Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A magyar munkaerőpiac miért...

A magyar munkaerőpiac miért ennyire más, mint a nyugat-európai (nem anyagi szempontból)?

Figyelt kérdés

Élősorban, nem a pénzre gondolok.

Autóiparban dolgoztam, mérnökként, sajnos egy leépítés engem is elsöpört, hiába voltam szenior szinten.


Elkezdtem pályázni, belföldön és külföldön is.



Külföldre kevesebb pályázatot küldtem, de majdnem mindegyik helyről visszajeleztek.A legtöbbnél előszűrés volt, telefonos interjú.Két helynél pedig telefonos videóinterjú lesz, az a második kör.Amelyik elutasított, az is írt e-mailt.



Magyarországon viszont, jóval több pályázatot küldtem ki,de alig jön visszajelzés.Még annyi sem,hogy bocs, nem.

Szerintem, ez nagyon nagy tiszteletlenség, bunkóság.



Nyilván, senior szinten, két idegnyelvet folyékonyan beszélve, a bérigényem nem bruttó 300-400 ezer.


Számomra furcsa,hogy egy külföldi országban levő munkáltatónak hamarabb felkeltem az érdeklődését, mint egy itteninek.


2020. dec. 10. 14:55
 1/2 anonim ***** válasza:
81%

Nyilván, mivel itthon az autóipar német dependencia és a német nem hülye, recesszióban nem otthon spórol hanem a fehér indiában (Nálunk). Tehát a bérigényed a kintinek nem tűnik soknak ha reális, még itthon éppen azon vergődik az összes autóipari cég, hogy hogyan ne építsen le túl sok embert, új emberről kb. álmodni sem mer senki, pláne nem seniorról drágán.


Az, hogy itthon miért tróger szinte az összes HR-es kb. 2 dolog tehet:


- Nincs kultúrája, a HR nem szakma, hanem mancika időtöltése, nincsenek szakemberek sem csak elvétve

- Megy a kizsákmányolás ezen a területen is rendesen. Nálunk pl. 600 fős (mit ad isten pont autóipari!) cégnél van 4 vagy 5 HR-es. Nem recruiter, HR-es. Ők csinálnak mindent. Egyszerűen nem fér bele a munkaidejükbe, hogy minden jelentkezővel (főleg olyannal, aki ugye számára nem érdekes) felvegye a kontaktok. Rendszerek, amik automatikusan küldenének leglaább egy elutasító levelet nincsenek, mert minek az ide balkánra, csak pénzbe kerül. A német anyacégnél - arányaiban - kb. 5x annyi HR-es van, mint nálunk, ott belefér két kávé között is értesíteni a jelentkezőt...

2020. dec. 10. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

végre vki aki igazolja állításom és tapasztalatom

Én más munkakörbe nem mérnökként sem vendéglátosként nehogy félreértsétek jártam így.

100%így van ez.

Sőt amikor kulföldön dolgoztam 100x jobban megbecsültek, itt m.o ugyanarra a munkakörre amit kint végeztem nem hogy nem vettek fel, még vissza se jeleztek!!


A morál teljesen más a pökhendiség ami itt megy pl.lesz helyetted más ha nem tetszik stb.

Én ott kaptam ajándékot szuletésnapra, unnepekkor, és amikor eljöttem a cégtől! Kaptam a kollegáktól ajándékot, a főnöktől és a munkaközvetítőtől is egyben. Volt sima jelképes is de maga a kedvesség.

Itt nagyon nagyon rosz és durva tapasztalataim voltak annak ellenére h túloráztam, plusz munkát végeztem el a cégnél és mások helyett bármikor szivesen bementem. Mégis amikor eljöttem nagyon csúnyán néztek , lekezelően stbstb. Igaz más munkakörben dolgoztam, de akkor is nagy csalódás volt.Sajnálom.

Tudom itt is vannak rendes helyek nem arról van szó de ritka és többségében össze sem hasonlítható

Egyébként hollandiába dolgoztam, a bankoknál is nagyon kedvesek voltak, bármilyen ugyintézésnél is, ami eléggé megfogott.

Nem akartam visszajönni de a páromat ennél jobban szerettem igy jöttem vele..

2020. dec. 11. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!