Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek mit csináljak, ha...

Szerintetek mit csináljak, ha 24 évesen 0 forint félretett pénzzel rendelkezem és nincs lakásom, autóm, illetve semmilyen vagyontárgyam?

Figyelt kérdés

És keveset is keresek.

Albérlet mellett az utolsó pár napban nem igazán szokott lenni étel sem, pedig nem szórom a pénzt.


Egyszerű proli vagyok.


Mi legyen?


Tanuljak szakmát? Ha igen, akkor mit?


Tanulja valamit egyetemen, levelezőn?

Lehetséges, hogy 3 műszakos gyári munka mellett elvégezzek egy olyan piacképes szakot mint mondjuk a proginfó, gépészmérnöki?


Kellek e majd én, ha végeztem, 27-28 évesen, diplomával 0 szakmai tapasztalattal (junior pozira)?


Vagy milyen lehetőségem van még arra, hogy jobb életem legyen?

Ti mit tennének?



2020. dec. 20. 03:48
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
75%
6-os, egy igazi olajmágnás vagy!
2020. dec. 21. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
78%
Az a helyzet, hogy nagyon kemény magyarisztánban munka mellett tanulni. Irreális, begyöpösödött elvárások a piacképes szakmáknál, munkáltató is akadályoz, ahogy tud.
2020. dec. 21. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
61%

"Az a helyzet, hogy nagyon kemény magyarisztánban munka mellett tanulni. Irreális, begyöpösödött elvárások a piacképes szakmáknál, munkáltató is akadályoz, ahogy tud."


Nettó baromság. Az utóbbi 2 évben két szakmát szereztem, mindkettő emeltszintű, 54-es képesítés. A képzések hétvégen voltak (igen, nem adják ingyen, ráment 2 hetente a szombat-vasárnapom), a vizsgaidőpontokat pedig előre tudtam, így a szabadságaim erre mentek el. Soha nem éreztem volna, hogy a munkáltatóm akadályozott volna.

2020. dec. 21. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
61%
Na mik voltak azok az emeltszintű képzések, ha nyilvános? Illetve, hogy sikerült elhelyezkedni bennük, ha már kettőt leraktál egymás után? :)
2020. dec. 21. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:
Elvileg mostmár 3 éves minden OKJ
2020. dec. 21. 16:36
 16/28 anonim ***** válasza:
0%

"Na mik voltak azok az emeltszintű képzések, ha nyilvános? Illetve, hogy sikerült elhelyezkedni bennük, ha már kettőt leraktál egymás után? :)"


Nem nyilvános és van jelenleg remek munkahelyem, jó fizetéssel. Viszont nem tudhatom, hogy mit hoz a holnap és ugye több lábon kell állni. Nekem ez a befektetés.

2020. dec. 21. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
0%
12-es azt se tudod miről beszélsz.
2020. dec. 21. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
0%

"Elvileg mostmár 3 éves minden OKJ"


A normálisabbja igen, pont ezért kezdtem el 2 éve tanulni. Akkor már lehetett tudni, hogy gyakorlatilag kinyírják a "gyorstalpaló" OKJ-s képzéseket, így is lett.

2020. dec. 21. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
0%
Marha nagy bekeftetés, 0 tapasztalattal, havi 2 napos 1 éves képzéssel mekkora életbiztosítás lehet a munakeerőpiacon :D
2020. dec. 21. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
0%
és mit fog érni a gyorstalpalód szerinted? elárulom neked, semmit. Minden szerelő ezeket oltogatja, ahol tudja. Kb segédmunkás színvonal se, amiket ott tanítottak. De legalább gazdagítottad az okjs iskolát.
2020. dec. 21. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!