Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek mit csináljak, ha...

Szerintetek mit csináljak, ha 24 évesen 0 forint félretett pénzzel rendelkezem és nincs lakásom, autóm, illetve semmilyen vagyontárgyam?

Figyelt kérdés

És keveset is keresek.

Albérlet mellett az utolsó pár napban nem igazán szokott lenni étel sem, pedig nem szórom a pénzt.


Egyszerű proli vagyok.


Mi legyen?


Tanuljak szakmát? Ha igen, akkor mit?


Tanulja valamit egyetemen, levelezőn?

Lehetséges, hogy 3 műszakos gyári munka mellett elvégezzek egy olyan piacképes szakot mint mondjuk a proginfó, gépészmérnöki?


Kellek e majd én, ha végeztem, 27-28 évesen, diplomával 0 szakmai tapasztalattal (junior pozira)?


Vagy milyen lehetőségem van még arra, hogy jobb életem legyen?

Ti mit tennének?



2020. dec. 20. 03:48
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
88%
Még fiatal vagy. Valami gyors szakmunkásképzőt végezz el.
2020. dec. 20. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
32%

"Szerintetek mit csináljak, ha 24 évesen 0 forint félretett pénzzel rendelkezem és nincs lakásom, autóm, illetve semmilyen vagyontárgyam?"


"Sírjál" a gyakorin, attól biztos lesz... :-(


Komolyra fordítva a szót: szóval kijártad az általánost, jó esetben egy gimnáziumot és aztán semmi szakma, semmi képzettség. Magyarul, átlagos ember vagy átlagos tudással.

Gondolom, magad is tudod, mit kéne tenned: pl. tanulni a egy szakmát: villanyszerelés, burkolás, de az általad felsorolt szakmák is jók.


Miért laksz albérletben? Miért nem a szüleidnél? - akkor rakhatnád félre a pénzt. Nem tudom, mióta dolgozol, de szülői háttérrel - ha van rá lehetőséged - 4 év alatt 3-4 millió ft-ot simán félre lehet tenni.


Ja, és ha hiszed, ha nem, 20-40-60 évvel sem volt a 24 éveseknek saját lakásuk, saját kocsijuk.

SŐT! Az örökké példának felhozott nyugaton SINCS saját lakás a 24 évesnek.


Egy lakás nem olyan, mint egy kg. cukor, hogy bemész a boltba oszt megveszed gyűjteni kell rá.

2020. dec. 20. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
46%
Sztem is hlyeség, hogy albérletre szórod el a pénzt. Ha szülőnél, nagyszülőnél laknál, akkor tudnál haladni, pénzt gyűjteni, tanulni, aztán vállalkozni. Az összes ismerősöm, aki albiban lakik évek óta nem jut előrébb és hiába a jó szó, inkább büszkén verik a mellüket, hogy milyen önállóak, közben meg máról holnapra élnek és értelmetlenül vegetálnak. Ez nem élet, neked legyen több eszed! És ne hallgass a mamahoteles fikázókra, mert ha nem keresel csilliókat vagy nincs élettársad, akkor egyedül minimálbéresként egy albi öngyilkosság vagy ha többedmagaddal osztozol, akkor meg munkásszálló. Lépj tovább! Vagy legalábbis először húzz haza, hogy legyen biztos alapod a továbblépésre!
2020. dec. 20. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
Anyám drogos, apámat meg sok éve nem láttam...
2020. dec. 20. 07:02
 5/28 anonim ***** válasza:
13%
Akkor vedd fel a kapcsolatot apáddal, nagyszülővel vagy csajozz/pasizz be!
2020. dec. 20. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
18%
Nekem 23 evesen 800 ezer félre tett pénzem van, közben egyetemre járok és az összes pénzem diákmunkából van. :D
2020. dec. 20. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
74%
Ennyi idősen nekem se volt félretett pénzem, sőt inkább voltam mínuszban. Most 40 felett van közel 4 millió megtakarításom, albérlet mellett, igaz van lakótársam. Tanulj szakmát és akkor -Budapestről beszélek- lenne lehetőséged jobban keresni, olyan 300e nettó környékén, vagy még többet.
2020. dec. 20. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
80%

Szerintem az én generációmnak el kell vetnie a saját lakás hajszolását, hacsak nem tanul meg bánni a pénzzel.

Ne stresszeld magad a vagyontárgyaid hiányával amíg nincs egy stabil megélhetésed! Növeld a bevételedet, csökkentsd a kiadásaidat, csak azt fizesd amit nagyon muszáj, mindig kutass egy olcsóbb lehetőség után. Aztán kezdj el egy jobb munkát keresni a lehetőségeidhez mérten: autómosó, aldis pénztáros, futár, stb ezek kevés tudást igénylő, de egészen jól fizető munkák. Ha nincs a környékeden munkalehetőség, akkor legyen célod a költözés. Aztán tanulj valamit: lehet egyszerre több is, de akár vállalkozni akarsz akár diplomázni, mindkettő iszonyú nehéz lesz. Nem tudom hány ember fog 30 évesen felvenni, de azt biztos, hogyha nem csinálsz valamit magaddal akkor úgy élsz majd életed végéig ahogy most.

Ha ezek sikerültek, akkor elkezdhetsz dolgozni a megtakarításod tartásán (állampapír, bitcoin, részvények stb.), de ezeeknek olvass utána amikor màr van miből gazdálkodnod.

Egy vicc egyébként, hogy az eddigi válaszolóknak eszébe se jut, hogy sok ember magánéleti háttere nem teszi lehetővé, hogy közeli ismerőssel, rokonnal, vagy élettárssal éljen együtt... mindenesetre ha egyedül laksz jó ötlet megpróbálnod egy lakótársat keresni - még ha ezt napjainkban nagyon nehéz is kivitelezni anyagilag jól járnál vele.

Ha ügyesen csinálod a dolgaidat akkor 5-6 éven belül jelentősen javíthatsz az életszínvonaladon, de addig nagyon sokat kell dolgoznodd, és nagyon sokmindenről kell lemondanod.

2020. dec. 20. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
18%
#6-os vagyok, miért lettem lepontozva?
2020. dec. 20. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%

Internet a rendelkezésedre állsz, középszintű angolt össze tudsz kaparni róla pár hónap alatt, nyelvvizsga árát visszakapod, szóval az ingyen lesz.


Angoltudással már találsz olyan betanított munkát, ami jobban fizet és nem 3 műszak.


Utána lehet tovább menni.

2020. dec. 20. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!