A jelenlegi munkahelyemről azért jönnék el, mert mindent IS kell csinálnom, szakmailag nem fejlődök. Ez elmondható állásinterjún?
A jelenlegi munkahelyem az általam valaha látott legkevésbé korrekt cég. Konkrétan herótom van tőlük és néha gyomorgörcs is.
Viszont szakmailag is nagyon tré. Nagyjából 3-4 szakmát kellene egyszerre csinálnom, sőt, egy rendesn multinál van ez 5-6 terület is. Egyikben sem fejlődök. Ez álláskeresés során le is jön amúgy a munkáltatóknak - mármint hogy az eredeti szakmámban ez a munka nem jelent releváns tapasztalatot, pedig a pozizíció nevében benne van.
A mindenki kedvence "miért jön el a jelenlegi munkahelyéről?" kérdésre szabad azt válaszolni, hogy azért, mert nem biztosít szakmai fejlődést? Mennyire lehet őszintének lenni?
Amúgy az én logikám azt mondja, hogy ha sablonszöveget nyögök be (új kihívásokra vágyom blabla), akkor abból inkább azt lehet érezni, hogy job hopper vagyok és tőlük is lelépnék záros határidőn belül. Ha meg őszinte vagyok, az azt sugallja, hogy egy normális munkahelyen azért maradnék...
Úgy fogalmazd meg, hogy a munkaszervezéssel van bajod, nincsenek kijelölt munkakörök, hanem mindenki csinál mindent és ez a hatékonyság rovására megy.
Említsd meg, hogy ezt jelezted és nem történt változás.
Jó válaszok:
- Korlátozottak a továbbfejlődési lehetőségek.
- Nem illeszkedik igazán a szakterületemhez.
- Kiderült, hogy nem egyezik igazán az érdeklődésemmel.
Rossz válaszok:
- Minden szart nekem kell megcsinálni, mert én nem feküdtem le a főnökkel.
- Csalnak a túlóra elszámolásával.
- Mindent velem csináltatnak, mert azt gondolják, nem merek váltani.
Nem úgy kell megfogalmazni ezt, hogy köpködsz az aktuális munkahelyedre, mert az elég visszás hatást kelt.
Úgy fogalmazd meg, hogy a szakmai feladatok mellett, sok olyan, más területhez köthető feladatot is el kell látnod, ami miatt nem tudsz elég figyelmet fordítani a szakmai dolgokra. Így nem látod biztosítottnak a szakmai fejlődésed, előrejutásod a ranglétrán stb stb.
Fordítsd előnyödre a dolgot. Van szakmai tapasztalatod, de széles a látóköröd, mert sok más területbe is belekóstoltál.
Nagyjából:
A mi területünk a szükséges rossz, amin spórolni akarnak --> a lehető legkevesebb munkaerőt foglalkoztatják a lehető legkevesebb órában --> így viszont konkrétan több _szakmát_ kell ellátnunk --> 1. a sajátunkban nem fejlődünk ; 2. nem is szakszerű, amit kiadunk a kezeink közül --> az egész cég működése akadozik emiatt és a dolgozók elégedetlenek --> a menedzsment ebből csak annyit lát, hogy amíg megy úgy-ahogy, addig nem akarnak erre több pénzt költeni. Majd ha totál bedőlt, _utána_ talán fognak.
Igen, ha valaki az előző (jelenlegi) munkahelyét szidja, esetleg fröcsögve, akkor abból nekem is az jönne le, hogy na de mi a garancia, hogy nem azért elégedetlen, mert ilyen típusú ember és mi a garancia arra, hogy nálunk be fog tudni illeszkedni?
Adtatok jó válaszokat, köszönöm! Némelyiket eskü vissza is fogom olvasni interjú előtt. :D
Ha valaki panaszkodik, pláne fröcsögve, az egy negatív benyomást kelt. Nagyobb eséllyel fordulhat elő, hogy nehéz természet és nehezebben fog beilleszkedni. Esetleg másokkal is negatív, pletykás, rosszindulatú stb.
#5
Ne haragudj rám, én azért pontoztalak le, mert nem értek egyet / nem szeretem ezt a pozitív vs. negatív megközelítést. Ráadásul úgy érzem, hogy ez az utóbbi néhány évben lett divatos.
Úgy látom, sok esetben olyan dolgokra sütik rá, hogy 'negatív', ami nem is az, vagy semleges, vagy épp aki mondja, az semlegesen mondja.
Fenti példánál én inkább úgy fogalmaznék, hogy legyek udvarias az interjún, ne tegyek sértő, bántó megjegyzéseket a jelenlegi munkahelyemre, amiből arra következtetnek az interjúztatók, hogy nehéz eset vagyok, aki nem biztos, hogy be tudna illeszkedni.
A válaszokat pedig köszönöm, tényleg vannak igen jó megfogalmazások. Igyekszem használni, illetőleg így fogalmazni. Egy jó válasz még jól is jöhet az ominózus kérdésre, mert érezhetik tőle úgy is, hogy tényleg tanulni akarok, szakemberré szeretnék válni, ehhez ideális helyet keresek, őket pedig annak tartom.
A megfogalmazásról...
Mindannyian ugyanarra gondolunk, de én rettenetesen gyenge tudok lenni megfogalmazásban. Hangsúlyban, testbeszédben is. Nagyon sokszor veszem észre azt, hogy az én mondandómra az emberek máshogy reagálnak, mintha bárki más mondaná ugyanazt. Biztos van valami olyan hangsúlyom, hanglejtésem, testbeszédem, szóhasználatom, ami nem szimpatikus másoknak. Erre se használnám azt a szót, hogy negatív. Mert miért negatív? Kinek? Inkább nem szimpatikus, esetleg bántó, sértő, vagy csak épp furának tűnök tőle.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!