Lehetséges olyan,hogy a cég csökkenti a béremelés mértékét, akkor is, ha nem érinti a Covid?
Decemberben vannak nálunk az értékelések, ahol megkapjuk a jövő évtől érvényben levő bérünket is.
A cég mutatói jók, sőt, még 7 százalékkal növekedtek is a bevételek tavalyhoz képest.
Viszont, mindenki kisebb béremelést kapott, mint a szokásos.Pedig, ezt semmi indokolta.A vállalatot, mint írtam egyáltalán nem érintette negatívan a Covid.
Lehetséges,hogy a munkaerőpiac negatív változásai miatt kaptunk kisebb béremelést?Arra gondolok,hogy a cégek most jobban tudnak válogatni, csökkent a verseny.
Nem tartom teljesen fairnek, mert nem dolgoztam rosszul.
Igen, teljesen reális amit mondasz, hogy a gazdasági nehézségek meg kínálati piac miatt nem emelik a béreket.
Ha már ilyen korrektek erre válaszul jövő nyáron az 5+%-os gazdasági növekedést látva (az idei alacsony bázisról lesz egy elég erős visszapattanás) odaálhatsz a főnökség elé, hogy te béremelést szeretnél. (Nem beszélve arról, hogy kb 1 év múlva ahogy halad a visszarendeződés megint a munkaerő lesz a szűkös kapacitás, + a közelgő választások miatt a kormány is szeretné ha "mindenki dolgozna" aki akar, nem lenne munkanélküliség.)
A. Cég. Azt. Csinál. A. Bérekkel. Amit. Akar.
Nem egészen értem ezeket a kérdéseket. Miért lenne kötelessége emelni? Aláírtál egy munkaszerződést, amiben x összeg van. Ha az nem tetszik, kérj emelést (vagy megadják, vagy nem), vagy mondj fel.
Az évenkénti emelések csak azért vannak, hogy ne kéregessen mindenki egyesével emelést, mert az kifárasztaná a HR-t. Nyilván a lehető legkevesebbet fognak emelni, amivel még nem tör ki lázadás.
Elképzelhető ilyen magyarázat is,amit írtál.
De valószínűbbnek tartom, hogy inkább bővítenek és abba fektetika pénzt. A munkaerő megtartása most kevésbé prioritás, hiszen kevesebb a lehetőség, nehezebben megy el, aki el akar. Hosszú távon viszont ha a cégnek jó, az a dolgozónak is.
A 7%-os bevételnövekedés nem mond el semmit egy cégről (ráadásul szerintem a valós infláció is hasonló mértékű lehet).
A mi cégünk kb. dupla növekedést ért el tavaly, ugyanakkor a nyereség nem növekedett az előző időszakhoz képest, ergo nincs meg a többlet egy béremeléshez.
Semmi sem kell, hogy befolyásolja. Döntenek róla, és kész.
Az alkalmazottaknak meg mondanak valamit.
Ha a béremelés nincs a munkaszerződésben akkor jogilag a cég nem köteles béremelést adni. Az nem hivatkozási alap a szokásos béremelés. A cég bevételei akár meg is duplázódhatnak, de ettől a profit nem biztos, hogy növekedett. A bevétel nem egyenlő a profittal.
A cég elsődleges célja a profit maximalizálása, amely simán magában foglalhatja a béremelés csökkentését vagy akár elmaradását.
Vagy elfogadod a kisebb béremelést vagy munkahelyet váltasz.
Hát nálunk a béremelés is elmaradt, meg a nyugdíjjárulék fizetés is.
https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__karrier-f..
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!