Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek mit csináljak, ha...

Szerintetek mit csináljak, ha 24 évesen 0 forint félretett pénzzel rendelkezem és nincs lakásom, autóm, illetve semmilyen vagyontárgyam?

Figyelt kérdés

És keveset is keresek.

Albérlet mellett az utolsó pár napban nem igazán szokott lenni étel sem, pedig nem szórom a pénzt.


Egyszerű proli vagyok.


Mi legyen?


Tanuljak szakmát? Ha igen, akkor mit?


Tanulja valamit egyetemen, levelezőn?

Lehetséges, hogy 3 műszakos gyári munka mellett elvégezzek egy olyan piacképes szakot mint mondjuk a proginfó, gépészmérnöki?


Kellek e majd én, ha végeztem, 27-28 évesen, diplomával 0 szakmai tapasztalattal (junior pozira)?


Vagy milyen lehetőségem van még arra, hogy jobb életem legyen?

Ti mit tennének?



2020. dec. 20. 03:48
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
69%

"havi 2 napos 1 éves képzéssel"


2 hetente a komplett hétvégéd. Inkább jobb befektetés, mint rinyálni a gyakorin, hogy jaj, nem kapok fizuemelést, meg munkát. :D

2020. dec. 21. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
0%
Mert az okj-vel fogsz :))
2020. dec. 21. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
100%

19-es, 20-asnak:

Egy OKJ is több a semmihez sem értésnél.

Pl. egy szociális gondozó és ápoló OKJ-vel simán el tud helyezkedni bárki, még ha nincs is gyakorlata.

2020. dec. 21. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
95%

"Mert az okj-vel fogsz :))"


Semmi gond, a gyk-n rinyálni biztosan kifizetődőbb. Én egy percig nem bántam meg, hogy tanulásba fektettem a pénzemet. Az biztos, hogy sokkal többet ér, mintha nem tudnál semmit felmutatni. Papír nélkül sehol nem állnak szóba veled, olvasatlanul landol a kukában az önéletrajzod.

2020. dec. 21. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
3%

A te 8 hónapos gyorstalpaló okj-ddel együtt. Ilyen okjket úgy volt értelme lerakni, hogy ha már benne dolgoztál, pl egy vállalkozó mellett mondjuk vízszerelő voltál, kitanultad tőle, csak kellett a papír.


Az hogy 100 óra alatt kitanulni (elméleti dolgokkal elhúzzák gondolom az órákat), és marha kevés gyakorlati órád van, kb 0 esélyed van elhelyezkedni.


Egy kutyakozmetikus, műkörmös féle dolgok nyilván más, márha szakmának lehet azokat a marhaságokat nevezni.

2020. dec. 21. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:

Utolsó! Mert szerinted annak van értelme, hogy egy OKJ képzés olyan hosszú mint egy egyetemi szak?

Szerinted így reális alternatíva az egyetemmel szemben?


Nyílván aki idáig 10 hónap alatt villanyszerelő lett, arra még vár sok év munka, a segédmunkától kezdve, felfelé a ranglétrán...

Viszont aki ezután 3 év alatt lesz villanyszerelő, az sem ússza meg ezt a több éves folyamatot.

Ezután sem úgy lesz, hogy kijön a képzésről és már vállakozhat is és jönnek majd tömegesen a megkeresések.

Nem. Így is kell egy csomó tényleges munkatapasztalat...


Szóval ebből a szempontból nem jó, hogy ilyen hosszú lesz egy képzés.


Amúgy a körmös és a kutya kozmetikus is szakma, addig amíg tud legálisan adózni utána és van rá kereslet...

Nem Te definiálod a szakma fogalmát.


Egyébként sem hiszem, hogy olyan egyszerű lenne akár 150 kutyafajta szőrének ápolását és fodrászolását megtanulni...

Gondolj bele, hogy egy hosszúszőrű német juhász, egy uszkár, egy orosz fekete terrier és egy komondor szőre mennyire másfajta munkát igényelhet.

2020. dec. 21. 17:54
 27/28 anonim ***** válasza:
100%

Hát így ebben a helyzetben első lépésként csak azt tudnád, tenni, hogy túlórázol ha lehet, vagy kell egy beugrós másodállás pl: takarítás.


Esetleg ha egyedülálló vagy akkor albérlet helyett szobatársakkal költözöl össze az fele annyi mint egy albérlet.


Ha pedig lesz egy kis tartalékod kezdj el lejogsizni.



Ha van a gyárban belsős képzés meg előrelépési lehetőség akkor pályázd meg azt is.


Ha van jogsid akkor már tudsz futárkodni egy idő után szóval újabb másodállás és nem függesz az olyan munkahelyektől ahová bárki el tud menni kocsi nélkül is.


Ha ez is megvan akkor targoncásjogsit csináld meg, mert ha van autósjogsid plusz targoncás is, akkor gyakorlatilag bármelyik raktárban kaphatsz munkát, ahol még másodállásba takaríthatsz is.


Ezekkel már kiiktattad a "háromműszakozást".



Ha pedig egy taxisképzést is megcsinálnál akkor már elkezdhetsz alválllakozni, és akár sofőrszolgálat is lehetsz másodállásba.


Egyetemnek én így ebben a helyzetedben nem ugranék neki a helyedben mert az nagyon pénz és időigényes és így sincs megtakarításod, diákhitelre meg felejtsd is el!

Egy egyetemhez pénzügyi stabilitás és kiszámítható napirend kell...

2020. dec. 23. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
53%

Kutyakozmetikus meg a műkörmös amivel jöttél nemjó példa, mert ezek nem igazán mennek alkalmazottként mivel nagyon személyes kapcsolaton alapszik, mint a fodrász is.


Neked pedig nincs pénzed vállalkozni.


Forgalmas szalonokba a székeket "kiadják" napi 15-25 ezer forintokért.


Gondolom nem otthon akarsz számla nélkül "mókolni".

2020. dec. 23. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!