? Csakmert erre az évre még semmit sem hoztak ki.
2020. dec. 27. 22:14
 28/39 anonim ***** válasza:

Elméletileg itt a NAVnak a hozzá beérkezett munkáltatói bejelentések és járulékbevallások alapján a munkáltatóval kell egyeztetnie.

Ha nem kaptál papírokat, akkor azért is megbüntetik a munkáltatót.

Viszont a bankszámládra érkezett munkabéreid is gyűjtsd ki és mellékelheted a leveledhez (ezzel is bizonyítva, hogy foglalkoztatásban álltál és kaptál fizetést)

Elektronikus úton is intézheted a NAVval, nem kell személyesen bemenned (és még meg is marad minden amit levelezel velük: a szó elszáll, az írás megmarad alapon)

2020. dec. 27. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 A kérdező kommentje:
Rendben. Köszönöm mégegyszer akkor.
2020. dec. 27. 22:28
 30/39 anonim ***** válasza:
Szívesen. Remélem, sikerül kibogozni és rendezned a járulékadataidat. Majd írd meg, hogy mi lett a vége (a NAVnak 30 nap az ügyintézési határideje, de hosszabbíthat)
2020. dec. 27. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!