Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A magyar cégek miért hazudozna...

A magyar cégek miért hazudoznak, ígérgetnek, kisstílűek?

Figyelt kérdés

Tisztelet a kivételnek de eddig akárhány magyar céggel voltam kapcsolatban mindenhol ment az ügyeskedés, hazudozás, ígérgetés, fillérbaszás.


Ebben az országban miért nem alakult ki ennek a kultúrája?


Tehát hogy az alkalmazottakat megbecsüljük, normális fizetést adunk, korrektül kifizetjük, minőségi eszközöket vásárolunk, a felújításokat időben elvégezzük.



2020. dec. 9. 12:58
 1/9 anonim ***** válasza:
47%
Azért nem becsülik meg az alkalmazottat és azért nem adnak normális fizetést, mert sokan így is elvállalják. A magyar vállalkozók jelentős hányadára meg jellemző, hogy csak a minimumot nyújtják, a többit elteszik maguknak.
2020. dec. 9. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
43%

Mentalitásbeli problémák vannak sok vállalkozónál is.

Túl sokan a mai kis nyereségre fókuszálnak a hosszabb távú tervek helyett.


Tény, erre rásegít a bizonytalan vállalkozói környezet is, de nem lehet rá magyarázat, mert sok olyan sikeres céget látok, amely másként működik.

2020. dec. 9. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
68%
Mert ez a mentalitás működött itt keleten mindig is. Nem léptünk túl soha a korlátainkon, mindig jól akarunk járni és mindig meg akarjuk úszni amit csak lehet. Ezt csinálják a kormányban, ezt csinálták a felmenőink és ezt csinálják a magyar cégek is... Magyar cégnél dolgoztam utoljára, hát valami rettenetes volt a hangulat, a komcsi rendszerből visszamaradt egymás fúrását már nem is tudtam hallgatni, sokszor csak beraktam egy fülhallgatót a fülembe, amiből nem is szólt semmi, nehogy elkezdjenek másik kollega szapulásába nekem.
2020. dec. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
81%
A rendszerváltás óta szakadatlanul a simli meg a szabadrablás megy. Mit vársz?
2020. dec. 9. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
50%
Hajrá Bazsi, így tovább, te nettó 1 000 000Ft-os fizetést adsz a burgerfogatóidnak is, jah NEM!!!, tévedtem semmit nem fizetsz nekik!
2020. dec. 9. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
84%

Egyrészt ez nagyon igaz a hazai cégekre, mert még mindig félelem kultusz van itthon. A munkavállaló fél felnyomni a munkáltatóját, mert munkanélküli lesz vagy besározza a volt főnöke, ha referenciát kérnek róla, így ha nincs szankkcionálva a simlisség akkor ez továbbra is így megy.


Én viszont dolgoztam nagyon sok különböző cégkultúrában, és nagybetűs Nyugati cégnél is volt ilyen cégvezető. Bejelentett az alkalmazottait, de ezen kívül full olyan volt mint bármilyen haza kis mutyis cég. Azt mondanám, higy ez inkább függ attól, hogy mekkora a cég. Egy kis cégnél nagyon el tudnak eszkalálni a dolgok, mert nincs kontroll. Egy nagyobb cégnél azért van egy board, sok olyan vezető, aki tud hatni a fő döntéshozóra. Így én inkább azt mondanám, hogy ez inkább kis céges sajátosság.

2020. dec. 9. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
70%
3-as vagyok, úgy ahogyan az utolsó írta, valóban a kis magyar cégekre jellemző ez. Nem csak az okosba megoldás, fillérbaxás de ilyen helyeken tényleg a "nyúl viszi a vadászpuskát"...
2020. dec. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

1 évig volt szerencsém egy multi cég svájci gyáregységében dolgozni, amíg a Magyar gyártósor felépült. Amikor a kollégákkal visszatértünk az elkészült magyar gyártósorba, ég és föld volt a kettő. Ugyanaz a külföldi multi, ugyanazok a termékek, ugyanazok a belső szabványok - és mégis teljesen más munkakultúra.


Svájcban, ha 35 másodpercet késel a munkahelyedről, kis túlzással másnap már be se kell jönnöd dolgozni; itthon ezzel szemben mindenki 15-30 perceket késik reggelente. Az érme másik fele viszont az, hogy nyugaton tiszteletben tartják a szabadidőt: ha ledolgozod a 8 órát (és egy másodperccel sem kevesebbet), akkor a nap többi része a tied. Mi megy itthon? Önkényesen elrendelt, kifizetetlen túlórák; a munkavégzés már-már mániákus szintű ellenőrizgetése a főnökök részéről; írásos beszámoló, ha 1 hétnél többet szeretnél szabadságon tölteni.


Valahogy mintha a BIZALOM hiányozna az emberekből itthon...

2020. dec. 9. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
5ös. Mentális problémákkal szenvedsz mit Bazsizol Menj orvoshoz ha nem vagy jol és szedd a gyogyszered ne ide gyere kiélni magad
2020. dec. 10. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!